• polski
 • PLN
  • EUR
  • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Jak zrobić metki do ubrań – poradnik

16 listopada 2022

Przy budowaniu marki odzieżowej należy przemyśleć wiele tematów. Pomijając dzisiaj bardzo ważne kwestie organizacyjne, prawne itp. skupimy się na samej produkcji odzieży. Oprócz planów i projektów na wzory odzieży musisz mieć pomysł na ogólny wizerunek marki. Na sposób pakowania, brendowania swoich gadżetów, a także o metkowaniu ubrań. Każdy dodatkowy element buduje świadomość marki wśród Twoich klientów, dlatego warto postawić na personalizację. Jeżeli nie wiesz od czego zacząć, w tym artykule powiemy sobie jak zrobić metki do ubrań. Zapraszamy!

Rodzaje metek do ubrań

Pytanie, które sobie zadajemy przy planowaniu produkcji metek to “gdzie można wydrukować metki do ubrań?” Produkując odzież w firmie Reflect, cały proces produkcji swojej marki możesz wykonać u nas. To wiele ułatwia, ponieważ nie musisz szukać kilku dostawców, a wszystko zrobisz w jednym miejscu. My uszyjemy odzież, oznakujemy, a także przemetkujemy. Zanim jednak przejdziemy do szczegółów zamówienia, powiedzmy sobie jakie metki mamy dostępne w ofercie, ponieważ jest ich kilka rodzajów. Metki do ubrań powinniśmy dopasować odpowiednio do swojej odzieży. Sprawdź dostępne u nas rodzaje i wybierz najlepsze dla swojej marki:

 • METKI ŻAKARDOWE

Zdecydowanie najczęściej wykorzystywane w produkcji odzieży. Dzięki zastosowaniu szlachetnej techniki tkackiej są one nie tylko bardzo trwałe, ale również eleganckie. Takie metki do ubrań na zamówienie będą prezentować się niesamowicie na Twoich produktach.

Doskonale odwzorowują drobne elementy, dlatego nadają się do umieszczenia logotypu, bądź nazwy firmy. W swojej ofercie posiadamy różne systemy konfekcjonowania, dzięki którym uzyskujemy zróżnicowane typy żakardowych metek do ubrań i ich wykończeń (wieszak, ulotka, przywieszka do zamka itd.). Najczęściej metki są wszywane w kark odzieży. Mogą jednak stanowić również element dekoracyjny i wyróżniający, będąc wszywane na wierzch w miejscu szwów, u dołu odzieży, lub na rękawkach.

 • METKI TERMOTRANSFEROWE

Metki bezpośrednio wgrzewane na odzież za pomocą wysokiej temperatury. Produkcja metek do ubrań tego typu powstaje na podobnej zasadzie jak nadruki termotransferowe. Metki na ubrania są trwałe i doskonale oddają szczegóły projektu, jednocześnie nie wpływają na komfort noszenia ubrań. Termotransferowe metki do ubrań są najbardziej opłacalne w nakładzie powyżej 50 sztuk, ale realizujemy zamówienia też na mniejsze ilości. Na ostateczną cenę znacząco wpływa nakład zamówienia. Na kalkulację mają również wpływ ilości kolorów użytych w projekcie oraz wielkość metki.

 • METKI SUBLIMACYJNE

Te metki mają niezwykłą trwałość dzięki procesowi chemicznemu, który trwale wnika w struktury taśmy poliestrowej, z której są wykonane. Sublimacyjne metki na ubrania doskonale nadają się do wielokolorowych projektów, np. logotypów, gradientów.

Nadruk wykonany na wszywkach sublimacyjnych jest niewyczuwalny, dzięki czemu są one bardzo delikatne w dotyku. Istnieje możliwość zamówienia metek z szerokiej gamy rozmiaru oraz typu wykończenia (dwustronnie zaprasowane końce, niesymetrycznie zaprasowane końce, wieszak itd.). Trwałość znakowania takich metek jest praktycznie niezniszczalna, dlatego dzięki temu twoje własne metki do ubrań będą służyć na bardzo długo.

 • METKI FLEX

Produkujemy metki flex, które są wgrzewane na odzież za pomocą wysokiej temperatury. Flexowe metki do ubrań są gładkie w dotyku, dlatego nie wpływają na komfort noszenia ubrań. Niewątpliwym atutem metek flexowych jest ich zastosowanie dla bardzo małych nakładów np. 30 szt. w różnych rozmiarach. Niestety nie nadają się one do wielokolorowych projektów czy małych elementów projektu, takich jak drobne, cienkie litery.

<h2>Jak zrobić własne metki do ubrań – czas realizacji, minimum produkcyjne, składanie zlecenia</h2>

W wypadku produkcji metek do ubrań, zazwyczaj wykonujemy duży nakład tych samych wzorów, ponieważ będą one wszywane w każdą odzież z naszej oferty. Dodatkowo wykonanie metek zazwyczaj wiąże się z przygotowalnią, dlatego określane jest minimum produkcyjne dla niektórych metek. Mamy też odpowiednie wytyczne i czas realizacji dla każdego rodzaju. Przygotowaliśmy dla Was krótką rozpiskę każdego rodzaju metki, dzięki czemu będziecie mogli sprawniej zaplanować swoją produkcję.

 • METKI ŻAKARDOWE

  • Minimalny nakład produkcyjny: 500 szt. z jednego rodzaju

  • Maksymalna ilość kolorów użytych w projekcie: 7

  • Czas realizacji: 14-24 dni roboczych

 • METKI TERMOTRANSFEROWE

  • Minimalny nakład produkcyjny: 20 szt. z jednego rodzaju

  • Maksymalna ilość kolorów użytych w projekcie: 6 kolorów

  • Czas realizacji: 4 dni robocze

 • METKI SUBLIMACYJNE

  • Minimalny nakład produkcyjny: 50 szt.

  • Wersje kolorystyczne: full color oraz biała taśma + czarny nadruk (krótszy czas realizacji)

  • Czas realizacji: od 3 dni roboczych

 • METKI FLEX

  • Minimalny nakład produkcyjny: 1 szt.

  • Maksymalna ilość kolorów użytych w projekcie: Jeden

  • Czas realizacji: 3 dni robocze

To jak zrobić własne metki do ubrań zależy od Ciebie, jednak musisz pamiętać o wymienionych wyżej wytycznych. Metki do ubrań produkowane są orientacyjnie według podanych terminów. Finalnie wszystko zależy od obłożenia na produkcji, w związku z tym datę określa Biuro Obsługi Klienta, przed złożeniem zamówienia.

Ile kosztuje produkcja metek do ubrań?

Metki do ubrań

 

Każdy rodzaj metki odzieżowej posiada inny cennik, inne progi minimalne i wymagania w produkcji. Dlatego wpływ ma przede wszystkim rodzaj wybranej metki. Później w zależności od produktu na cenę będzie wpływał nakład jednego wzoru, wielkość, ilość kolorów i stopień zaawansowania projektu.

Dodatkowo w firmie Reflect oferujemy nie tylko produkcję metek, ale także przemetkowanie odzieży. Dzięki temu wszystko zrobisz w jednym miejscu. Dlatego jeśli zastanawiasz się jeszcze jak zrobić metki do ubrań, mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci w podjęciu decyzji i odpowiednim przygotowaniu się do zaplanowania produkcji. Firma Reflect kompleksowo może obsłużyć zamówienia dla Twojej marki odzieżowej i stworzyć razem z Tobą Twój niesamowity brand.

Jak zrobić własne metki do ubrań? Podsumowanie

Jeżeli zdecydowałeś się na produkcję metek i określiłeś który rodzaj będzie odpowiedni dla Twojej marki, zastanów się w którym miejscu chcesz umieścić metkę – na karku? Na rękawku? A może z boku odzieży? Kiedy już określisz miejsce, sprawdź jaki wymiar najlepiej się sprawdzi. Później zaprojektuj metkę – zgodnie z minimalnymi ograniczeniami produkcyjnym i skonsultuj się z nami w sprawie wyceny. Nasze Biuro Obsługi Klienta pomoże w wycenie, ale także doradzi w każdej kwestii dotyczącej zamówienia.

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz jak zrobić metki do ubrań i nie wydaje się to takie straszne i z łatwością przejdziecie cały proces zamówienia. Zapraszamy!

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,506 Klientów
160,588 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku