• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Jak zoptymalizować koszty druku na tkaninach?

24 sierpnia 2022

Często jesteśmy mylnie przekonani, że druk na tkaninach jest drogi. Chcemy obalić ten mit, bo personalizowana odzież wcale nie musi być droga. Zobaczcie jak zamawiać z głową, jak zoptymalizować koszty druku oraz jak wybierać dobrą i tanią odzież pod nadruk. Zapraszamy do lektury!

Jak zamówić tani druk na tkaninach?

Jako jedna z nielicznych firm na rynku, oferujemy kompleksową obsługę zamówienia – od pierwszego zapytania, poprzez doradztwo, pomoc, sprawdzenie projektów, przygotowanie zlecenia, produkcję, konfekcję i wysyłkę. Możemy przygotować dla Twojego zamówienia chyba wszystko. Oferujemy, aż 8 metod znakowania, możliwość naniesienia metek w różnych rodzajach, co pozwala na całkowitą personalizację marki, jednostkowe pakowanie, wysyłkę na terenie Polski i zagranicą.

Druk na tkaninie nie musi być drogi. Oprócz powyższych oferujemy rabaty dla agencji reklamowych, a po konsultacji także dla stałych klientów. Składając u nas zamówienie możesz liczyć na szybkie odpowiedzi, dedykowanego konsultanta oraz wsparcie graficzne. Druk na tkaninach (https://www.reflect.pl) będziesz mógł zaprojektować szybciej niż mogłoby się to wydawać.

Te wszystkie punkty, wpływają na optymalizację kosztów. Jeżeli zamawiasz odzież i znakujesz ją w jednym miejscu, zyskujesz nie tylko na czasie, ale także skracasz proces i koszty logistyczne. Wszystkim zajmuje się jedna firma. Tak naprawdę nie musisz znać się na znakowaniu odzieży, bo my znamy się na tym za Ciebie! Doradzimy jak wybrać odpowiednią metodę znakowania, która będzie pasować do Twojej grafiki, a także będzie korzystna cenowo. Wybierzemy dla Ciebie odpowiednie koszulki, które będą idealnie współgrać z wybranym nadrukiem, a także będą nie tylko wysokiej jakości ale też w dobrej cenie. Taki zabieg pozwala na optymalizację kosztów i nerwów.

Ile tak naprawdę kosztuje druk na tkaninach?

Wiemy już jak zoptymalizować koszty, ale nie wiemy ile realnie może kosztować nas takie zamówienie. Niestety nie da się tego tak z góry określić. To jaki będzie koszt zamówienia, zależy od wielu czynników. Cena zależna jest od nakładu zamówienia, wybranej metody znakowania, rodzaju odzieży, przygotowanych projektów, sposobu pakowania oraz wysyłki. Jeżeli będziemy mieć już ustalone te kwestie, przygotowanie wyceny na nadruk na tkaninie nie będzie problemem. Na początku ciężko podać jest „orientacyjną” kwotę, dlatego przygotowaliśmy dla Państwa kilka kalkulacji przykładowych zamówień, które mogą rzucić trochę światła na ten temat i pozwolą przygotować się do finalnego zlecenia.

Zamówienie nr 1

Koszulki białe z jednokolorowym nadrukiem do A4, metodą sitodruku w nakładzie 150 sztuk – 1,62 zł/netto sztuka*,

Zamówienie nr 2

Białe bluzy z full colorowym nadrukiem sublimacją do 200 cm2, nakład 500 sztuk – 3,04 zł/netto sztuka*,

Zamówienie nr 3

Koszule z folią flex, jeden kolor do 100 cm2, w nakładzie 150 sztuk – 12,08 zł/netto sztuka*,

Zamówienie nr 4

Czarne koszulki, full color do A4, metodą druku cyfrowego, w nakładzie 100 sztuk – 8,82 zł/netto sztuka*

Zamówienie nr 5

Polówki z termotransferem, jeden kolor do 50 cm2 w nakładzie 1000 sztuk – 2,98 zł/netto sztuka*,

Więcej kalkulacji cenowych, można wykonać w naszych kalkulatorach na stronie.

* podane w artykule ceny na dzień 4.07.2022 – nie jest to wiążąca oferta.

Jak odpowiednio dobrać wzór na tkaninę?

Jak już wiecie na finalną cenę znakowania wypływa wygląd grafiki. Jeżeli chcecie zoptymalizować jego cenę mamy kilka porad.

  • Jeżeli możesz stwórz mniejszy nadruk,

  • Tańszy koszt znakowania w wypadku metod takich jak sitodruk czy termotransfer osiągniesz przy znakowaniu jednym kolorem,

  • Dobieraj metodę znakowania do nakładu – przykładowo sitodruk opłacalny będzie od 20-30 sztuk, a druk cyfrowy już od jednej sztuki,

  • Sprawdź nasze aktualne promocje na odzież – może uda Ci się wybrać świetne koszulki w obniżonej cenie!

  • Jeżeli zamawiasz jako agencja reklamowa, koniecznie nam to zgłoś – mamy dla Was specjalne rabaty na odzież i znakowanie.

Tani druk na tkaninach jest możliwy przy odpowiedniej optymalizacji zamówienia. Powyższe porady pozwolą Wam na odpowiednie dobranie grafik, nadruków czy odzieży i być może pozwolą na obniżenie dodatkowych kosztów.

Drukarnia tkanin Reflect – co dokładnie oferujemy?

Drukarnia tkanin Reflect zajmuje się znakowaniem odzież od wielu lat. Dostępne metody znakowania odzieży są bardzo zróżnicowane. Posiadamy, aż osiem metod, które pozwolą Ci wykonać każde zamówienie. Dzięki temu możesz spośród różnych metod wybrać tą która będzie dla Ciebie nie tylko odpowiednia, ale także korzystna cenowo.

Wiemy, jak ciężko na początku połapać się w tym wszystkim, dlatego jesteśmy tu dla Was i żeby Wam rozjaśnić specyfikę dostępnych metod znakowania, po kolei opiszemy dla Ciebie nasze metody druku na tkaninach i gadżetach.

Sitodruk nadruki sitodrukowe wykonywane są bezpośrednio na produktach specjalnymi farbami. Do dyspozycji wiele rodzajów farb – od klasycznych po takie z efektami. Do wyboru są: farby plastizolowe, metalizowane, rozpuszczalnikowe, wywabowe, wodne, puchnące, fluorescencyjne.

Termotransfer (sitodruk pośredni) wykonywany jest z użyciem farb plastizolowych. Jego zaletą jest to, że może być wykonany w trudno dostępnych miejscach. Nadruki tworzone są na początku na papierze transferowym, a później przenoszone na odzież przy pomocy prasy przemysłowej. Zalecany nakład podobnie jak przy sitodruku to 20-30 sztuk.

Druk cyfrowy DTG wykonywany jest przy pomocy maszyny drukarskiej, która tworzy obraz bezpośrednio na podstawie danych przesłanych z komputera, co pozwala zaoszczędzić na koszcie ich przygotowania i skrócić czas realizacji. Z tych samych względów możliwa jest niemal dowolna personalizacja (własny nadruk na koszulce np. z imieniem, czy numerem gracza) każdej pojedynczej kopii drukowanych materiałów. Również w związku z tym DTG jest opłacalne praktycznie od jednej sztuki.

Haftem komputerowym znakujemy różnego rodzaju odzież i gadżety. Wykonujemy np. bluzy, koszule, polówki, polary, ale także na czapki, ręczniki czy torby. Posiadamy duży wybór nici przez standardowe gładkie, ale także nici metalizowane, wypukły haft 3D, nici neonowe oraz bardzo trwałe nici ognioodporne. Opłacalny jest od około 20 sztuk nakładu, jednego wzoru.

Sublimacja to wydruk wykonywany specjalnymi tuszami, nanoszony na papier sublimacyjny, a następnie za pomocą prasy nanoszony na odzież czy gadżet który jest wykonany z poliestru lub posiada powłokę poliestrową. Efektem końcowym znakowania jest wyrazisty obraz „wdrukowany” w koszulkę – który jest niewyczuwalny w dotyku. Sublimacja opłacalna jest praktycznie od jednej sztuki, co pozwala na tworzenie projektów personalizowanych.

Folia flex i flock to metoda znakowania odzieży i akcesoriów, która doskonale sprawdza się przy wykonywaniu jednokolorowych projektów, takich jak np: zmienne imiona czy liczby, dzięki czemu daje możliwość personalizacji zamówienia. Nadruk wykonany za pomocą folii flex jest bardzo cienki i rozciągliwy, dostosowuje się do materiału, co zapewnia wysoki komfort noszenia ubrań. Folia flock podobnie posiada szerokie zastosowanie. Różnicą jest, że folia ta nie jest gładka, a posiada efektowny meszek, która świetnie sprawdzi się jako element dekoracyjny. Zamówienie opłacalne jest od jednej sztuki.

Folia flex lateksowa to technika, która doskonale nadaje się do znakowania wielokolorowych zdjęć i projektów. Znakowanie za pomocą folii lateksowej odbywa się w dwóch etapach. Folia lateks opłacalna jest od jednej sztuki.

To już wszystkie metody. Mamy nadzieję, że trochę rozjaśniliśmy specyfikę działania i łatwiej będzie Wam podejść do zamówienia!

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,506 Klientów
160,588 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku