• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Konserwacja materiałów reklamowych – wiecznie nowe materiały.

8 lutego 2019

Składając zamówienie na odzież, czy gadżety ze znakowaniem chcemy jak najdłużej cieszyć się trwałym i efektownym nadrukiem. Zamawiając musimy wiedzieć, że produkty reklamowe wymagają specjalnej pielęgnacji. W dzisiejszym artykule opiszemy jak robić to poprawnie.

Pranie odzieży z nadrukiem

Trwałość nadruku zależna jest od metody znakowania którą wybraliśmy. Na naszej stronie znajduje się tabelka nadruków, gdzie opisane są orientacyjne wytrzymałości znakowania. Opisane wartości będą zgodne z prawdą tylko przy stosowaniu zasad prania odzieży z nadrukiem.

Jak dokładnie powinien wyglądać cały proces?

1. Pranie i prasowanie na lewej stronie,

2. Maksymalna temperatura prania to 30-40 stopni,

3. Nie przekraczać 600 obrotów na minutę,

4. Nie korzystać z automatycznego suszenia,

5. Nie stosować mocnej chemii.

Radzimy wykonywać pranie na lewej stronie w temperaturze do 30-40 stopni Celcjusza w delikatnym trybie, bez mocnej chemii. Ważne jest także nie przekraczanie obrotów, idealną wartością jest 600.

Z uwagi na to, że każda technika nadruku rządzi się swoimi prawami, warto sprawdzić poszczególną wytrzymałość metod. Najtrwalszymi z nadruków jest sublimacja i haft komputerowy, które są praktycznie niezniszczalne. Dla tych metod nie jest konieczne restrykcyjne przestrzeganie wyżej wymienionych zasad. Można pozwolić sobie na pranie przy 60 stopniach, z wyższymi obrotami. Inaczej ma się to do metod termotansferowych i DTG. Tutaj konieczne jest dokładne przestrzeganie zasad, w przeciwnym razie nadruki będą blakły.

Pielęgnacja gadżetów z nadrukiem

Tak samo jak w wypadku odzieży, metody znakowania gadżetów różnią się swoją trwałością. Tutaj natomiast nie licząc ceramiki, oraz tekstyliów, nie mamy możliwości specjalnej pielęgnacji produktów. W wypadku znakowania gadżetów materiałowych tak samo jak przy odzieży najtrwalszy będzie haft oraz sublimacja.

Kubki reklamowe

Oferujemy znakowanie kubków 3 metodami znakowania – transferem ceramicznym, sublimacją oraz tampodrukiem. Najtrwalszą metodą znakowania jest transfer ceramiczny/kalka. Jest to metoda praktycznie niezniszczalna i kubki można spokojnie myć w zmywarce. Wykonywana jest głównie w kolorystyce PANTONE. Drugą z metod będzie sublimacja, którą wykonuje się na kubkach porcelitowych. Nie jest on jednak całkowicie odporny na mycie w zmywarkach. Starczy nam na około 50-80 myć. Można wykonywać na nim wielokolorowe nadruki CMYK. Ostatnią metodą dostępną dla kubków jest tampodruk. Niestety nie jest on w ogóle odporny na mycie w zmywarkach. Jest najmniej trwałą metodą znakowania i niestety nie posłuży na długo. Zdecydowanie polecamy wykonanie transferu, lub ewentualnie sublimacji.

Z pozostałych dostępnych metod znakowania dla gadżetów, najtrwalszy będzie grawer laserowy oraz tłocznie. Będzie to idealna metoda do znakowania długopisów, breloków czy w wypadku tłoczenia – notesów, teczek i etui.

Mamy nadzieję że powyższy artykuł pomoże Państwu w pielęgnacji odzieży i gadżetów, a nowymi produktami Wasza firma będzie cieszyć się przez lata.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,286 Klientów
162,028 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku