• polski
 • PLN
  • EUR
  • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Jak wygląda proces zamawiania koszulek reklamowych?

14 lutego 2022

Proces zamawiania koszulek reklamowych wcale nie musi być skomplikowany. Jeżeli to będzie Twoje pierwsze zamówienie, to dobrze trafiłeś, bo po przeczytaniu tego artykułu będziesz bogatszy o podstawową wiedzę i złożenie zamówienia wcale nie będzie trudne. Zapraszamy Was w takim razie do naszego artykułu w którym dowiesz się jak dokładnie wygląda proces zamawiania koszulek reklamowych.

Proces zamawiania koszulek

Jeżeli chcesz wiedzieć jakie informacje potrzebne są do złożenia zamówienia na koszulki reklamowe z nadrukiem, musisz wiedzieć jak wygląda proces zamawiania koszulek. Przedstawimy Wam scenariusz gdzie zamówienie w pełni obsługiwane jest przez naszego konsultanta.

 1. Twój mail o wycenę. Musisz zawrzeć w nim informacje o:

 • nakładzie,

 • wybranej metodzie znakowania,

 • wybranej odzieży,

 • wielkości znakowania + podania miejsc znakowania,

 • dodać wizualizację nadruku,

 • ewentualnych dodatkach (metki, konfekcjonowanie)

 1. Konsultant przygotowuje wycenę.

 2. Jeżeli wszystko się zgadza, przesyłasz pozostałe informacje:

 • dokładna rozmiarówka dla koszulek,

 • przesyłasz plik do znakowania w formacie zamkniętym (rodzaj zależny od metody),

 • zawierasz w nim wszystkie ważne dla Ciebie informacje (np. koszulki S w jednym kartonie itp.)

 • dane do faktury oraz dane do wysyłki,

 1. Konsultant wystawi fv i po jej opłaceniu, prześlę do Ciebie wizualizację znakowania do akceptacji.

 2. Jeżeli wszystko się zgadza, akceptujesz i konsultant zleca projekt do druku.

 3. Czas realizacji liczony od zaksięgowania płatności jest zależny od wybranej metody, odzieży i aktualnego obłożenia. Konsultant poinformuje Cię o planowanej wysyłce koszulek.

 4. Po realizacji wysyłka kurierem trwa 1-3 dni roboczych. Odbiór osobisty możliwy w Poznaniu.

Tak wygląda proces zamówienia koszulek. Nie zawarliśmy tutaj rozmów z konsultantem w celu ewentualnego doradztwa itp. Oczywiście nasi konsultanci służą pomocą, więc zanim przejdziemy do tego procesu powyżej, nasz kontakt może rozpocząć się od zwykłego zapytania o odzież, a podczas rozmowy wspólnie uda się uzyskać informacje potrzebne do punktu 1.

Jak przygotować się do zamawiania koszulek reklamowych z nadrukiem?

Pomysł na koszulkę z nadrukiem

Powyżej przedstawiliśmy dokładny, uproszczony proces zamawiania koszulek reklamowych z nadrukiem. Tutaj skupimy się na informacjach, które powinieneś zebrać przed zamówieniem.

Warto oczywiście mieć pomysł – na początku warto określić zamysł na swoje zamówienie. Musisz znać przeznaczenie drukowanej odzieży, określić wymagany nakład, przygotować pliki do druku – początkowo przynajmniej wizualizację. Prawie do wszystkich metod znakowania wymagane są następujące wytyczne:

 • nakład,

 • rozmiar nadruku,

 • ilość nadruków na koszulce,

 • ilość użytych kolorów,

 • stopień wypełnienia nadruku,

 • rodzaj odzieży / materiału,

 • rodzaj konfekcjonowania,

 • wizualizacji znakowania,

Na cenę w zależności od wybranej metody może wpływać także rodzaj farb, folii czy nici.

Jak przygotować plik do druku? To zależy od wybranej metody znakowania. Jeżeli będziesz znakował koszulki sitodrukiem, termotransferm, haftem komputerowym, folią flex lub flock, wtedy Twój plik musi być w wektorach. Taki plik eksportujesz do formatu zamkniętego, czyli pdf. i przesyłasz do nas. Jeżeli natomiast wybrałeś druk cyfrowy, folie lateksową czy sublimację – Twój plik może być w bitmapie. Wtedy kolorystykę określasz na CMYK, grafikę przygotowujesz w jakości przynajmniej 300 dpi i również zapisujesz w formacie zamkniętym – może być .pdf lub .jpg. Przygotowane pliki sprawdzane są przez naszych konsultantów i przy ewentualnych błędach zgłaszane do poprawki.

Kiedy masz nakreślone powyższe wytyczne – wycena będzie bardzo prosta i dodatkowe informacje nie będą potrzebne. Jednak jak wspominaliśmy, zawsze na straży Waszych zamówień stoją nasi konsultanci, którzy pomogą Wam w doborze odzieży czy znakowania. Sprawdzą także Twój plik lub mogą pomóc określić rozmiar nadruku.

Jak dobrać odpowiednią metodę znakowania?

Metoda znakowania dobierana jest na podstawie wybranego materiału, rodzaju odzieży czy gadżetu, przygotowanego pliku oraz finalnego nakładu.

Przykładowo druk cyfrowy musi zostać wykonany na odzieży bawełnianej (z ewentualną domieszką innego surowca do 20%). Nadaje się do fullcoloru, a także opłacalny jest od jednej sztuki. Natomiast do haftu komputerowego nie możemy użyć fullcolorowych grafik, wyłącznie takie w pełnych kolorach. Dodatkowo ta metoda opłacalna jest od około 30 sztuk jednego wzoru, ze względu na konieczność wykonania przygotowalni przed haftowaniem.

W zależności od tego co potrzebujesz możemy pomóc Ci dobrać odpowiednią metodę. Jeżeli natomiast masz już wiedzę i jesteś pewien którą metodę wybierzesz – napisz nam o tym od razu.

Dobieramy odzież pod koszulki reklamowe!

Koszulki reklamowe musisz dobrać do swoich potrzeb. Jeżeli wiesz jakie będzie ich przeznaczenie, możesz podjąć decyzję. Musisz zastanowić się czy koszulki będą bawełniane, czy poliestrowe, a może z jakąś domieszką? W naszej hurtowni internetowej OpenWear znajdziesz mnóstwo modeli, które na pewno spełnią Twoje wymagania.

Mamy dostępne koszulki w wielu wersjach kolorystycznych, różnych krojach, w wielu rozmiarach, a także o różnej gramaturze. Oprócz koszulek znajdziesz także bluz, gadżety, czapki, torby, odzież roboczą, biznesową, a także fashion. Znakowanie na odzieży z naszej hurtowni daje dodatkową pewność na niesamowite nadruki. Nasi drukarze znają oferowane materiały i maszyny są do nich odpowiednio dostosowane. Zmniejsza to ryzyko błędu prawie do zera.

Jeżeli wybierzesz już odpowiedni model, zapisz sobie numer artykułu i zawrzyj tą informację w mailu. Natomiast jeśli potrzebujesz pomocy – napisz do nas, postaramy się doradzić.

Czy zamówienie koszulek reklamowych musi być drogie?

Kalkulator ceny

Cena znakowania jest bardzo różna. Wszystko zależy od wytycznych zamówienia. Wycenę przygotujemy dla Ciebie po przesłaniu szczegółów o których wspominamy wcześniej. Możesz także skorzystać z przygotowanego kalkulatora cen znakowania, który pozwala na wycenę każdej dostępnej u nas metody nadruku. Podając odpowiednie wytyczne, wygenerujesz cenę dla jednej sztuki i całego nakładu. Serdecznie zapraszamy Was do korzystania z tego narzędzia.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,987 Klientów
161,476 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku