• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Jaką metodą wybrać do znakowania odzieży roboczej?

9 grudnia 2022

Jeżeli prowadzisz firmę, która wymaga zaopatrzenia pracownika w odzież roboczą, oprócz podjęcia decyzji na wybór producenta ubrań, na pewno zastanawiałeś się, czy można ją oznakować np. swoim logo. Takie znakowanie dodatkowo pozwoli budować świadomość marki. Jest to oczywiście jak najbardziej możliwe i dzisiaj powiemy sobie jak wygląda znakowanie odzieży roboczej oraz jaką metodę nadruku najlepiej wybrać. Zapraszamy do artykułu!

Znakowanie odzieży roboczej

Dobrze dobrana do wykonywanej pracy odzież robocza, jest konieczna dla każdego pracownika. Obowiązkiem pracodawcy jest zaopatrzenie pracowników w odpowiednią odzież roboczą. W zależności od formy pracy są to np. kamizelki odblaskowe, kurtki czy spodnie odblaskowe, ale także obuwie, kaski czy przyłbice. Taka odzież ma zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo, ale może także promować wizerunek firmy. W firmie Reflect znakowanie odzieży roboczej jest bardzo proste – razem z nami możesz ją oznakować swoim logo lub dodatkowymi napisami (np. nazwa stanowiska). Ubrania robocze to świetny sposób na jednakowy strój dla wszystkich pracowników, dlatego warto przemyśleć dodatkowe znakowanie. Wybór metody znakowania zależy przede wszystkim od rodzaju materiału z którego wykonana jest odzież. Pod uwagę brany jest także projekt znakowania oraz nakład zamówienia. Jeżeli masz wątpliwości jak oznakować Twoją odzież, skonsultuj się z nami – na pewno pomożemy wybrać najlepszą opcję dla Ciebie.

Dobierz odpowiednią metodę znakowania odzieży roboczej

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie dostępnych metod znakowania odzieży roboczej z określeniem na jaki rodzaj odzieży najbardziej się nada. Mamy nadzieję, że pomoże Wam to w dobraniu odpowiedniego nadruku:

Sitodruk– nadruki wykonywane na maszynie sitodrukowej za pomocą specjalnych farb są bardzo trwałe i efektowne. Metoda ta wymaga specjalnej przygotowalni i opłacalna jest od około 20-30 sztuk, dlatego jest idealna dla dużych nakładów. Bardzo trwała – przy zastosowaniu odpowiednich metod prania odzieży z nadrukiem, starczy nam na około 150 prań.

Oznakujesz nim; koszulki, polówki, longsleeve, softshelle, bluzy,

Termotransfer – ta metoda nazywana jest sitodrukiem pośrednim. Nadruki wykonywane są za pomocą maszyny sitodrukowej na specjalnych kalkach wraz z klejem. Nanoszone później na odzież za pomocą prasy. Idealnie sprawdza się do znakowania produktów, których nie można oznakować sitodrukiem. Opłacalna od około 20 sztuk. Trwałość oceniana jest na około 100 prań.

Oznakujesz nim; koszulki, longsleeve, softshelle, kurtki, bluzy, czapki, spodnie,

DTG – metoda ta nie wymaga przygotowalni, więc opłacalna jest już od jednej sztuki. Idealnie sprawdzi się do zamówień indywidualnych lub spersonalizowanych. Przy odpowiednim praniu, starczy nam na około 100-150 prań.

Oznakujesz nim; koszulki, longsleeve, bluzy (ale nie wszystkie),

Haft komputerowy– ta metoda dobrze sprawdzi się do oznakowania firmowych koszul lub polarów. Metoda wymaga przygotowalni i jej opłacalny nakład to około 30 sztuk jednego wzoru. Metoda praktycznie niezniszczalna, uszkodzić można go wyłącznie mechanicznie.

Oznakujesz nim; koszulki, longsleeve, softshelle, bluzy, czapki, polary,

Folie flex, flock, lateks – to metoda druku wykonywana przy pomocy specjalnych ploterów i wgrzewana na odzież za pomocą prasy przemysłowej. Plotery wycinają nadruk ze specjalnych folii w jednym kolorze (flex,flock) lub wielokolorowe (lateks). Mamy dostępne folie flex w standardowych kolorach lub takich z efektem specjalnym (jak np. brokat czy odblask). Natomiast folia flock to folia z meszkiem, dostępna w kilku wariantach kolorystycznych. Folia lateks pozwala na wydrukowanie wielokolorowych grafik. Folie opłacalne są od jednej sztuki, a trwałość oceniana jest na około 500 prań.

Oznakujesz nim; koszulki, longsleeve, softshelle, kurtki, bluzy, czapki, spodnie,

Sublimacja – można ją wykonać wyłącznie na materiałach poliestrowych lub takich które posiadają specjalną powłokę poliestrową. Drukowanie kolorowych prac może być wykonane tylko na jasnych materiałach. Na kolorowych produktach wykonamy wyłącznie czarny nadruk. Opłacalna jest od jednej sztuki. Jest to metoda praktycznie niezniszczalna.

Oznakujesz nim; odzież wyłącznie poliestrową w jasnym kolorze,

Wybierz odpowiednią odzież roboczą dla swoich pracowników

Odzież robocza

Znakowanie odzieży ochronnej jest bardzo ważnym punktem, jednak oprócz tego, należy oczywiście wybrać odpowiednią odzież. Nasza hurtownia odzieży roboczej oferuje szeroki wybór materiałów od koszulek po czapki. Nasze ubrania zapewniają niezwykły komfort pracy i bezpieczeństwo w przystępnych cenach. W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na odzież ochronną przeznaczoną do różnego typu specjalistycznych prac. Znajdziesz tutaj takie elementy odzieży roboczej i ochronnej jak spodnie, obuwie, kurtki bluzy, koszulki, kamizelki i różnego typu akcesoria, a to wszystko od znanych producentów – Dickies, Regatta, WORK-GUARD i innych. W takiej odzieży roboczej żadna praca nie będzie straszna, a Ty i Twoi pracownicy poczujecie się bezpiecznie.

Dodatkową zaletą wyboru odzieży z naszej hurtowni, jest pewność że znakowanie będzie wykonane perfekcyjnie – nasze maszyny są przystosowane do materiałów z hurtowni, wiemy jak się zachowają po znakowaniu i możliwość błędu spada do minimum. Każdy nowy materiał wymaga dodatkowej próby.

Nadruki na odzieży roboczej formą reklamy

Jak wspominaliśmy wcześniej, znakowanie ubrań roboczych nie tylko będzie dobrze wyglądać, ale także zapewni reklamę firmie. Kiedy Twoi pracownicy będą wykonywać pracę w terenie, a na ich kurtkach będzie widoczne logo firmy, przykładowo ze stroną internetową,

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,728 Klientów
162,844 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku