Kiedy zamawiasz koszulki z własnym nadrukiem, chcesz żeby posłużyły Ci na długo. Możliwe jest to w wypadku odpowiedniej pielęgnacji naszej odzieży. Każda metoda znakowania, ma nieco inne wytyczne dotyczące prania i pielęgnacji, dlatego dzisiaj opowiemy sobie o tym jak dbać o nadruk DTG na odzieży.
Trwałość nadruku DTG
Koszulki z nadrukiem DTG w firmie Reflect, wykonywane są z największą starannością na maszynach uznanej na świecie marki Kornit. Są one bardzo wydajne i tworzą piękne grafiki wysokiej jakości z pełnym odwzorowaniem kolorów i szczegółów. Dzięki temu, Wasze nadruki wyglądają idealnie. Jak natomiast ma się to do trwałości takiego znakowania? Nadruki wykonane na tych maszynach są trwalsze od pozostałych. Oceniamy je praktycznie na równi z sitodrukiem czyli około 100-150 prań. Jest to możliwe przy zachowaniu odpowiedniego prania i pielęgnacji odzieży z nadrukiem. Dzięki temu Twoja odzież ze znakowaniem posłuży na długo i będzie wyglądać pięknie, jak w dniu odbioru zamówienia.
Kiedy podejmiesz decyzję o wyborze metody znakowania drukiem cyfrowym, możesz dokonać wstępnej kalkulacji w naszym kalkulatorze – lub skonsultować się z naszym Biurem Obsługi Klienta, podając wytyczne – otrzymaj wycenę.
Porównanie trwałości nadruku DTG z innymi metodami znakowania
Każda z metod znakowania ma trochę inną ocenę trwałości znakowania. Jest to uwarunkowane sposobem wykonania i materiałem. Sprawdźmy sobie jak wygląda to w liczbach.
Druk DTG oceniany jest na około 100-150 prań. Jest to bardzo dobry wynik. Jak z resztą?
-
Sitodruk – podobnie jak DTG około 150 prań,
-
Haft komputerowy – praktycznie niezniszczalny, jedyne zagrożenie to uszkodzenia
-
mechaniczne (które musiałyby celowo uderzyć w haft),
-
Sublimacja – najtrwalsza metoda znakowania, nadruk wtapia się w materiał koszulki i nie traci na jakości przez niezliczoną ilość prań,
-
Folia flex, flock – oceniamy na około 500 prań. Są to nadruki jednokolorowe wykonywane za pomocą prasy przemysłowej w wysokich temperaturach.
-
Folia lateks – około 100 prań. Kolorowy nadruk, nanoszony podobnie jak folie flex i flock.
-
Termotransfer – około 100 prań. To sitodruk pośredni, często wykorzystywany do znakowania materiałów takich jak czapki czy kurtki, ale także wykonujemy tą metodą metki odzieżowe.
Pranie ubrań z nadrukiem DTG
Trwałość nadruku jest uzależniona od prawidłowego prania i pielęgnacji odzieży z nadrukiem. Jak w takim razie prać takie koszulki/bluzy itp.?
Mamy ogólny przepis prania odzieży z nadrukiem, który posłuży nie tylko dla druku DTG:
-
Zawsze prać i prasować na lewej stronie,
-
Maksymalna temperatura to 30-40 stopni,
-
Nie przekraczać 600 obrotów na minutę,
-
Nie korzystać z automatycznego suszenia,
-
Nie stosować mocnej chemii,
Jak dokładnie ma się ta instrukcja do metody druku cyfrowego? Powinnyśmy pozostać przy zalecanych powyżej 30-40 stopniach. Zawsze na lewej stronie, bez mocnej chemii. Trwałość nadruku przy zastosowaniu tej instrukcji to około 100-150 prań. Przede wszystkim stosujmy się do prania i prasowania na lewej stronie i odpowiedniej temperatury. Im wyższa temperatura, tym większe ryzyko pogorszenia jakości ubrań. Nadruk może się sprać, koszulka skurczyć. Warto również sprawdzić na metce odzieży instrukcję prania, każdy producent odzieży reklamowej wszywa ją w swoje produkty. Przy niskiej temperaturze mamy pewność, że odzież nie ulegnie zniszczeniu, nie straci koloru i jednocześnie zostanie porządnie wyprana. W zależności od koloru odzież pierzemy z ciemnym, jasnym lub kolorowym praniem. Niższa temperatura wody i unikanie nadmiernie częstego prania wpływa też pozytywnie na środowisko.
Jeżeli chodzi o suszenie i prasowanie odzieży jest równie ważne co samo pranie. Mimo odpowiedniego prania koszulek, wszystko może zepsuć się właśnie podczas suszenia czy prasowania. Koszulka z nadrukiem, powinna schnąć naturalnie – najlepiej płasko rozłożona. Nie kładź odzieży na kaloryferach, czy innych źródłach ciepła, ponieważ to spowoduje pękanie nadruku. Dobrze jest również unikać pełnego słońca, ponieważ przez intensywne promieniowanie ultrafioletowe czarny lub kolorowy materiał szybko wyblaknie.
Prasowanie to etap, na który należy zwrócić szczególną uwagę. Rozgrzane żelazko może się bowiem okazać zabójcze dla każdego nadruku na koszulce. Dlatego pamiętaj o przewróceniu koszulki na lewą stronę. Prasuj na możliwie najniższych ustawieniach temperatury, odpowiednich do zaleceń materiału odzieży. Możesz także skorzystać z alternatywy dla żelazka, czyli parownicy. Ona świetnie sprawdzi się do prasowania i nie naruszy Twojego nadruku.
Mamy nadzieję, że powyższe porady pomogą Wam w dbaniu o odzież z nadrukiem, która będzie Wam służyć przez kolejne lata.