• polski
 • PLN
  • EUR
  • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Jaki materiał wybrać do produkcji bluz – podpowiadamy

23 stycznia 2024

Produkcja odzieży wymaga odpowiedniego researchu dlatego w trakcie planowania warto pozyskać odpowiednią wiedzę na ten temat. Dzisiaj poruszymy kwestię doboru odpowiedniego materiału do produkcji. Na pierwszy ogień pójdzie materiał na bluzę – jeżeli jesteś ciekawy – zostań z nami!

Materiał na bluzę – uszyj z nami swój idealny produkt!

Idealny materiał, model, krój, odpowiednie rozmiary, wyjątkowy nadruk – to właśnie zapewni Ci stworzenie własnej bluzy od podstaw w szwalni. Odzież możesz tworzyć w większych ilościach do swojego sklepu, a nawet w mniejszych – np. dla swojego zespołu w pracy.

W firmie Reflect oferujemy kompleksową usługę produkcji odzieży. Nie tylko znakowanie odzieży i gadżetów z hurtowni, ale także szycie odzieży na zamówienie. Wykonujemy całą produkcję od podstaw – projektujemy, szyjemy, wykańczamy. Konstruujemy szablony, przygotowujemy układy krojów, a także sublimujemy dzianiny pod zdefiniowany kolor z palety Pantone. Własna bluza z nadrukiem jest możliwa do stworzenia według Twoich wytycznych. W naszej wzorcowni posiadamy również szereg materiałów, których kolor można wybrać z gotowej już palety. 

Materiał na bluzę - uszyj z nami swój idealny produkt!  

Szwalnia pozwala na stworzenie czegoś oryginalnego, czego nie można dostać w stałej ofercie sklepów. Dzięki takiemu projektowi bluzy możesz zapewnić sobie klientów, którzy z chęcią inwestują w innowacyjne pomysły. Twoje ubrania mogą być gładkie w jednym kolorze, albo w całości zadrukowane. Wybór należy do Ciebie. 

Jednak nie tylko dla swojego sklepu możesz tworzyć odzież od podstaw. Jeżeli planujesz stworzyć własne bluzy dla małej grupy osób, będziesz mógł w naszej szwalni dokładnie dopasować rozmiary, kolory czy dodać personalizowane nadruki. Oferujemy możliwość znakowania i szycia od małych nakładów, więc będziecie mogli przygotować oryginalny projekt dla swojej grupy znajomych lub dla Twoich pracowników.

Do złożenia zamówienia na szyte bluzy należy odpowiednio się przygotować. Jeżeli masz już zarys jak ma wyglądać Twoje zamówienie, jak ma zostać oznakowane w jakim ma być kroju czy kolorze, zastanów się jaki najlepiej wybrać materiał na bluzę. Na rynku mamy bardzo dużo bluz o przeróżnych składach – a jakie są najlepsze?

Najlepszy materiał na bluzę dresową to zazwyczaj bawełna lub bawełna z domieszką. Np. 80% bawełny i 20% poliestru. Ten materiał będzie najprzyjemniejszy i najwygodniejszy w noszeniu. Dodatkowo łatwo taki oznakować. Ludzie nie lubią sztucznych materiałów, dlatego wybór bawełny będzie najlepszą opcją. Pozostałe materiały lepiej sprawdzą się przy odzieży sportowej.

Produkcja bluz

Jak już wspomnieliśmy wyżej, w Reflect produkcja odzieży wykonywana jest nie tylko w dużym nakładzie, ale także w o wiele mniejszym, od praktycznie jednej sztuki. Jeżeli myślałeś, że mniejszej ilości sztuk nie można uszyć w dobrej cenie to chcemy wyprowadzić Cię z błędu. Napisz do nas ze swoim pomysłem, a my przygotujemy wycenę. Możesz u nas uszyć odzież, oznakować ją wybraną metodą znakowania, ometkować swoim logo, a także zlecić jednostkowe pakowanie.  

Wybór tkaniny na bluzy, kroju czy koloru zaczyna się jeszcze przed złożeniem zamówienia. Jeżeli masz wątpliwości – doradzimy i dobierzemy coś odpowiedniego dla Twojej marki.

Jak najlepiej oznakować materiał dresowy?

Znając materiał, łatwiej będzie nam dobrać odpowiednią metodę znakowania. Kolejną kwestią którą należy uwzględnić w wyborze metody jest nadruk oraz nakład. Przedstawimy Ci dostępne w firmie Reflect metody znakowania, które będą odpowiednie do zamówień bluz.

Jak najlepiej oznakować materiał dresowy?

Dostępne metody nadruku:

 • Sitodruk,
 • Termotransfer,
 • Druk cyfrowy DTG,
 • Haft komputerowy,
 • Folia lateksowa,
 • Folia flex,
 • Folia flock,

Każda z tych metod różni się od siebie – niektóre sposobem nakładania, metodą przygotowania, wymaganiami – względem plików czy nakładu. Różni je także cena. Niektóre są opłacalne od jednej sztuki, inne od 20 czy 50 sztuk. Jedne z metod będą lepsze do hurtowego znakowania bluz, inne do mniejszych zamówień, a jeszcze inne do znakowania odzieży sportowej.

Poniżej dodajemy ściągę do wyboru metody względem nakładów:

 • Sitodruk i termotransfer – opłacalny od około 20-30 sztuk,
 • Druk cyfrowy DTG – opłacalny od 1 sztuki,
 • Haft komputerowy – opłacalny od około 30 sztuk,
 • Folia lateksowa, flex i flock – opłacalny od 1 sztuki

Druk cyfrowy – nowoczesna i chętnie wybierana metoda druku. Polega na bezpośrednim natryskiwaniu atramentem na odzież za pomocą specjalnych drukarek, tworząc w ten sposób piękne i szczegółowe nadruki. Metoda ta nie wymaga przygotowalni, więc opłacalna jest już od jednej sztuki. Idealnie sprawdzi się do zamówień indywidualnych lub spersonalizowanych. Doskonała do wydruku zdjęć. Plik do druku może być przygotowany w bitmapie o wysokiej jakości – przynajmniej 300 dpi, przy wymiarze rzeczywistym. Kolorystyka grafiki to CMYK. Przy odpowiednim praniu, starczy nam na około 100-150 prań. 

Folia flex i flock – to metoda druku wykonywana przy pomocy specjalnych ploterów i wgrzewana na odzież za pomocą prasy przemysłowej. Plotery wycinają nadruk ze specjalnych folii w jednym kolorze. Mamy dostępne folie flex w standardowych kolorach lub takich z efektem specjalnym (jak np. brokat czy odblask). Natomiast folia flock to folia z meszkiem, dostępna w kilku wariantach kolorystycznych. Do druku potrzebny jest plik w wektorze. Kolor nadruku dobierzesz z naszej palety kolorów folii. Folie opłacalne są od jednej sztuki. Trwałość oceniana jest na około 500 prań.

Folia lateksowa – jest to wielokolorowy druk wykonywany na folii i nanoszony na odzież za pomocą prasy. Idealnie sprawdzi się przy kolorowych grafikach, jednak jest mało elastyczny i nie przepuszcza powietrza, dlatego zalecamy wykonywanie mniejszych projektów. Opłacalny od jednej sztuki. Żywotność nadruku oceniana jest na około 100 prań, przy zachowaniu odpowiednich metod prania odzieży z nadrukiem.

Sitodruk – popularna metoda z wieloletnią tradycją. Nadruki wykonywane na maszynie sitodrukowej za pomocą specjalnych farb są bardzo trwałe i efektowne. Metoda ta wymaga specjalnej przygotowalni i opłacalna jest od około 20-30 sztuk. Plik do druku wymagany jest w wektorach, zapisany w wymiarze rzeczywistym. Kolorystykę dobieramy z palety PANTONE Solid Coated. Idealna metoda dla dużych nakładów. Bardzo trwała – przy zastosowaniu odpowiednich metod prania odzieży z nadrukiem, starczy nam na około 150 prań.

Termotransfer – to metoda bardzo podobna do sitodruku. Nazywana jest sitodrukiem pośrednim. Nadruki wykonywane są za pomocą maszyny sitodrukowej na specjalnych kalkach wraz z klejem. Nanoszone później na odzież za pomocą prasy. Idealnie sprawdza się do znakowania produktów, których nie można oznakować sitodrukiem. Opłacalna od około 20 sztuk. Do druku musisz przygotować wektory. Trwałość oceniana jest na około 100 prań. 

Haft komputerowy – kolejna metoda z wieloletnią tradycją. Hafty znane są nam od lat i kojarzą się z elegancją. Tą metodą wykonamy piękne hafty, tworzone za pomocą specjalnych maszyn. Dobrze sprawdzi się do oznakowania firmowych koszul. Metoda wymaga przygotowalni i jej opłacalny nakład to około 30 sztuk jednego wzoru. Plik do druku przygotuj w wektorach – kolor haftu dobierzesz z naszej palety kolorów nici. Metoda praktycznie niezniszczalna, uszkodzić można go wyłącznie mechanicznie.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,286 Klientów
162,028 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku