• polski
 • PLN
  • EUR
  • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Jak zaprojektować koszulki z logo firmy dla pracowników?

18 kwietnia 2024

Spójny wizerunek firmy to klucz do sukcesu. Dzięki temu budujesz świadomość marki, stajesz się rozpoznawali wśród odbiorców i tworzysz swojego rodzaju brand firmowy. Warto przemyśleć stworzenie serii produktów firmowych, dlatego jeżeli jeszcze nie masz projektów i nie wiesz jak się za to zabrać, koniecznie zapoznaj się z naszym materiałem w którym powiemy jak łatwo koszulki z logo firmy dla pracowników zaprojektować w naszej firmie. Zapraszamy!

Koszulki z logo firmy – jak przygotować zamówienie?

Budowanie świadomości marki to bardzo ważny element strategii marki. Jeżeli Twoja branża wymaga reprezentowania w różnych środowiskach np. podczas eventów branżowych czy chociażby podczas umówionych wizyt z klientami, warto pomyśleć o spójnym ubiorze dla pracowników. Dzisiaj zajmiemy się najbardziej klasycznym rozwiązaniem czyli koszulkami z logo firmy dla pracowników. Nadruk na koszulce firmowej to ważny element planowania. Na początku oczywiście warto pomyśleć o tym jak całość ma wyglądać. 

Możesz zaprojektować go samodzielnie w programie graficznym, dopasowując plik względem wymagań druku. Jeżeli planujesz wydrukować zdjęcie, pamiętaj że musi być w wysokiej jakości (przynajmniej 300 dpi, przy wymiarze 1:1) oraz warto by był w kolorystyce CMYK. Inne projekty bitmapy również muszą być w opisanej wcześniej wysokiej jakości. Takie pliki najczęściej wykorzystywane są w znakowaniu metodą DTG, sublimacji oraz foli lateksowej. Do metod takich jak sitodruk, termotransfer, haft komputerowy zazwyczaj konieczne są pliki w wektorach.

Kiedy masz już projekt, możesz dobrać odpowiednią odzież. W naszej hurtowni OpenWear masz dostępny szeroki wybór odzieży – koszulki polo z logo firmy dla pracowników, koszulki klasyczne, fashion, longsleeve i wiele wiele innych. Dobierz odpowiedni model, kolor i rozmiar. 

Skontaktuj się z nami w celu złożenia zamówienia. Napisz jakie koszulki wybrałeś (numer artykułu/link) w jakich rozmiarach i kolorach. Załącz swój plik do druku (pamiętaj, żeby zapisać plik w formacie zamkniętym jak np. pdf czy jpg). Możesz przygotować także swoją wizualizację, żeby pokazać gdzie dokładnie ma znaleźć się znakowanie. Warto podać także dokładne wymiary znakowania.

Na koniec podaj dane – do faktury oraz wysyłki. Dzięki temu wprowadzimy zamówienie, a po opłaceniu rozpoczniemy produkcję. Zanim jednak to się stanie, nasz konsultant przygotuje dla Ciebie naszą wizualizację do akceptacji. Jeżeli wszystko się zgadza, rozpoczynamy drukowanie. 

Czas realizacji jest zależny od aktualnego obłożenia na produkcji. O planowanej wysyłce zamówienia poinformuje Cię konsultant. Przed wysyłką zamówienie przechodzi kontrolę, gdzie sprawdzana jest jakość Twojej koszulki z logo firmy, odpowiednie umiejscowienie, wymiar, zgodność z wizualizacją i gdy wszystko przygotowane jest poprawnie, paczka zostanie wysłana do Ciebie. Dbamy o wszystkie szczegóły byś był zadowolony ze swojego zamówienia.

Jak widzisz przygotowanie i złożenie zamówienia nie jest wcale trudne, dlatego zachęcamy – stwórz swoje firmowe koszulki z nadrukiem i ciesz się wyjątkową wizytówką Twojej marki!

Jaką metodę znakowania wybrać na ubrania firmowe dla pracowników?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Musimy na początku wiedzieć jakie zamówienie ma zostać złożone, jaki jest materiał odzieży, jak wygląda nadruk. Przedstawimy Ci dostępne w firmie Reflect metody znakowania, które będą odpowiednie do zamówień o niskim nakładzie i takie o większym nakładzie.

Jaką metodę znakowania wybrać na ubrania firmowe dla pracowników?

Dostępne metody nadruku:

 • Sitodruk,
 • Termotransfer,
 • Druk cyfrowy DTG,
 • Haft komputerowy,
 • Sublimacja,
 • Folia lateksowa,
 • Folia flex,
 • Folia flock,

Każda z tych metod różni się od siebie – niektóre sposobem nakładania, metodą przygotowania, wymaganiami – względem plików czy materiału odzieży. Różni je także cena. Niektóre są opłacalne od mniejszych nakładów inne od większych. Jedne z metod będą lepsze do klasycznych koszulek czy polówek, a inne do znakowania odzieży sportowej, kolejne do znakowania toreb bawełnianych.

Czym charakteryzują się te metody znakowania koszulek?

Sitodruk – popularna metoda z wieloletnią tradycją. Nadruki wykonywane na maszynie sitodrukowej za pomocą specjalnych farb są bardzo trwałe i efektowne. Metoda ta wymaga specjalnej przygotowalni i opłacalna jest od około 20-30 sztuk. Plik do druku wymagany jest w wektorach, zapisany w wymiarze rzeczywistym. Kolorystykę dobieramy z palety PANTONE Solid Coated. Idealna metoda dla dużych nakładów. Bardzo trwała – przy zastosowaniu odpowiednich metod prania odzieży z nadrukiem, starczy nam na około 150 prań.

Termotransfer – to metoda bardzo podobna do sitodruku. Nazywana jest sitodrukiem pośrednim. Nadruki wykonywane są za pomocą maszyny sitodrukowej na specjalnych kalkach wraz z klejem. Nanoszone później na odzież za pomocą prasy. Idealnie sprawdza się do znakowania produktów, których nie można oznakować sitodrukiem. Do druku musisz przygotować wektory. Trwałość oceniana jest na około 100 prań.

Haft komputerowy – tą metodą wykonamy piękne hafty, tworzone za pomocą specjalnych maszyn. Dobrze sprawdzi się do oznakowania firmowych koszul czy polarów. Metoda wymaga przygotowalni i minimalny nakład zamówienia to 20 sztuk jednego wzoru. Kolor haftu dobierzesz z naszej palety kolorów nici. Metoda praktycznie niezniszczalna, uszkodzić można go wyłącznie mechanicznie. 

Druk cyfrowy – polega na bezpośrednim natryskiwaniu atramentem na odzież za pomocą specjalnych drukarek, tworząc w ten sposób piękne i szczegółowe nadruki. Idealnie sprawdzi się do małych lub spersonalizowanych zamówień.

Folia flex, flock – to metoda druku wykonywana przy pomocy specjalnych ploterów i wgrzewana na odzież za pomocą prasy przemysłowej. Flex i flock wykonywana w jednolitym kolorze. Jest to wytrzymała metoda idealna do zastąpienia haftu komputerowego w wypadku braku możliwości wykonania go na danym produkcie.

Folia lateksowa – jest to wielokolorowy druk wykonywany na folii i nanoszony na odzież za pomocą prasy. Idealnie sprawdzi się przy kolorowych grafikach, jednak jest mało elastyczny i nie przepuszcza powietrza, dlatego zalecamy wykonywanie mniejszych projektów. Żywotność nadruku oceniana jest na około 100 prań, przy zachowaniu odpowiednich metod prania odzieży z nadrukiem.

Sublimacja –  jest to metoda druku, która wykorzystuje zjawisko sublimacji. Na specjalnych kalkach drukowana jest grafika, która później naniesiona zostaje na odzież za pomocą pracy przemysłowej w wysokiej temperaturze. Sublimację można wykonać wyłącznie na materiałach poliestrowych lub takich które posiadają specjalną powłokę poliestrową. Do druku potrzebujesz wysokiej jakości bitmapę. Drukowanie kolorowych prac może być wykonane tylko na jasnych materiałach. Na kolorowych produktach wykonamy wyłącznie czarny nadruk. Jest to metoda praktycznie niezniszczalna. Niewyczuwalny w dotyku nadruk idealnie sprawdzi się na odzieży sportowej.

Stwórz wyjątkowe koszulki z logo firmy dla pracowników

Stwórz wyjątkowe koszulki z logo firmy dla pracowników

Zaprojektowana odzież firmowa świetnie będzie reprezentowała markę. Taki spersonalizowany produkt to idealny pomysł, ponieważ sprawdzi się na każdą okazję – na event, targi, konferencje czy na klasyczny dzień spotkań w biurze. Jeżeli chcesz wprowadzić w swojej firmie jednolity strój to idealny początek. Oprócz koszulek oczywiście możesz pójść dalej i świetnym pomysłem będą gadżety z własnym nadrukiem takie jak kubek, czapka czy torba bawełniana. 

Jeżeli masz wątpliwości lub potrzebujesz porady w kwestii zamówienia, skonsultuj się z nami!

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,974 Klientów
161,452 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku