• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Jak haftować na koszulce – krok po kroku

11 kwietnia 2023

Hafty na odzieży wyglądają bardzo elegancko i profesjonalnie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób chce takie znakowanie wykonać na własnej odzieży. Takie hafty świetnie sprawdzają się na odzieży firmowej, ale także na koszulkach czy bluzach które nosimy na co dzień. Jeżeli jesteś ciekaw jak haftować na koszulce chętnie Ci o tym opowiemy. Zapraszamy!

Haftowanie na koszulce krok po kroku

Zaczniemy od podstaw i powiemy sobie czym jest haft komputerowy i dlaczego jest tak bardzo lubiany.

Haft komputerowy jest najstarszą znaną nam metodą znakowania odzieży. Historia sięga początków Naszej Ery – tkane wzory towarzyszą nam od stuleci. Usługa haftu komputerowego, którą oferujemy należy do jednych z najlepszych na rynku. Świadczy o tym kilkunastoletnie doświadczenie w branży haftu, profesjonalny park maszynowy oraz współpracę ze znanymi markami.

Historia haftu wywodzi się od haftu ręcznego. Teraz już przy większych produkcjach nie szyjemy ręcznie, aktualnie bardziej popularna jest maszyna do haftu komputerowego. Pozwala ona na wykonanie bardziej szczegółowych wzorów. Metoda ta cieszy się popularnością ponieważ przede wszystkim, jest praktycznie niezniszczalna. Hafty nie tracą koloru ani formy podczas prania, można też swobodnie prasować je żelazkiem, choć sama powierzchnia haftu docelowo tego nie wymaga.

Haft opłacalny jest od nakładu 20-30 sztuk jednego wzoru. Cena dla pojedynczej sztuki jest dość wysoka ponieważ wymagana jest przygotowalnia. Koszulka z własnym haftem idealnie sprawdzi się nie tylko do użytku własnego, ale także jako odzież firmowa dla pracowników czy jako nowy produkt w Twoim sklepie odzieżowym. To także świetny pomysł na upominki dla Twoich klientów. Będzie to na pewno kreatywniejszy pomysł niż klasyczna odzież z nadrukiem.

W firmie Reflect wykonujemy haft na koszulkach ale także na różnego rodzaju innej odzieży i gadżetach np. na bluzach, koszulach, polówkach, polarach, ale także na czapkach, ręcznikach czy torbach. Przy wyborze projektu nie trzeba się ograniczać – w naszej hafciarni posiadamy duży wybór nici przez standardowe gładkie, ale także nici metalizowane, wypukły haft 3D, nici neonowe oraz bardzo trwałe nici ognioodporne. Haft na zamówienie będzie nie tylko oryginalny, ale także profesjonalny.

Nasza firma posiada przemysłową hafciarkę marki Tajima. Jest to najnowocześniejsza i najlepsza maszyna na świecie, dzięki czemu daje gwarancję najwyższej jakości haftu reklamowego.

Jak wyhaftować napis, czyli przygotowujemy plik do znakowania

Haft na bluzie

Jeżeli Twoja koszulka ma prezentować się perfekcyjnie, musisz odpowiednio przygotować plik. Do znakowania haftem komputerowym konieczne jest przygotowanie grafiki w wektorach. Należy pamiętać, żeby w projekcie wszystkie obrysy i fonty były zamienione na krzywe. Projekt przygotuj w wymiarze 1:1 (rzeczywistym). Swój plik zapisz w formacie zamkniętym – .pdf (dzięki temu nie będzie problemów z różnicą programową). Haft posiada pewne ograniczenia technologiczne, bardziej wymagające niż inne metody znakowania. Sprawdź parametry w swojej grafice:

  • Jaka może być najcieńsza grubość linii? 1,0 mm,

  • Jaka może być najmniejsza wysokość litery standardowej (np. Arial)? 6,0 mm,

  • Jaka może być najmniejsza kropka lub dziura w nadruku w formie koła (średnica)? 2,0 mm,

  • Znakowanie możliwe tylko w pełnych kolorach – nie wykonamy przejść tonalnych.

Na podstawie takiego projektu opracowujemy program hafciarski, który zostanie naniesiony na Twoją odzież. Na początek wykonujemy próbę na zbliżonym materiale i przesyłamy do Twojej akceptacji. Jeżeli nie wprowadzisz żadnych zmian, rozpoczniemy produkcję zamówienia.

Mamy nadzieję, że dzięki tej instrukcji już wiesz jak zaprojektować haft komputerowy do Twojego zlecenia. Jeżeli jednak masz wątpliwości co do przygotowania pliku, zawsze możesz skonsultować się z naszym Biurem Obsługi Klienta i przesłać swoją grafikę do sprawdzenia. Nasi konsultanci pomogą oraz doradzą w każdej kwestii dotyczącej zamówienia. Skontaktujesz się z nami za pomocą maila, telefonu oraz czatu.

Ile kosztuje wyszywanie na koszulce?

Na cenę haftu komputerowego wpływają cztery czynniki: nakład, wielkość haftu, produkt na którym wykonujemy znakowanie oraz rodzaj nici. Wykonanie haftów komputerowych wiąże się z przygotowalnią. Oznacza to, że pojedyncze sztuki dla tej metody będą nieopłacalne.

Przygotowaliśmy orientacyjną symulację w kalkulatorze dla znakowania jednej sztuki koszulki bawełnianej w wymiarze haftu do 50 cm2. Zapłacimy za haft około 150 zł netto*. Natomiast jak zdecydujemy się na np. 50 sztuk takich samych koszulek zapłacimy już około 5 zł netto* za sztukę. Najbardziej opłacalne zamówienie przy powyższej konfiguracji będzie w wypadku zamówienia 200 sztuk – wówczas cena to koło 3 zł netto*. Więcej symulacji cenowych możecie przeprowadzić sami w kalkulatorze na naszej stronie – haft komputerowy.

Analizując powyższe ceny możemy zobaczyć, że haft opłacalny jest od nakładów około 50-200 sztuk. Oczywiście im mniejszy haft tym cena jest niższa, warto jednak pamiętać, że nasz projekt musi spełnić minimalne wymagania maszyn hafciarskich.

(*ceny aktualne na dzień 01.02.2023, nie jest to oferta wiążąca).

Jak wyhaftować napis samodzielnie?

Jeżeli chcesz spróbować swoich sił i chcesz wiedzieć jak wyhaftować napis na koszulce, na pewno musisz odpowiednio się do tego przygotować. Sprawdź tutoriale, przeczytaj poradniki i zaopatrz się w potrzebne przyrządy. Na pewno po kilku próbach będzie dużo łatwiej. Należy jednak pamiętać, że efekt ręcznego haftu nigdy nie będzie tak precyzyjny jak haft wykonany maszyną hafciarską.

Dodatkowo haft komputerowy cieszy się popularnością ponieważ przede wszystkim dlatego, że praktycznie niezniszczalny. Hafty nie tracą koloru ani formy podczas prania, można też swobodnie prasować je żelazkiem, choć sama powierzchnia haftu docelowo tego nie wymaga. Dzięki temu taka metoda świetnie sprawdza się dla odzieży firmowej, która często wymaga częstego prania czy prasowania, a dodatkowo prezentuje się bardzo profesjonalnie. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat haftu, sprawdź inne nasze artykuły lub porozmawiaj z naszym konsultantem Biura Obsługi Klienta.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,974 Klientów
161,452 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku