• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Jak zrobić swój merch – poradnik

20 grudnia 2022

Jeżeli planujesz założenie własnej marki odzieżowej to ten artykuł jest dla Ciebie. Wiemy, że dużo z Was zastanawia się nad założeniem własnego brandu, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom stworzyliśmy uniwersalny poradnik jak zrobić własny merch. Mamy nadzieję, że pomoże Wam w przygotowaniu planu działania oraz zaplanowaniu produkcji.

Stwórz swoje ubrania razem z nami!

Własny merch to proces tworzenia marki, który należy przejść dokładnie. Nie można robić niczego na szybko, ponieważ zależy nam na uzyskaniu zaufania przyszłych klientów. Jak zaczynamy? Oczywiście od pomysłu, to najważniejszy punkt programu. Musisz zadbać także o wybór grupy docelowej. Później zastanawiasz się nad produktami, które będziesz sprzedawał – koszulki, bluzy czapki? A może akcesoria typu etui na telefon, podkładki pod myszkę czy torby bawełniane? Już wiesz? Teraz należy stworzyć/wybrać nadruki, które znajdą się na odzieży – muszą być to Twoje autorskie pomysły. Jeżeli nie potrafisz sam ich zaprojektować, skorzystaj z pomocy dobrego grafika, który przygotuje dla Ciebie wzory odpowiednie dla drukarnii.

Kolejnym etapem jest wybranie drukarni i szwalni która przygotuje dla Ciebie towar. Skonsultuj się z Biurem Obsługi Klienta, porozmawiaj o szczegółach produkcji, o potrzebnych do zamówienia rzeczach/materiałach. Dowiedz się o terminach realizacji, o dodatkowych usługach itp. Dzięki dobremu reascherczu będziesz mógł wybrać idealną do Twoich potrzeb drukarnię, szwalnię czy hurtownie. Następnie czas na składanie zamówienia, produkcji, tworzenia sklepu internetowego, utworzenia logistyki dostaw, promocji produktów w sieci itp.

Na tworzenie własnych koszulek składa się wiele etapów produkcji i projektowania, co przekłada się na ciężką pracę. Pamiętaj, żeby być szczerym wobec swoich przyszłych klientów i informuj ich jak naprawdę wygląda Twoja marka odzieżowa. Jeżeli tworzysz nadruki na koszulkach z hurtowni odzieżowej – opowiedz im o tym. Takie koszulki są często świetnej jakości. Jeżeli szyjesz swoje produkty w szwalni – pochwal się tym. Własny merch stworzony na szczerej komunikacji, ma zdecydowanie większe szanse na wybicie się niż takie które z klientem nie są do końca szczere.

Stwórz swoje ubrania w firmie Reflect! Złożysz u nas zamówienie nie tylko na gotową odzież z nadrukiem, ale także możesz uszyć swoje wzory od podstaw. Służymy pomocą w każdej dziedzinie tworzenia odzieży. Do przyszłej współpracy podchodzimy bardzo indywidualne dając możliwość wyboru zakresu usług, które możemy świadczyć. W swojej ofercie proponujemy pełne doradztwo i wsparcie sprzedażowe oraz marketingowe, projektowanie, produkcja odzieży (szycie oraz wykonanie nadruków), magazynowanie i logistyka, wysyłka, obsługa klienta, obsługa posprzedażowa (zwroty, wymiany, reklamacje). Istnieje możliwość współpracy wyłącznie z zakresie samej produkcji. Niewątpliwie naszą największą zaletą jest wykonywanie wszystkich usług wewnątrz naszej firmy, bez konieczności korzystania z podwykonawców co daje gwarancję najwyższej jakości i krótkich terminów realizacji.

Proces tworzenia własnych koszulek i nie tylko

Jak wygląda proces tworzenia własnych koszulek? Zacznijmy od początku – pomysł zaczyna się w Twojej głowie, a później przekładasz na rzeczywistość. W kolejnym etapie rozeznaj się w rynku. Wybierz szwalnię, która sprosta Twoim wymaganiom. Zobacz jakie mają realizacje oraz co oferują. Firma Reflect, posiada własną drukarnię oraz szwalnie, co zapewnia kompleksową usługę własnej produkcji ubrań. Możesz stworzyć koszulki, własne projekty, swoje ubrania, oznakować je utworzoną grafiką, dodać metki zarówno wszyte lub nadrukowane, jak i takie kartonowe. Pomożemy Ci zaprojektować Twoją kolekcję od podstaw.

Kiedy zdecydujesz się na wybór drukarni, odpowiedz sobie na pytania co dokładnie chcesz wykonać. Koszulki, sukienki, bluzy? Z jakich materiałów? Bawełna, poliester, czy może mieszane np. bawełna z domieszką elastanu? Wszystko to będzie zależeć od tego co chcesz uszyć. Później gdy zaprojektujesz wzory, możesz zacząć myśleć o nadrukach. Należy dobrać odpowiednią metodę znakowania, a pod nią zaprojektować grafikę wg. wymagań. Czas zdecydować o szczegółach – warto pomyśleć o produkcji koszulek z własną metką – zastanów się, czy chcesz mieć wszywane metki, czy może nadrukowane? A metki kartonowe? Kiedy masz już zarys swojej produkcji, będziesz wszystko konsultował z drukarnią. My doradzimy Ci w kwestiach, w których będziesz miał wątpliwości.

Kolejne kroki w tworzeniu merchu

Ważne pytanie jakie zadają sobie twórcy, jest to jakie poniosą koszty produkcji. Nie można tego jednoznacznie określić “na oko”, ponieważ koszty są uzależnione od wielu czynników. Wstępne kalkulacje cenowe możesz omówić z naszymi konsultantami, jeżeli masz już zarys projektów do wyceny. Kiedy będą konkretne – wtedy możemy przygotować dokładną i wiążącą wycenę.

Istnieje też alternatywa do tego jak stworzyć własny merch. Jako Reflect prowadzimy platformę sprzedażową Selino.pl która pozwala na darmowe założenie sklepu internetowego z odzieżą i gadżetami. Stworzysz tam swoją stronę, dodasz przeróżne produkty z własnymi nadrukami, a dodatkowo nic za to nie płacisz. Zlecenia przygotowywane są pod zamówienia Twoich klientów. Nie martwisz się magazynem, ani zalegającymi produktami. W Twoich rękach zostaje promocja sklepu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na naszej stronie www.selino.pl.

Twoje koszulki, własne projekty – spełni swoje marzenia razem z nami!

własny projekt na koszulce

Tworzenie własnych koszulek to fascynujący, a zarazem trudny proces. Zanim zdecydujesz się na produkcję, musisz wszystko dokładnie zaplanować, obliczyć i przemyśleć działania. Nakreśliliśmy już jak przygotować się do złożenia zamówienia na produkcji, a teraz powiemy sobie trochę o formalnościach i promocji.

Własna marka odzieżowa wymaga to założenia własnej działalności. Kiedy już załatwisz wszelkie formalności w urzędach, konieczne będzie założenie strony merchu, gdzie będzie dostępny sklep. Nawet jeżeli chcesz stworzyć sklep stacjonarny, mimo wszystko dodatkowy sklep online, będzie dobrym wyborem. Coraz więcej osób chętniej korzysta ze sklepów online niż ze sklepów stacjonarnych. Musisz zadbać także o odpowiedni marketing dla swojej marki. Załóż portale dla swojej marki w social mediach, promuj swój produkt również za pomocą reklam. Jeżeli nie masz doświadczenia w takich procesach, zawsze możesz zatrudnić agencję reklamową, która zrobi to za Ciebie, albo skorzystać z dostępnych szkoleń z marketingu internetowego.

Sama produkcja odzieży to pierwszy krok przed długą drogą tworzenia własnego merchu. Projektuj, inspiruj się i promuj swój merch, a na pewno odniesiesz sukces. Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomoże Ci ruszyć z działaniami. W każdej kwestii dotyczącej zamówienia, możesz skonsultować się z naszym Biurem Obsługi Klienta, które pomoże zarówno w wycenie, jak i doradzi i sprawdzi pliki. Życzymy Wam powodzenia w spełnianiu własnych marzeń!

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,506 Klientów
160,588 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku