• polski
 • PLN
  • EUR
  • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Jak znaleźć szwalnię dla swoich projektów odzieży?

1 sierpnia 2023

Stworzyłeś pierwszą własną kolekcję i szukasz odpowiedniego podwykonawcy? A może już produkujesz i potrzebujesz zmiany? Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie w którym powiemy jak znaleźć szwalnie która będzie odpowiadać Twoim wymaganiom, dzięki czemu unikniesz rozczarowań oraz straty pieniędzy i czasu.

Jak znaleźć szwalnie odzieży, która będzie odpowiednia dla Twojego projektu?

Jak znaleźć szwalnie odzieży, która będzie odpowiednia dla Twojego projektu?
Jak znaleźć szwalnie odzieży, która będzie odpowiednia dla Twojego projektu?

Wybór szwalni na pewno nie powinien być pochopny. Musisz dokładnie sprawdzić oferty, zapoznać się z portfolio, z możliwościami oraz z procesem produkcyjnym. Najlepiej wybrać polskiego producenta. Wykonywanie produktów na rodzimym rynku, cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem i jest dobrze postrzegane przez odbiorców. Odpowiedni research jest tutaj najważniejszy. Oprócz sprawdzenia firm w Internecie, warto porozmawiać z nią osobiście lub przez telefon. Szwalnia w firmie Reflect oferuje kompleksową usługę produkcji odzieży. Oprócz szwalni odzieży, znakujemy także na gotowych produktach. Zajmujemy się szyciem ubrań na zamówienie od podstaw – projektujemy, szyjemy, wykańczamy. Konstruujemy szablony oraz przygotowujemy układy krojów, a także sublimujemy dzianiny pod zdefiniowany kolor z palety Pantone. W naszej wzorcowni posiadamy również szereg materiałów, których kolor można wybrać z gotowej już palety. W firmie Reflect oznakujesz uszyte ubrania wszystkimi dostępnymi na rynku metodami znakowania:

 • Sitodruk – bardzo trwała i stosunkowo tania metoda znakowania. Nadruki wykonywane są na maszynie sitodrukowej, bezpośrednio na odzieży. Druk farbami zazwyczaj plastizolowymi, ale jest także możliwość wyboru farb z efektami specjalnymi jak np. neonowymi. Trwałość oceniana jest na około 150 prań. Doskonała metoda dla wyższych nakładów, opłacalna od około 20-30 sztuk.
 • Termotransfer – metoda pośrednia do sitodruku. Nadruki w pierwszej kolejności wykonywane są na specjalnym papierze, później transferowane na odzież za pomocą pras przemysłowych. Metoda idealna do znakowania trudniej dostępnych miejsc, jak i do wykonywania metek na odzieży. Opłacalna również od około 20-30 sztuk.
 • Druk cyfrowy DTG – alternatywna technika względem sitodruku. Jest to również metoda druku bezpośredniego, która zapewnia wręcz fotograficzną jakość. Idealnie nadaje się do wydruku wielokolorowych projektów czy zdjęć. Dzięki braku konieczności wykonywania przygotowalni, możliwa jest personalizacja odzieży. Opłacalna już od 1 sztuki. Trwałość oceniana jest na około 150 prań, przy zachowaniu zasad prania odzieży z nadrukiem.
 • Haft komputerowy – precyzyjna i najtrwalsza metoda znakowania, która nadaje ubraniom elegancki wygląd. Doskonały do znakowania polarów oraz koszul czy ręczników. Haft jest praktycznie niezniszczalny, więc posłuży na długo.
 • Folia flex i Folia flock – jednokolorowe folie termotransferowe wgrzewane bezpośrednio na odzież przy pomocy wysokiej temperatury. Folia flock pokryta jest meszkiem przypominającym w dotyku zamsz. Doskonałe dla niskich nakładów.
 • Folia lateksowa – alternatywna metoda względem folii flex i flock, która pozwala na wielokolorowy nadruk. Jedna z najnowocześniejszych technik znakowania odzieży posiadająca atesty bezpieczeństwa. Pozwala na personalizację. Opłacalna od jednej sztuki.
 • Sublimacja – stosowana na jasnych materiałach poliestrowych. Doskonale przepuszcza powietrze, dlatego nadaje się do znakowania odzieży sportowej. Metoda praktycznie niezniszczalna. Pozwala na personalizację, opłacalna od jednej sztuki.

Produkcja ubrań to doskonała okazja na stworzenie czegoś oryginalnego, czego nie można dostać w stałej ofercie sklepów. Dzięki takiemu projektowi możesz zapewnić sobie klientów, którzy z chęcią inwestują w innowacyjne pomysły. Twoje ubrania mogą być gładkie w jednym kolorze, albo w całości zadrukowane. Wybór należy do Ciebie.

Możesz u nas szyć ubrania na zamówienie, oznakować je wybraną metodą znakowania, ometkować swoim logo, a także zlecić jednostkowe pakowanie. To idealne rozwiązanie dla twórców, którzy chcą wykonać zamówienie kompleksowo w jednej firmie. Szwalnia odzieży i produkcja którą posiadamy, jest wstanie zapewnić wszystkie wymagania w ustalonym czasie.

Jak zacząć współpracę ze szwalnią odzieży?

Kiedy już wiesz jak znaleźć szwalnie, która najbardziej odpowiada Twoim wymaganiom, jesteś już po spotkaniach i wymianie oczekiwań, można rozpocząć przygotowania do współpracy. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i staramy się wspólnie dojść do idealnego rozwiązania. Na początek należy ustalić sposób komunikacji, przekazywania zleceń, przygotowywania próbek. Kiedy będziecie mieli wspólnie wypracowaną metodę zlecania zamówień, na pewno wszystko będzie szło sprawnie i bez komplikacji. 

O czym należy pamiętać?

 • szablonie zlecania,
 • sposobie przygotowywania plików do druku,
 • wybrania materiałów, tkanin,
 • przygotowania wykrojów i szablonów ubrań,
 • wizualizacji,
 • sposobów wysyłki, konfekcji,
 • sposobie metkowania odzieży,

Stosując się do odpowiedniego szablonu, zlecanie kolejnych produkcji będzie o wiele łatwiejsze i produkcja pójdzie sprawniej. Dzięki współpracy obu stron, można stworzyć wiele więcej i zaoszczędzić sobie dodatkowych problemów i zmartwień.

Dlaczego warto rozpocząć współpracę z polską szwalnią?

Ubrania szyte w Polsce mają wiele zalet. Jeżeli tworzysz produkty np. własną markę odzieżową, podstawą jest to, aby znaleźć nietypowy pomysł i zadbać o to, aby klienci stali się lojalni wobec marki. Co zrobić żeby tak się stało? Przede wszystkim zadbaj o podstawę, czyli unikalny charakter ubrań. To właśnie szyta odzież od podstaw, pozwoli odróżnić Twoją firmę od konkurencji. Zastanów się chwilę. Krój, którego nie ma nikt inny. Produkt tworzony w Polsce, nie w Chinach. Zostań kowalem losu swojej marki i stwórz coś wartego uwagi od A do Z. Produkcja odzieży nie musi być trudna i kosztowna. W dobraniu najlepszej oferty pomoże Ci nasza szwalnia Reflect, która zatrudnia najlepszych specjalistów w branży – doradzimy jak odpowiednio przygotować się do zamówienia oraz jak zaprojektować produkty które maksymalnie spełnią Twoje wymagania.

Dlaczego warto rozpocząć współpracę z polską szwalnią?

W ofercie znajdziecie m.in. koszulki fullprint (180g), rewelacyjne bluzy fullprint (240g) oraz torby bawełniane (200g). Z Twojego wykroju uszyjemy każdy produkt – według preferowanej rozmiarówki. Czas produkcji takiego zamówienia, zależny jest od produktu oraz nakładu. Nakłady ustalane są indywidualnie. Trwałość, unikatowy charakter i satysfakcja dają znaczną przewagę szytej odzieży od takiej klasycznej. Nie zastanawiaj się dłużej i rozpocznij przygotowania do produkcji.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,286 Klientów
162,028 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku