• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Kilka słów o materiałach

29 lutego 2016

Wiemy, jak trudno czasami zdecydować się na konkretny rodzaj materiału, a przede wszystkim, jakie kłopoty sprawia nam ich rozróżnienie. Czasami rodzaje tkanin niczym nie różną się na pierwszy rzut oka. Dlatego postanowiliśmy nieco ułatwić Wam życie i przygotować krótki opis najczęściej wykorzystywanych tkanin.

PIQUÉ

Materiał używany głównie przy produkcji koszulek polo. Dzianina ta charakteryzuje się wyraźnym, widocznym splotem, jednak ma płaską powierzchnię, dzięki czemu nadaje się do znakowania za pomocą różnorodnych metod.

Materiał pique

POLAR

Jak sama nazwa wskazuje, tkanina ta idealnie nadaje się do produkcji bluz polarowych. Materiał ten tkany jest z włókien poliestrowych. Jego struktura oraz powierzchnia są dość gładkie, jednak z powodu tego, że polar przypomina wełnę, idealnie nadaje się do znakowania za pomocą haftu, ale niekoniecznie druku czy innych metod, do których utrwalenia niezbędna jest wysoka temperatura. Polar poddany procesowi zapobiegającemu mechaceniu bardzo długo utrzymuje swój oryginalny wygląd.

polar

BAWEŁNA CZESANA

Rodzaj bawełny, który zostaje poddany procesowi czesania, co powoduje usunięcie z jej struktury zbędnych włosków i krótkich włókien, dzięki czemu ubrania z bawełny czesanej doskonale nadają się do znakowania metodą druku cyfrowego czy sitodruku. Splot po czesaniu bawełny jest bardzo miękki, fantastycznie się nosi, a co najważniejsze, utrzymuje swoją jakość.

Bawełna czesana

BAWEŁNA POPELINA Z ELASTANEM

Bardzo mocna tkanina o płóciennym splocie, w połączeniu z elastanem tworzy fantastyczną tkaninę, którą nosi się niezwykle komfortowo ze względu na elastyczność.

Bawełna popelina z elastanem

SLUB JERSEY

Modna i elegancka tkanina, z nieregularnym splotem. Slub Jersey idealnie nadaje się do znakowania za pomocą różnorodnych technik. Jest to jedna z najbardziej nowoczesnych tkanin. Bardzo często wykorzystuje się ją do produkcji bluz, tunik czy cardiganów.

Slub jersey

ELASTAN

Elastyczna tkanina, która w połączeniu z bawełną zapewnia najwyższy komfort noszenia. Elastan to bardzo trwała i wytrzymała tkanina w porównaniu np. z 100% bawełną.

Elastan

SOFTSHELL

Jest to materiał, którego nazwa również, jak w przypadku polaru, została zaadoptowana do nazewnictwa rodzaju ubrań. Softshell jest tkaniną 3 warstwową, która nie przepuszcza wiatru, jest wodoodporna oraz oddychająca, dzięki czemu idealnie nadaje się na kurtki oraz bluzy.

Soft shell

BAWEŁNA OXFORD

Bardzo trwała i mocna tkanina o widocznych włóknach oraz splocie plecionki. Doskonale nadaje się do produkcji koszul. Bawełnę oxford można poddać znakowaniu np. metodą haftu.

Bawełna oxford

FRENCH TERRY

Tkanina o dwóch różnych strukturach. Z jednej strony jest ona płaska i gładka, z drugiej strony widać wyraźny splot w postaci pętli. Ubrania wyknane z tego rodzaju materiału doskonale wchłaniają wilgoć, dzięki czemu gwarantują pełen komfort noszenia. Najczęściej tkanina ta wykorzystywana jest do krótkich spodenek czy bluz sportowych.

French terry

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,987 Klientów
161,476 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku