• polski
 • PLN
  • EUR
  • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Jak zrobić nadruk na koszulce?

11 kwietnia 2023

Marzy Ci się własny nadruk na koszulce? Nic trudnego! Dzisiejsza technologia pozwala na tworzenie wyjątkowych nadruków na koszulkach i nie tylko. Nadruki są trwałe i wyglądają bardzo profesjonalnie. Jeżeli pierwszy raz podchodzisz do zamówienia, zobacz razem z nami jak zrobić nadruk na koszulce!

Jak zrobić nadruk na koszulce w kilku prostych krokach

Na koszulce możesz nadrukować praktycznie wszystko – może to być koszulka ze zdjęciem, z grafiką ulubionego serialu, filmu czy zespołu muzycznego. Możesz też stworzyć własną inspirującą grafikę. Możliwości jest naprawdę wiele, więc jeżeli planujesz zacząć dowiedz się jak zrobić nadruk na koszulce w kilku prostych krokach.

Oczywiście przede wszystkim warto rozpocząć od pomysłu na nadruk. Możesz zaprojektować go samodzielnie w programie graficznym, dopasowując plik względem wymagań druku. Jeżeli planujesz wydrukować zdjęcie, pamiętaj że musi być w wysokiej jakości (przynajmniej 300 dpi, przy wymiarze 1:1) oraz warto by był w kolorystyce CMYK. Inne projekty bitmapy również muszą być w opisanej wcześniej wysokiej jakości. Takie pliki najczęściej wykorzystywane są w znakowaniu metodą DTG, sublimacji oraz foli lateksowej. Do metod takich jak sitodruk, termotransfer, haft komputerowy zazwyczaj konieczne są pliki w wektorach.

Kiedy masz już projekt, możesz dobrać odpowiednią odzież. W naszej hurtowni OpenWear masz dostępny szeroki wybór odzieży – koszulki klasyczne, fashion, polówki, longsleeve i wiele wiele innych. Dobierz odpowiedni model, kolor i rozmiar.

Skontaktuj się z nami w celu złożenia zamówienia. Napisz jaką koszulkę wybrałeś (numer artykułu/link) w jakim rozmiarze i kolorze. Załącz swój plik do druku (pamiętaj, żeby zapisać plik w formacie zamkniętym jak np. pdf czy jpg). Możesz przygotować także swoją wizualizację, żeby pokazać gdzie dokładnie ma znaleźć się znakowanie. Warto podać także dokładne wymiary znakowania.

Na koniec podaj dane – do faktury oraz wysyłki. Dzięki temu wprowadzimy zamówienie, a po opłaceniu rozpoczniemy produkcję. Zanim jednak to się stanie, nasz konsultant przygotuje dla Ciebie naszą wizualizację do akceptacji. Jeżeli wszystko się zgadza, rozpoczynamy drukowanie.

Czas realizacji jest zależny od aktualnego obłożenia na produkcji. O planowanej wysyłce zamówienia poinformuje Cię konsultant. Przed wysyłką zamówienie przechodzi kontrolę, gdzie sprawdzana jest jakość nadruku, odpowiednie umiejscowienie, wymiar, zgodność z wizualizacją i gdy wszystko przygotowane jest poprawnie, paczka zostanie wysłana do Ciebie. Dbamy o wszystkie szczegóły byś był zadowolony ze swojego zamówienia.

Jak widzisz złożenie zamówienia nie jest wcale trudne, dlatego zachęcamy – twórz nadruki na koszulki i ciesz się wyjątkowym ubraniem!

Jaka metoda nadruku będzie najlepsza dla mojego zamówienia?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Musimy na początku wiedzieć jakie zamówienie ma zostać złożone, jaki jest materiał odzieży, jak wygląda nadruk. Przedstawimy Ci dostępne w firmie Reflect metody znakowania, które będą odpowiednie do zamówień o niskim nakładzie.

Dostępna metoda nadruku:

 • Sitodruk,

 • Termotransfer,

 • Druk cyfrowy DTG,

 • Haft komputerowy,

 • Sublimacja,

 • Folia lateksowa,

 • Folia flex,

 • Folia flock,

Każda z tych metod różni się od siebie – niektóre sposobem nakładania, metodą przygotowania, wymaganiami – względem plików czy materiału odzieży. Różni je także cena. Niektóre są opłacalne od jednej sztuki, inne od 20 czy 50 sztuk. Jedne z metod będą lepsze do hurtowego znakowania koszulek, inne do znakowania odzieży sportowej, a kolejne do znakowania czapek.

Oto krótka ściąga, która metoda najlepiej sprawdzi się do zamówień indywidualnych:

 • Sitodruk – opłacalny od około 20-30 sztuk,

 • Termotransfer – opłacalny od około 20-30 sztuk,

 • Druk cyfrowy DTG – opłacalny od 1 sztuki,

 • Haft komputerowy – opłacalny od około 30 sztuk,

 • Sublimacja – opłacalna od 1 sztuki,

 • Folia lateksowa – opłacalny od 1 sztuki

 • Folia flex – opłacalny od 1 sztuki,

 • Folia flock – opłacalny od 1 sztuki,

Druk cyfrowy – nowoczesna i chętnie wybierana metoda druku. Polega na bezpośrednim natryskiwaniu atramentem na odzież za pomocą specjalnych drukarek, tworząc w ten sposób piękne i szczegółowe nadruki. Metoda ta nie wymaga przygotowalni, więc opłacalna jest już od jednej sztuki. Idealnie sprawdzi się do zamówień indywidualnych lub spersonalizowanych. Doskonała do wydruku zdjęć. Plik do druku może być przygotowany w bitmapie o wysokiej jakości – przynajmniej 300 dpi, przy wymiarze rzeczywistym. Kolorystyka grafiki to CMYK. Przy odpowiednim praniu, starczy nam na około 100-150 prań.

Folia flex i flock – to metoda druku wykonywana przy pomocy specjalnych ploterów i wgrzewana na odzież za pomocą prasy przemysłowej. Plotery wycinają nadruk ze specjalnych folii w jednym kolorze. Mamy dostępne folie flex w standardowych kolorach lub takich z efektem specjalnym (jak np. brokat czy odblask). Natomiast folia flock to folia z meszkiem, dostępna w kilku wariantach kolorystycznych. Do druku potrzebny jest plik w wektorze. Kolor nadruku dobierzesz z naszej palety kolorów folii. Folie opłacalne są od jednej sztuki. Trwałość oceniana jest na około 500 prań.

Folia lateksowa – jest to wielokolorowy druk wykonywany na folii i nanoszony na odzież za pomocą prasy. Idealnie sprawdzi się przy kolorowych grafikach, jednak jest mało elastyczny i nie przepuszcza powietrza, dlatego zalecamy wykonywanie mniejszych projektów. Opłacalny od jednej sztuki. Żywotność nadruku oceniana jest na około 100 prań, przy zachowaniu odpowiednich metod prania odzieży z nadrukiem.

Sublimacja – jest to metoda druku, która wykorzystuje zjawisko sublimacji. Na specjalnych kalkach drukowana jest grafika, która później naniesiona zostaje na odzież za pomocą pracy przemysłowej w wysokiej temperaturze. Sublimację można wykonać wyłącznie na materiałach poliestrowych lub takich które posiadają specjalną powłokę poliestrową. Do druku potrzebujesz wysokiej jakości bitmapę. Drukowanie kolorowych prac może być wykonane tylko na jasnych materiałach. Na kolorowych produktach wykonamy wyłącznie czarny nadruk. Opłacalna jest od jednej sztuki. Jest to metoda praktycznie niezniszczalna. Niewyczuwalny w dotyku nadruk idealnie sprawdzi się na odzieży sportowej.

Własną koszulkę stworzysz też w kreatorze nadruków!

Jak zrobić nadruk na koszulce?

Możesz skorzystać także z naszego sklepu internetowego dla zamówień indywidualnych – MegaKoszulki.pl, gdzie kreator nadruków pomoże w stworzeniu indywidualnego produktu takiego jak koszulki, bluzy, torby czy gadżetów. Kreator jest bardzo prosty w obsłudze, dlatego każdy poradzi sobie ze złożeniem zamówienia. Wystarczy wgrać swój plik z dysku lub wybrać coś z naszego banku zdjęć i clipartów i gotowe! Kreator posiada także dodatkowe funkcje, jak np. “dodaj tekst” czy możliwość dostosowania wrzuconego pliku (zmiana kontrastu, usunięcie tła, dostosowanie ułożenia grafiki). W kilka kroków możesz stworzyć wyjątkowe ubrania i gadżety dopasowane do Twoich wymagań.

Oprócz tego na MegaKoszulki.pl znajdziesz także masę gotowych wzorów na różne okazje – jeżeli nie wymyślisz swojego wzoru, może coś już przygotowanego przypadnie Ci do gustu!

Stwórz wyjątkowy prezent dla bliskich

Koszulki z własnym nadrukiem świetnie sprawdzają się jako prezent dla bliskich. Taki spersonalizowany produkt to idealny pomysł, ponieważ sprawdzi się na każdą okazję – na urodziny, imieniny, święta, rocznice itp. Jeżeli masz już dosyć kupowania czekoladek i kwiatów, zdecyduj się na koszulkę z własnym nadrukiem, którą dopasujesz do okazji czy do osoby, którą chcesz obdarować. Oprócz koszulek świetnym pomysłem na gadżety z własnym nadrukiem będzie także kubek, poduszka czy torba bawełniana.

Jeżeli masz wątpliwości lub potrze

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,286 Klientów
162,028 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku