• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Klasa wśród metek – żakard

7 marca 2019

Zastanawiasz się jak najbardziej prestiżowo zaprezentować swoją markę? Co zrobić, żeby etykiety na Twojej odzieży najbardziej zapadły w pamięci odbiorcy? Na rynku dostępnych jest tak wiele możliwości. Potrzebujesz pomocy w podjęciu decyzji? Postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości i pokazać, że nie znajdziesz lepszego rozwiązania, niż metki żakardowe.

Metka żakardowa, krótka historia

To jedna z najstarszych i najładniejszych metod dekoracyjnych. Sprawdza się przy każdym rodzaju odzieży, niezależnie od modelu. Dlaczego polecamy właśnie ten rodzaj?

Historia powstania metody tkania żakardów jest bardzo stara. Najważniejszym i przełomowym wydarzeniem w tej dziedzinie było udoskonalenie krosna przez przez francuskiego wynalazcę Josepha Marie Jacquarda w 1805 roku. Opracował on metodę sterowania nitkami za pomocą kart perforowanych (nośnik danych do zapisu informacji w maszynach). Było to pierwsze w dziejach sterowanie maszyny za pomocą programu. Jako ciekawostkę dodam, że sposób sterowania maszyną żakardową był pierwowzorem pamięci komputera. Przed opracowaniem sterowania krosna na ręcznie tkane materiały mogli pozwolić sobie tylko najbogatsi. Dzięki zmianą we wzornictwie i wzbogaceniu asortymentu, zwielokrotniona została produkcja, powodując obniżkę cen oraz pozyskując nowych nabywców. Zachłyśnięcie się możliwościami seryjnej produkcji już w drugiej połowie XIX w. przyniosło dążenie do poszukiwania własnej tożsamości i reklamy marki.

Rewolucyjna konstrukcja Josepha pozwoliła na wielobarwne i wielowzorzyste tkanie, niemal bez ograniczeń. Wzory stworzone w ten sposób mają płynne kontury, dzięki czemu możliwe jest podkreślenie nawet najdrobniejszych detali. Za jej pomocą powstają tkaniny dekoracyjne, sztandary, metki oraz produkty reklamowe typu naszywki, czy kalendarze.

Jakie są możliwości żakardu?

Wielokrotnie dostajemy od Was zapytania o wyhaftowanie zdjęć czy obrazów. Haft komputerowy nie ma takich możliwości jak właśnie tkactwo żakardowe. Jeżeli widziałeś kiedykolwiek obraz na tkaninie to nic innego jak właśnie żakard. Tkaniny te są możliwe do wykonania w wielkoformatowych jednobarwnych lub wielobarwnych wzorach. Z całej sztuki tworzenia tego produktu w tym artykule najbardziej interesują nas wszywki żakardowe. Oferowane przez nas metki tkane są wykonane z najwyższej jakości przędzy poliestrowej co zapewnia wyjątkową jakość i trwałość. Możemy uzyskać na niej aż siedem kolorów, w kolorystce zbliżonej do palety PANTONE.

Dlaczego właśnie żakard?

Ogromną zaletą żakardu są jego liczne walory praktyczne. Przy żakardzie nie musisz się ograniczać. Nie musimy wykonać dla Ciebie klasycznych składanych metek. Po utkaniu wzoru, wszywka przechodzi kolejne etapy wykończenia. Powstała tkanina poddawana jest procesom prasowania, cięcia termicznego lub laserowego w indywidualne kształty. Dzięki temu, przy tym temacie jakim są metki odzieżowe Twoja marka może być unikalna.

Szlachetna technika tkacka, za pomocą której tworzymy metki, pozwoli Ci na poczucie jakości i ukazanie profesjonalizmu. Metki żakardowe są eleganckie, ale także najtrwalsze z dostępnych. Swój unikalny wzór możesz stworzyć już od nakładu 500 sztuk jednego wzoru, a produkt przygotujemy dla Ciebie po Twojej akceptacji próby. Dzięki wykorzystaniu tych metek stworzysz długotrwałą świadomość marki dla wszystkich Twoich klientów.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji. Jeżeli nie wiesz jak zabrać się za przygotowanie – napisz do naszych specjalistów z Biura Obsługi Klienta Reflect.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,974 Klientów
161,452 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku