Kupujemy oznakowaną odzież, wydając na nią przeznaczoną sumę z budżetu firmy, a odzież po zdecydowanie zbyt krótkim czasie staje się.. nie do użytku. Taki scenariusz można ominąć i to stosując jedną żelazną zasadę – prać oznakowaną odzież zgodnie z instrukcją! Stosowanie się do tej zasady zdecydowanie wpłynie na wydłużenie „życia” oznakowanej odzieży. Jak zatem prać odzież z nadrukiem? Czy zasady prania zależą od metody, jakiej użyliśmy do uszlachetnienia ubrań firmowych? Na te i kilka innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym artykule.
Pranie oznakowanej odzieży z podziałem na techniki znakowania:
- Sitodruk:
Jeśli chodzi o odzież oznakowaną sitodrukiem to warto pamiętać o tym, że możemy ją prać aż w pięćdziesięciu stopniach, a nadruk zachowa swoją pierwotną formę. Sitodruk nie bez powodu jest uważany za bardzo trwałą metodę znakowania odzieży.
- Druk cyfrowy DTG:
Tutaj pranie powinno odbywać się znacznie inaczej, niż przy sitodruku. Nadruk wykonany metodą DTG nie jest, aż tak trwały, dlatego trzeba go prać na lewej stronie i to w niskiej temperaturze, która może wynosić od 30 do 40 stopni. Odzież oznakowaną drukiem cyfrowym DTG nie powinniśmy prać na wysokich obrotach oraz powinniśmy trzymać odzież z dala od suszarek elektrycznych.
- Haft komputerowy
Metoda znakowania, jaką jest haft komputerowy, to najtrwalsza ze wszystkich metoda znakowania, dlatego odzież oznakowaną haftem możemy prać wielokrotnie w wysokich temperaturach, a z nadrukiem nic się nie stanie i zachowa on swoją pierwotną formę.
- Sublimacja
Odzież poliestrowa oznakowana metodą sublimacji, najlepiej zachowuję się, kiedy temperatura prania nie przekracza 40 stopni i 600 obrotów na minutę. Piorąc odzież w ten sposób możemy mieć pewność, że odzież przetrwa dużo czasu, tak jak znakowanie.
O czym powinniśmy wiedzieć?
Mimo tego, ze każda technika znakowania jest bardziej lub mniej trwała, stąd różnice w zasadach prania, to powinniśmy przyjąć zasadę, że nie ważne jaką techniką oznakowaliśmy odzież, powinniśmy ją prać w 40 stopniach i dość niskich obrotach, bo 600 na minutę. Piorąc odzież w ten sposób możemy mieć pewność, że każda z metod znakowania zachowa swój świeży wygląd na długi, długi czas.