• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Jak obliczyć cenę nadruku DTG?

16 listopada 2021

Wpadasz na pomysł wykonania koszulek z nadrukiem. Ważne są dla Ciebie wszystkie etapy, jak dobór odzieży, przygotowanie grafiki ale przede wszystkim ważna jest dla Ciebie też cena. Często chcemy poznać chociaż widełki, żeby móc przygotować się na ten wydatek. W firmie Reflect, samodzielna wycena zamówienia jest możliwa dzięki naszym kalkulatorom. Dziś sprawdźmy druk DTG i jego cennik.

Co wpływa na cenę nadruku DTG?

Metoda DTG na koszulce

Zaczniemy od podstawy – co tak naprawdę wpływa na finalną cenę druku DTG? Żeby przygotować odpowiednią kalkulację, mamy kilka punktów do przejścia, które określą nam finalną kwotę zamówienia. Na początek rodzaj odzieży. Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki produkt chcesz oznakować drukiem cyfrowym. Czy będzie to t-shirt, koszulka polo, bluza, longsleeve czy może torba bawełniana lub własny wykrój. Kolejnym punktem jest decyzja o pochodzeniu odzieży. Czy chcesz dostarczyć własny produkt, czy skorzystać z naszej hurtowni odzieży OpenWear. Koszt znakowania na naszej odzieży, jest niższy niż znakowanie materiału powierzonego, ponieważ nasze maszyny dostosowane są do znanych nam produktów i nie trzeba ich dodatkowo kalibrować czy przeprowadzać testów materiału.

Na cenę wpływa także kolor odzieży – białe koszulki są tańsze od kolorowych, ponieważ nie trzeba wykonywać poddruku pod grafiką.

Podstawową wytyczną ceny nadruku będzie nakład. Druk DTG jest opłacalny od jednej sztuki, ale cena będzie coraz korzystniejsza przy większych ilościach. Następnie musisz ocenić w ilu miejscach znajdzie się nadruk oraz w jakich rozmiarach. Dostępny jest przedział od 7×11 cm aż po 50×70 cm. Im większa ilość nadruków i większy rozmiar grafiki, tym wyższa cena. W wypadku DTG możemy dopasować Twój nadruk do rozmiarów zamówionych koszulek, więc możesz zaznaczyć to w kalkulatorze. To samo tyczy się różnych wzorów na koszulki lub personalizacji. Czasem chcemy wykonać sobie kilka koszulek z różnymi grafikami i wtedy metoda DTG jest do tego idealna. Później pozostają ostatnie dodatki czyli ocena czy nadruk wypełnia miejsce znakowania do, czy powyżej 50%. Na koniec podejmij decyzję czy koszulki mają być pakowane w jednostkowe woreczki i “Oblicz cenę”. Twoja kalkulacja gotowa. Teraz możesz ją zapisać lub przygotować kolejne.

Cennik druku bezpośredniego DTG

Oferta i cenniki

Kalkulator ceny znakowania druku cyfrowego DTG znajdziesz na naszej stronie w kategorii “Oferta i cenniki”. Znajdziemy w nim 12 punktów, które pozwolą wycenić nasze znakowanie. Powyżej opisaliśmy dokładnie co jaki punkt oznacza, dlatego będziesz mógł teraz spokojnie wykonać chociażby wstępną kalkulację swojego zamówienia. Oprócz tych podstawowych opcji, mamy także dodatkowe, które zawierają m.in. możliwość przemetkowania odzieży, nadrukowania metek typu flex czy termotransfer, przyczepienia metki kartonowej lub dodania naklejek klienta na woreczki. Przy większych zamówieniach, możemy koszulki posortować wg. Twoich wytycznych.

Kalkulacje cenowe możesz przygotować dla wielu opcji i wielu nakładów. Możesz zapisać wyceny do pdf i dokładnie przeanalizować zamówienie. Jeżeli nie będziesz pewien czy dobrze wszystko zaznaczyłeś, możesz skonsultować się z naszym Biurem Obsługi Klienta, opisując swoje zamówienie, jak w kalkulatorze – wówczas pomożemy Ci w dokładnej wycenie, a w razie potrzeby doradzimy w kwestii zamówienia.

Koszt nadruku DTG w porównaniu z innymi metodami znakowania

Ceny każdych metod znakowania różnią się. Jest to zależne od jej specyfikacji. Niektóre metody wymagają przygotowalni, co zwiększa czas realizacji i są metody bez niej – co pozwala na opłacalny druk od jednej sztuki. Jak cenowo wypada DTG względem pozostałych metod znakowania? Sprawdź nasze wykresy, a my sprawdzimy od jakiego nakładu, opłacalne są dostępne u nas metody znakowania:

Sitodruk – od 20-30 sztuk, jednak najbardziej opłacalny jest przy nakładach powyżej 50 szt.,

Druk DTG – od jednej sztuki,

Haft komputerowy – od 30 szt.

Sublimacja – od 1 szt.

Folia flex, flock i lateks – od 1 szt.

Termotransfer – od 30 szt.

Cenowo przy najniższym nakładzie to właśnie DTG wypada najkorzystniej. Teraz kiedy już wiesz jak obsłużyć nasz kalkulator ceny znakowania, możesz spokojnie dobrze przygotować się do złożenia zamówienia na Twoje koszulki.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,506 Klientów
160,588 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku