• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Jak powstaje bluza fullprint?

13 stycznia 2023

Znakowanie odzieży fullprint jest jednym z ciekawszych i bardziej interesujących procesów drukowania. Odzież wykonana tą metodą wygląda bardzo efektownie i przyciąga uwagę odbiorców. Dzisiaj skupimy się na tym jak powstaje bluza fullprint, co pozwoli na zrozumienie procesu i być może pomoże w podjęciu decyzji i przygotowaniu się do takiego zamówienia.

Jak powstaje nadruk full print?

Zazwyczaj do znakowania odzieży fullprint wykorzystywana jest jedna metoda znakowania – sublimacja. To technika druku wykorzystująca zjawisko sublimacji. Wydruk wykonywany jest specjalnymi tuszami, nanoszonymi na papier do sublimacji (transferowy). Następnie prasa do sublimacji o wysokiej temperaturze wykorzystywana jest do przenoszenia nadruku na odzież. Druk sublimacyjny wykonywany jest na jasnych materiałach poliestrowych, najczęściej na odzieży sportowej typu koszulki, topy, bluzy, ale także może być wykonywany na poduszkach, podkładkach pod myszkę oraz specjalnych kubkach z powłoką poliestrową.

Sublimacja jest procesem chemicznym. Są to w rzeczywistości barwniki, które wiążą się wyłącznie z włóknami poliestrowymi. Podczas dociskania kalki do produktu w prasie przemysłowej barwnik zostaje podgrzany, dochodzi do dwóch istotnych procesów: barwnik zmienia swój stan skupienia bezpośrednio ze stałego na gazowy, a włókna poliestrowe tkaniny otwierają się i przyjmują barwnik, który przenika do ich wnętrza zamiast osadzać się na powierzchni, co ma miejsce w przypadku innych metod nanoszenia grafik na produkt. Kiedy działanie wysokiej temperatury ustaje, włókna ponownie się zamykają, trwale przyjmując barwnik sublimacyjny. Efektem końcowym procesu jest wyrazisty obraz „wdrukowany” w bluzę – który jest niewyczuwalny w dotyku.

Nadruk fullprint wykonywany sublimacją znakowany jest na wykrojach. Oznacza to, że bluza fullprint musi zostać oznakowana przed zszyciem. Dzięki temu uzyskujemy efekt nadruku na całej powierzchni bluzy. Bluza fullprint musi zostać stworzona od podstaw, dlatego też powinniśmy nawiązać do tematu procesu szycia odzieży.

Bluza fullprint, szycie od podstaw

Szycie odzieży od podstaw, nie jest takie skomplikowane jak mogłoby się wydawać. W naszej szwalni Reflect znajdziecie ofertę na bluzy, t-shirty czy torby. Zadrukowane w całości sublimacją, która jest najtrwalszą metodą znakowania odzieży. Bluza fullprint dostępna w naszej ofercie, posiada krój jest dopasowany do sylwetki i spełni oczekiwania każdego klienta. Wykonujemy pełne dopasowanie grafiki nadruku z rękawów na przód bluzy. Nie ma także przeszkód, aby powstała bluza z kapturem fullprint. Zamówienia na fullprint realizujemy już od nakładu 10 sztuk.

Szycie odzieży fullprint ma wiele zalet. Jeżeli tworzysz własną markę odzieżową, podstawą jest to, aby znaleźć nietypowy pomysł na siebie i zadbać o to, aby klienci stali się lojalni wobec marki. Co zrobić żeby tak się stało? Przede wszystkim zadbaj o podstawę, czyli unikalny charakter ubrań. To właśnie nadruk fullprint, pozwoli odróżnić Twoją firmę od konkurencji. Zastanów się chwilę. Krój, którego nie ma nikt inny. Produkt made in Poland, nie made in China. Zostań kowalem losu swojej marki i stwórz coś wartego uwagi od A do Z. Produkcja odzieży fullprint nie musi być trudna i kosztowna.

Jakość definiuje odzież uszytą na zamówienie. To Ty przy produkcji masz wpływ na jakość materiałów z których wykonasz swoje produkty. Nie musisz martwić się, że zapłaciłeś dużo za gotową odzież, a jej jakość nie spełnia Twoich oczekiwań. Stwórz coś wartego uwagi od A do Z. Sprawdź nas i skontaktuj się w sprawie wyceny z Biurem Obsługi Klienta.

Zaprojektuj nadruk fullprint

Przy projektowaniu bluz fullprint przede wszystkim ważny jest pomysł. Względem przygotowania projektu graficznego, może ograniczać Cię jedynie wyobraźnia. My zajmiemy się pozostałymi kwestiami – produkcją, przygotowaniem czy najszybszym dostarczeniem zamówienia pod wskazany adres, a co więcej – to wszystko w niskiej cenie. Technologia fullprint jest niezwykle uniwersalna i pozwala na tworzenie niesamowitych projektów. Do sublimacji należy przygotować plik w bitmapie, w jakości przynajmniej 300 dpi przy wymiarach 1:1. Kolorystyka CMYK. Do przygotowania projektów wykrojów, skontaktuj się z nami po szablon do druku, dzięki temu projekt będzie przygotowany odpowiednio względem Twoich potrzeb.

Dostępne rodzaje odzieży fullprint

koszulka fullprint

W ofercie znajdziecie nie tylko bluzy. Dostępne są koszulki fullprint (180g), bluzy fullprint (240g) oraz torby fullprint (200g). Wszystkie kroje są określone z góry – przy bluzach i koszulkach można wybrać fason damski lub męski. Rozmiarówka jest bardzo szeroka, ponieważ posiadamy odzież od S, M, L, XL do XXXL. Czas produkcji takiego zamówienia, zależny jest od produktu oraz nakładu. Do 1000 sztuk czas realizacji to 14 dni roboczych, większe ilości ustalane są indywidualnie.

Dzięki tak szerokim możliwościom, stworzenie oryginalnego produktu jest o wiele łatwiejsze. Jeżeli potrzebujesz wsparcia naszych konsultantów, napisz do nas lub zadzwoń, odpowiemy na każde pytanie dotyczące zamówienia i doradzimy jak powinno wyglądać zlecenie. Zapraszamy!

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,286 Klientów
162,028 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku