• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Jak wybrać odpowiednią metodę znakowania ?

24 października 2018

Pośród tylu dostępnych metod znakowania dostępnych na rynku, takich jak sitodruk, druk cyfrowy, sublimacja, haft komputerowy czy folie flex i lateksowa, trudno jest wybrać tą najlepszą, która nada się do konkretnego rodzaju odzieży czy grafiki. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, przedstawiamy właściwości każdej z nich, aby znacznie łatwiej było dobrać tą najbardziej odpowiednią.

Sitodruk

Sitodruk idealnie sprawdza się przy wzorach kilkukolorowych, realizowanych z plików wektorowych. Ze względu na dość czasochłonny proces przygotowania plików oraz elementów niezbędnych do produkcji (klisze, sita) metoda ta nadaje się najlepiej dla wysokonakładowych realizacji, gdzie koszt jednostkowy znakowania jest bardzo niski (nawet mniej niż 1zł). Do znakowania sitodrukiem idealnie nadadzą się bawełniane i poliestrowe t-shirty, bluzy bawełniane z domieszką poliestru, koszulki polo, body dziecięce czy torby bawełniane. Metoda ta osiąga trwałość ok. 100 prań (wtedy dopiero zauważalne są jakiekolwiek ślady użytkowania i spierania nadruku).

 

maszyna do sitodruku

Druk cyfrowy

Druk cyfrowy jest opłacalny już od 1szt. ze względu na mniej skomplikowany czas przygotowania niż jego poprzednik. Doskonale sprawdza się przy wzorach pełnokolorowych, możliwy jest do wykonania na szwach, przeszyciach, kieszeniach, a nawet zamkach bluz. Idealnie do znakowania tą metodą nadają się koszulki, longsleevy, torby i bluzy bawełniane. Dopuszczalne są materiały bawełniane z domieszką, jednakże im wyższa przewaga bawełny, tym lepszy jest efekt końcowy. Druk cyfrowy zachowuje podobną trwałość jak sitodruk.

Sublimacja

Sublimacja jest dość wybredną metodą, bo możliwą do wykonania jedynie na białym poliestrze. Mimo tego, daje niesamowite efekty (dokładne odwzorowanie kolorów i najmniejszych szczegółów), sprawdza się przy wydrukach pełnokolorowych. Sublimacja jest praktycznie niespieralna, a dodatkowo zupełnie niewyczuwalna w dotyku. Idealnie nadaje się do nadruków fullprint, czyli tych na całej powierzchni odzieży. Metodę tę można zastosować jedynie na białym poliestrze, ale dopuszczalne są drobne mieszanki lub ciemniejszy kolor materiału (jasne “tło” daje najlepszy efekt, a stuprocentowy poliester gwarantuje idealny efekt końcowy).

Haft komputerowy

Haft komputerowy jest jedną z najbardziej eleganckich i tradycyjnych metod znakowania. Pomimo swojej prostoty nie traci na popularności i z powodzeniem stosowany jest do znakowania koszul biznesowych, polarów, bluz, kurtek i czapek (zimowych oraz z daszkiem). Świetnie oddaje efekt prostych logotypów. Ze względu na czasochłonny proces przygotowania najlepiej nadaje się do wysokonakładowych zamówień. Haft jest najbardziej trwałą metodą znakowania zaraz po sublimacji.

 

haft komputerowy Reflect

Folie

Folie pozwalają uzyskać ciekawy efekt na odzieży, zależnie od jej rodzaju. Folia lateksowa pozwala uzyskać najwyższą rozdzielczość wydruków pełnokolorowych i doskonale nadaje się do znakowania t-shirtów, bluz, toreb czy nawet czapek wykonanych z materiałów niewrażliwych na wysokie temperatury. Folie flex pozwalają na uzyskanie jednokolorowych, wyrazistych nadruków, przy czym do dyspozycji jest kilkadziesiąt folii z efektami, takimi jak brokat, cekiny czy efekt holograficzny i odblaskowy. Jak widać, pomimo wielu metod do wyboru, każda z nich nadaje się do konkretnego typu materiału czy odzieży, daje też zupełnie inny efekt końcowy.

Podsumowanie

Jeśli jednak pomimo tego pojawią się u Państwa jakiekolwiek wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta, gdzie dobierzemy metodę znakowania dostosowaną do Państwa potrzeb.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,974 Klientów
161,452 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku