• polski
 • PLN
  • EUR
  • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Jak zrobić nadruk na koszulkę?

1 listopada 2023

Koszulki z nadrukami praktycznie nigdy nie wychodzą z mody. Mają swoje lepsze i gorsze okresy, ale wciąż są bardzo popularne. Znajdziemy je w prawie każdej kolekcji sieciówek, czasem powtarzalne – dla niektórych nieoryginalne. Jeżeli kiedyś chciałeś stworzyć swój własny projekt lub brand to jest to możliwe i bardzo proste w wykonaniu. Dzisiaj powiemy sobie jak zrobić nadruk na koszulkę w kilku krokach. Zostań z nami!

Jak w prosty sposób zrobić nadruk na koszulkę?

Nadruki na koszulkach popularne są od lat. Pozwalają na wyrażenie siebie, uzupełnienie stylizacji lub prezentacje swoich zainteresowań czy poglądów. Jeżeli planujesz stworzyć oryginalny wzór, którego nie ma nikt inny lub wzór, którego nie możesz znaleźć nigdzie w sklepach to idealnie trafiłeś. W firmie Reflect nadruk na koszulkach wykonywany jest od wielu lat. Dzięki temu doświadczeniu mamy w ofercie dostępne wszystkie rodzaje nadruku na odzieży dostępne na rynku. A jest to:

 • Sitodruk,
 • Termotransfer,
 • Druk cyfrowy DTG,
 • Haft komputerowy,
 • Sublimacja,
 • Folia lateksowa,
 • Folia flex,
 • Folia flock,

Jak w prosty sposób zrobić nadruk na koszulkę?

Każda z tych metod różni się od siebie – niektóre sposobem nakładania, metodą przygotowania, wymaganiami – względem plików czy materiału odzieży. Różni je także cena. Niektóre są opłacalne od jednej sztuki, inne od 20 czy 50 sztuk. Jedne z metod będą lepsze do hurtowego znakowania koszulek, inne do znakowania odzieży sportowej, a kolejne do znakowania personalizowanego. Dla indywidualnego znakowania odzieży najlepszą metodą jest druk cyfrowy. Pozwala on na znakowanie koszulek praktycznie od jednej sztuki. Oprócz tego ma możliwość wykonania nadruków wielokolorowych, jak wielobarwne grafiki czy zdjęcia. Pierwszym krokiem do stworzenia własnej koszulki jest projekt. Mając pomysł musisz przenieść go na format online. Wybierz model i kolor odzieży. Po tym musisz stworzyć swój szablon na koszulkę czyli wizualizację. Taki projekt wysyłasz do drukarni, która sprawdzi plik i możliwości wykonania. Po złożeniu zamówienia, już niedługo otrzymasz swoją wymarzoną koszulkę!

Rodzaje znakowania dla zamówień indywidualnych

Nie wszystkie z dostępnych metod znakowania opłacalne są od jednej sztuki. Dlatego jeżeli planujesz zamówienie jednej lub kilku koszulek, polecamy Tobie następujące metody znakowania:

Druk cyfrowy – nowoczesna i chętnie wybierana metoda druku. Polega na bezpośrednim natryskiwaniu atramentem na odzież za pomocą specjalnych drukarek, tworząc w ten sposób piękne i szczegółowe nadruki. Metoda ta nie wymaga przygotowalni, więc opłacalna jest już od jednej sztuki. Idealnie sprawdzi się do zamówień indywidualnych lub spersonalizowanych. Doskonała do wydruku zdjęć. Plik do druku może być przygotowany w bitmapie o wysokiej jakości – przynajmniej 300 dpi, przy wymiarze rzeczywistym. Kolorystyka grafiki to CMYK. Przy odpowiednim praniu, starczy nam na około 100-150 prań. 

Folia flex i flock – to metoda druku wykonywana przy pomocy specjalnych ploterów i wgrzewana na odzież za pomocą prasy przemysłowej. Plotery wycinają nadruk ze specjalnych folii w jednym kolorze. Mamy dostępne folie flex w standardowych kolorach lub takich z efektem specjalnym (jak np. brokat czy odblask). Natomiast folia flock to folia z meszkiem, dostępna w kilku wariantach kolorystycznych. Do druku potrzebny jest plik w wektorze. Kolor nadruku dobierzesz z naszej palety kolorów folii. Folie opłacalne są od jednej sztuki. Trwałość oceniana jest na około 500 prań.

Folia lateksowa – jest to wielokolorowy druk wykonywany na folii i nanoszony na odzież za pomocą prasy. Idealnie sprawdzi się przy kolorowych grafikach, jednak jest mało elastyczny i nie przepuszcza powietrza, dlatego zalecamy wykonywanie mniejszych projektów. Opłacalny od jednej sztuki. Żywotność nadruku oceniana jest na około 100 prań, przy zachowaniu odpowiednich metod prania odzieży z nadrukiem.

Sublimacja – jest to metoda druku, która wykorzystuje zjawisko sublimacji. Na specjalnych kalkach drukowana jest grafika, która później naniesiona zostaje na odzież za pomocą pracy przemysłowej w wysokiej temperaturze. Sublimację można wykonać wyłącznie na materiałach poliestrowych lub takich które posiadają specjalną powłokę poliestrową. Do druku potrzebujesz wysokiej jakości bitmapę. Drukowanie kolorowych prac może być wykonane tylko na jasnych materiałach. Na kolorowych produktach wykonamy wyłącznie czarny nadruk. Opłacalna jest od jednej sztuki. Jest to metoda praktycznie niezniszczalna. Niewyczuwalny w dotyku nadruk idealnie sprawdzi się na odzieży sportowej.

Znakowanie dla większych nakładów odzieży

Znakowanie dla większych nakładów odzieży

Jeżeli planujesz większy nakład koszulek np. dla swojego sklepu czy do wyposażenia eventu to mamy dla Ciebie następujące rozwiązania:

Sitodruk – popularna metoda z wieloletnią tradycją. Nadruki wykonywane na maszynie sitodrukowej za pomocą specjalnych farb są bardzo trwałe i efektowne. Metoda ta wymaga specjalnej przygotowalni i opłacalna jest od około 20-30 sztuk. Plik do druku wymagany jest w wektorach, zapisany w wymiarze rzeczywistym. Kolorystykę dobieramy z palety PANTONE Solid Coated. Idealna metoda dla dużych nakładów. Bardzo trwała – przy zastosowaniu odpowiednich metod prania odzieży z nadrukiem, starczy nam na około 150 prań.

Termotransfer – to metoda bardzo podobna do sitodruku. Nazywana jest sitodrukiem pośrednim. Nadruki wykonywane są za pomocą maszyny sitodrukowej na specjalnych kalkach wraz z klejem. Nanoszone później na odzież za pomocą prasy. Idealnie sprawdza się do znakowania produktów, których nie można oznakować sitodrukiem. Opłacalna od około 20 sztuk. Do druku musisz przygotować wektory. Trwałość oceniana jest na około 100 prań. 

Haft komputerowy – kolejna metoda z wieloletnią tradycją. Hafty znane są nam od lat i kojarzą się z elegancją. Tą metodą wykonamy piękne hafty, tworzone za pomocą specjalnych maszyn. Dobrze sprawdzi się do oznakowania nie tylko koszulek, ale także bluz czy koszul. Metoda wymaga przygotowalni i jej opłacalny nakład to około 30 sztuk jednego wzoru. Plik do druku przygotuj w wektorach – kolor haftu dobierzesz z naszej palety kolorów nici. Metoda praktycznie niezniszczalna, uszkodzić można go wyłącznie mechanicznie. 

Składanie zamówienia na koszulkę z nadrukiem

Jak wspomnieliśmy wcześniej – na początku projektujemy swoje znakowanie. Plik do nadruku musi być odpowiednio przygotowany, w dobrym formacie i w dobrej jakości. To zapewni nam idealną jakość nadruku. Po wyborze koszulki i przygotowaniu wizualizacji kontaktujemy się z drukarnią, która pokieruje nas w kolejnych krokach. Akceptacja i opłacenie zamówienia rozpoczyna proces realizacji i wysyłki naszego projektu. Wybierając druk cyfrowy, idealny do zamówień indywidualnych, drukarka do nadruków na koszulki przygotowuje nasz projekt. Po wykonaniu i kontroli jakości wysyłamy zamówienie. Te kilka kroków dzieli Cię od posiadania wyjątkowej koszulki, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania. W razie potrzeby nasz zespół pomoże w dobraniu odpowiedniego materiału odzieży czy metody znakowania – skontaktujesz się z nami za pomocą telefonu, czatu czy maila. Zapraszamy!

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,974 Klientów
161,452 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku