• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Jaki sposób znakowania koszulek będzie najlepszy dla wielokolorowych zdjęć?

6 maja 2022

Oznakowanie koszulek własną grafiką jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Dzięki temu możemy wyróżnić się z tłumu i mieć pewność, że nikt podobnego wzoru mieć nie będzie. Znakowanie koszulek zdjęciem jest jeszcze bardziej interesujące, dlatego przychodzimy z poradnikiem, jaką metodę do takiego nadruku najlepiej wybrać. Koszulki DTG to najpopularniejsza forma kolorowego druku i dzisiaj sobie o niej opowiemy.

Druk DTG do znakowania zdjęć

Jak zawsze na początku powiemy sobie co nieco o samym druku. Druk DTG (ang. Direct to Garment) czyli druk cyfrowy to nowoczesna metoda znakowania odzieży. Wzory wykonywane za pomocą druku DTG charakteryzują się dobrym odwzorowaniem szczegółów oraz głęboką intensywnością barw. Idealnie sprawdzają się do tworzenia wymagających nadruków np. do nanoszenia zdjęć.

Jest to stosunkowo nowa technologia, która została poznana dopiero w latach 90 ubiegłego wieku, a obecnie zdobywa dużą popularność, wypierając np. sitodruk. Druk DTG polega na bezpośrednim natryskiwaniu atramentu na odzież za pomocą specjalnych drukarek. Może to przypominać działanie drukarek atramentowych, wykorzystywanych powszechnie w domach, tylko zamiast papieru używany jest bawełniany materiał.

Nadruki DTG mają bardzo szerokie zastosowanie, dzięki wyjątkowej trwałości można je stosować np. do znakowania odzieży roboczej. Dodatkowo za pomocą wydruku DTG można uzyskać całą paletę kolorystyczną, dlatego nadaje się do tworzenia wymagających projektów. Dodatkowo w procesie powstawania nie są wymagane żadne matryce, klisze lub sita, dzięki temu czas realizacji projektów DTG jest dużo szybszy w porównaniu do innych metod.

Proces znakowania DTG

Jak dokładnie wygląda znakowanie koszulek z nadrukiem dtg? Podczas realizacji wybraną odzież umieszcza się na specjalnej podkładce, która przechodząc przez drukarkę, pozwala na bezpośrednią aplikację farby na materiał. Powstały obraz jest następnie zgrzewany.

Do druku DTG wykorzystywane są pliki bitmapowe w wysokiej jakości. Plik przy wymiarach 1:1 (czyli wymiarze rzeczywistym) musi mieć on przynajmniej 300 dpi. Grafika musi być zapisana w kolorystyce CMYK w formacie zamkniętym – takim jak .jpg czy .pdf. Przygotowanie pliku to bardzo ważna część realizacji zamówienia – jego jakość bardzo wpływa na finalny efekt druku. Jeżeli nie masz możliwości samodzielnego przygotowania pliku, skontaktuj się z nami – nasi graficy będą mogli pomóc (koszt przygotowania projektu, zależny jest od przedstawionych parametrów).

Dlaczego druk dtg jest najlepszy do wydruku zdjęć ?

Nowoczesna metoda znakowania odzieży zdobywa coraz więcej zwolenników. Koszulki dtg  idealnie odwzorowują kolory, dlatego świetnie sprawdzają się przy wydruku zdjęć. A jakie jeszcze są zalety druku dtg?

  • precyzyjnym odwzorowaniem projektów – druk bezpośredni bardzo szczegółowo oddaje nawet najdrobniejsze elementy projektu. Rozdzielczość wydruku wynosi 1200 DPI, dzięki temu bez problemu można drukować zdjęcia. Ważne jest, żeby plik przekazany do druku był również w wysokiej jakości – dzięki temu nadruk będzie idealny,

  • szeroką gamą kolorystyczną – nie musisz ograniczać do kilku kolorów, DTG oferuje pełną gamę kolorystyczną, zapewnia głębię koloru i wierne odwzorowanie oryginalnego projektu, kolejna zaleta przy druku zdjęć.

  • trwałością – dzięki zastosowaniu dobrej jakości farb i podkładów, odporność nadruków jest bardzo wysoka. Powstały obraz nie pęka, nie kruszy się i nie deformuje,

  • krótką realizacją zamówienia – druk dtg to metoda bez konieczności wykonywania przygotowalni, dlatego wykonanie jest jest bardzo szybkie. Dzięki temu możemy przygotować zamówienie nawet w 24h przy standardowym obłożeniu drukarni.

  • komfortem noszenia odzieży i możliwością personalizacji – nadruk jest elastyczny, nie tworzy naklejonej warstwy, jest lekki i przepuszcza powietrze. Specyficzny proces wydruku pozwala na tworzenie indywidualnych prac i zróżnicowanych projektów nawet w jednym zamówieniu.

Znacie już zalety, powiedzmy sobie jeszcze o wadach. DTG jest polecane przy mniejszych nakładach, ponieważ przy wyższych ilościach inne metody mogą być bardziej opłacalne. Znakowanie DTG można wykonać na koszulkach bawełnianych, więc jeżeli planujesz druk zdjęć na poliestrze, musimy zaproponować inną metodę. Najlepsza w tym wypadku będzie metoda sublimacji, która również charakteryzuje się wysoką jakością druku, dobrym odwzorowaniem szczegółów i kolorów. Dodatkowo ten nadruk wnika w strukturę koszulki, więc jest niewyczuwalny w dotyku i jest praktycznie niezniszczalny. Należy jednak pamiętać, że sublimację wykonamy wyłącznie na jasnych materiałach poliestrowych.

Podsumowanie – czyli dtg najlepszy do wydruku zdjęć

Niekończące się zalety druku cyfrowego, świadczą o tym, że będzie on idealny do wydruku zdjęć. Druk DTG zdobywa ogromną popularność, który jest stosunkowo nową techniką znakowania odzieży. Jest polecany głównie dla osób, które chcą złożyć małe lub średnie zamówienie lub tworzą indywidualny projekt. Dzięki dtg koszulki będą wyglądać niesamowicie. Jeżeli jednak będziesz miał wątpliwości co do swojego projektu, możesz skonsultować się ze specjalistą, który pomoże wybrać odpowiedni typ nadruku do konkretnego zamówienia. Zalecamy kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta, który poprowadzi Twoje zamówienie od początku do końca. Wraz z doradztwem w kwestii wyboru odzieży, metody znakowania jak i przygotowania plików.

Druk DTG ze względu na technikę zapewnia wysoką jakość, pozwala nanosić szczegółowe projekty i doskonale odwzorowuje zdjęcia. Nadruki są bardzo trwałe i wygodne w noszeniu. Dzięki temu koszulki takie idealnie sprawdzą się do użytku własnego, ale także świetnie sprawdzą się w formie prezentów dla bliskich lub dla Twoich klientów. Naniesienie zdjęcia na koszulkę daje możliwość stworzenia oryginalnego projektu, którego nikt inny mieć nie będzie. Dlatego tak ważne jest, żeby jakość znakowania była naprawdę wysoka – a to zapewnia nam druk cyfrowy DTG.

Mamy nadzieję, że te porady pomogą Wam w podjęciu decyzji. Złożenie zamówienia jest bardzo proste, dlatego skontaktuj się z nami już dziś!

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,506 Klientów
160,588 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku