• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Jak prać oznakowaną odzież?

14 lipca 2017

Kupujemy oznakowaną odzież, wydając na nią przeznaczoną sumę z budżetu firmy, a odzież po zdecydowanie zbyt krótkim czasie staje się.. nie do użytku. Taki scenariusz można ominąć i to stosując jedną żelazną zasadę – prać oznakowaną odzież zgodnie z instrukcją! Stosowanie się do tej zasady zdecydowanie wpłynie na wydłużenie „życia” oznakowanej odzieży. Jak zatem prać odzież z nadrukiem? Czy zasady prania zależą od metody, jakiej użyliśmy do uszlachetnienia ubrań firmowych? Na te i kilka innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

jak prać odzież z nadrukiem?

Pranie oznakowanej odzieży z podziałem na techniki znakowania:

  • Sitodruk:

Jeśli chodzi o odzież oznakowaną sitodrukiem to warto pamiętać o tym, że możemy ją prać aż w pięćdziesięciu stopniach, a nadruk zachowa swoją pierwotną formę. Sitodruk nie bez powodu jest uważany za bardzo trwałą metodę znakowania odzieży.

 

  • Druk cyfrowy DTG:

Tutaj pranie powinno odbywać się znacznie inaczej, niż przy sitodruku. Nadruk wykonany metodą DTG nie jest, aż tak trwały, dlatego trzeba go prać na lewej stronie i to w niskiej temperaturze, która może wynosić od 30 do 40 stopni. Odzież oznakowaną drukiem cyfrowym DTG nie powinniśmy prać na wysokich obrotach oraz powinniśmy trzymać odzież z dala od suszarek elektrycznych.

jak prać oznakowaną odzież

  • Haft komputerowy

Metoda znakowania, jaką jest haft komputerowy, to najtrwalsza ze wszystkich metoda znakowania, dlatego odzież oznakowaną haftem możemy prać wielokrotnie w wysokich temperaturach, a z nadrukiem nic się nie stanie i zachowa on swoją pierwotną formę.

 

  • Sublimacja

Odzież poliestrowa oznakowana metodą sublimacji, najlepiej zachowuję się, kiedy temperatura prania nie przekracza 40 stopni i 600 obrotów na minutę. Piorąc odzież w ten sposób możemy mieć pewność, że odzież przetrwa dużo czasu, tak jak znakowanie.

 

O czym powinniśmy wiedzieć?

Mimo tego, ze każda technika znakowania jest bardziej lub mniej trwała, stąd różnice w zasadach prania, to powinniśmy przyjąć zasadę, że nie ważne jaką techniką oznakowaliśmy odzież, powinniśmy ją prać w 40 stopniach i dość niskich obrotach, bo 600 na minutę. Piorąc odzież w ten sposób możemy mieć pewność, że każda z metod znakowania zachowa swój świeży wygląd na długi, długi czas.

pranie oznakowanej odzieży

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,974 Klientów
161,452 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku