• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Jak zaprojektować haft komputerowy na odzieży?

25 sierpnia 2022

Najbardziej eleganckim i stylowym znakowaniem odzieży jest haft komputerowy. Ta metoda obecna z nami od lat, pozwala na wyjątkowe upiększenie odzieży o np. minimalistyczną grafikę czy o eleganckie logo Twojej firmy. Przygotowanie znakowania pod haft jest znacznie bardziej skomplikowane niż pod klasyczny nadruk, jednak z naszą pomocą przyjdzie Ci to równie łatwo. Zobacz jak zaprojektować haft komputerowy w kilka minut i ciesz się wspaniałym znakowaniem na długie lata.

Haft komputerowy na odzieży – metoda pod lupą

Dla całkowitej jasności na początek powiemy sobie czym jest haft komputerowy, jaka jest jego historia oraz funkcjonalność. Haft komputerowy jest najstarszą znaną nam metodą znakowania odzieży. Historia sięga początków Naszej Ery – tkane wzory towarzyszą nam od stuleci. Usługa haftu komputerowego, którą oferujemy należy do jednych z najlepszych na rynku. Świadczy o tym kilkunastoletnie doświadczenie w branży haftu, profesjonalny park maszynowy oraz współpracę ze znanymi markami.

Historia haftu wywodzi się od haftu ręcznego. Teraz już nie szyjemy ręcznie, aktualnie bardziej popularna jest maszyna do haftu komputerowego. Pozwala ona na wykonanie bardziej szczegółowych wzorów. Haft komputerowy na odzieży opłacalny jest od nakładu 20-30 sztuk jednego wzoru. Cena dla pojedynczej sztuki jest dość wysoka ponieważ wymagana jest przygotowalnia. Komputerowe haftowanie idealnie sprawdzi się nie tylko do użytku własnego, ale także jako odzież firmowa dla pracowników czy jako nowy produkt w Twoim sklepie odzieżowym. To także świetny pomysł na upominki dla Twoich klientów. Będzie to na pewno kreatywniejszy pomysł niż klasyczna koszulka z nadrukiem.

W firmie Reflect wykonujemy haft na koszulkach ale także na różnego rodzaju innej odzieży i gadżetach np. na bluzach, koszulach, polówkach, polarach, ale także na czapkach, ręcznikach czy torbach. Przy wyborze projektu nie trzeba się ograniczać – w naszej hafciarni posiadamy duży wybór nici przez standardowe gładkie, ale także nici metalizowane, wypukły haft 3D, nici neonowe oraz bardzo trwałe nici ognioodporne. Haft na zamówienie będzie nie tylko oryginalny, ale także profesjonalny.

Nasza firma posiada przemysłową hafciarkę marki Tajima. Jest to najnowocześniejsza i najlepsza maszyna na świecie, dzięki czemu daje gwarancję najwyższej jakości haftu reklamowego.

Grafika do znakowania, czyli jak zaprojektować haft komputerowy?

Haft komputerowy

Haft komputerowy

Jeżeli Twój haft komputerowy na odzieży ma prezentować się perfekcyjnie, musisz odpowiednio przygotować plik. Grafika do znakowania tą metodą musi spełniać wymagania maszyny hafciarskiej. Do znakowania haftem komputerowym konieczne jest przygotowanie grafiki w wektorach. Należy pamiętać, żeby w projekcie wszystkie obrysy i fonty były zamienione na krzywe. Jeżeli będzie inaczej to grafika może błędnie odtworzyć się na komputerach w hafciarni. Projekt przygotuj w wymiarze 1:1 (rzeczywistym), dzięki temu będziesz mógł określić czy projekt na pewno spełnia wymagania. Swój plik zapisz w formacie zamkniętym – .pdf (dzięki temu nie będzie problemów z różnicą programową). Haft posiada pewne ograniczenia technologiczne, bardziej wymagające niż inne metody znakowania. Sprawdź parametry w swojej grafice:

1. Jaka może być najcieńsza grubość linii? 1,0 mm,

2. Jaka może być najmniejsza wysokość litery standardowej (np. Arial)? 6,0 mm,

3. Jaka może być najmniejsza kropka lub dziura w nadruku w formie koła (średnica)? 2,0 mm,

4. Znakowanie możliwe tylko w pełnych kolorach – nie wykonamy przejść tonalnych.

Na podstawie takiego projektu opracowujemy program hafciarski, który zostanie naniesiony na Twoją odzież. Na początek wykonujemy próbę na zbliżonym materiale i przesyłamy do Twojej akceptacji. Jeżeli nie naniesiesz żadnych zmian, rozpoczniemy produkcję całego zamówienia.

Mamy nadzieję, że dzięki tej instrukcji już wiesz jak zaprojektować haft komputerowy do Twojego zlecenia. Jeżeli jednak masz wątpliwości co do przygotowania pliku, zawsze możesz skonsultować się z naszym Biurem Obsługi Klienta i przesłać swoją grafikę do sprawdzenia. Nasi konsultanci pomogą oraz doradzą w każdej kwestii dotyczącej zamówienia. Skontaktujesz się z nami za pomocą maila, telefonu oraz czatu.

Czy znakowanie haftem jest drogie?

Niekoniecznie. Wszystko zależy od Twojego zamówienia. Na cenę haftu komputerowego wpływają cztery czynniki: nakład, wielkość haftu, produkt na którym wykonujemy znakowanie oraz rodzaj nici. Wykonanie haftów komputerowych wiąże się z przygotowalnią. Oznacza to, że pojedyncze sztuki dla tej metody będą średnio opłacalne.

Dla jasności przygotowaliśmy przykładową orientacyjną symulację w kalkulatorze dla znakowania jednej sztuki bluzy w wymiarze 50 cm2. W tym wypadku zapłacimy za haft około 133 zł netto*. Natomiast jak zdecydujemy się na np. 50 sztuk takich samych bluz zapłacimy już około 5 zł netto* za sztukę. Najbardziej opłacalne zamówienie przy powyższej konfiguracji będzie w wypadku zamówienia 200 sztuk – wówczas cena to koło 3,78 zł netto*. Więcej symulacji cenowych możecie przeprowadzić sami w kalkulatorze na naszej stronie – haft komputerowy.

Analizując powyższe ceny możemy zobaczyć, że haft opłacalny jest od nakładów około 50-200 sztuk. Oczywiście im mniejszy haft tym cena jest niższa, warto jednak pamiętać, że nasz projekt musi spełnić minimalne wymagania maszyn hafciarskich, które opisaliśmy wyżej.

*podane ceny są orientacyjne i nie stanowią oferty wiążącej. Podane koszty na dzień 2.08.22. Jeżeli interesuje Cię konkretna oferta, skonsultuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta.

Czy komputerowe haftowanie jest trwałe?

Haft komputerowy cieszy się popularnością ponieważ przede wszystkim dlatego, że praktycznie niezniszczalny. Hafty nie tracą koloru ani formy podczas prania, można też swobodnie prasować je żelazkiem, choć sama powierzchnia haftu docelowo tego nie wymaga. Dzięki temu taka metoda świetnie sprawdza się dla odzieży firmowej, która często wymaga częstego prania czy prasowania, a dodatkowo prezentuje się bardzo profesjonalnie. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat haftu, sprawdź inne nasze artykuły lub porozmawiaj z naszym konsultantem Biura Obsługi Klienta.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,286 Klientów
162,028 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku