• polski
 • PLN
  • EUR
  • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Ile kosztuje haft komputerowy – jak wycenić projekt?

25 października 2022

Haft komputerowy jest bardzo lubianą metodą znakowania. Niestety czasem rezygnujemy z tego zdobienia, ponieważ wydaje nam się, że będzie bardzo drogie. Nie zawsze tak jest, dlatego dzisiaj chcemy Wam pokazać ile kosztuje haft komputerowy i jak go wyceniać samodzielnie. Dzięki temu, nigdy nie będziesz miał wątpliwości jaką metodę znakowania wybrać dla swojego zamówienia.

Co to jest i jak wycenić haft komputerowy?

Czym jest haft komputerowy ? Niby proste pytanie, ale chętnie na nie odpowiemy. Haft jest najstarszą znaną nam metodą znakowania odzieży i gadżetów. Historia sięga początków Naszej Ery – tkane wzory towarzyszą nam od stuleci. Usługa haftu komputerowego, którą oferujemy należy do jednych z najlepszych na rynku. Świadczy o tym kilkunastoletnie doświadczenie w branży haftu, profesjonalny park maszynowy oraz współpracę ze znanymi markami.

Historia haftu wywodzi się od haftu ręcznego. Teraz firmy nie szyją ręcznie, aktualnie bardziej popularna jest maszyna do haftu komputerowego. Pozwala ona na wykonanie bardzo szczegółowych wzorów. Metoda ta cieszy się popularnością ponieważ przede wszystkim, jest praktycznie niezniszczalna. Hafty nie tracą koloru ani formy podczas prania, można też swobodnie prasować je żelazkiem, choć sama powierzchnia haftu docelowo tego nie wymaga.

Haft opłacalny jest od nakładu 20-30 sztuk jednego wzoru. Cena dla pojedynczej sztuki jest dość wysoka ponieważ wymagana jest przygotowalnia. Odzież z haftem idealnie sprawdzi się nie tylko do użytku własnego, ale także jako odzież firmowa dla pracowników czy jako nowy produkt w Twoim sklepie odzieżowym. To także świetny pomysł na znakowanie upominków dla Twoich klientów. Będzie to na pewno kreatywniejszy pomysł niż klasyczny długopis z nadrukiem.

Znamy już historię haftu oraz opłacalny nakład, teraz skupmy się na tym jak wycenić haft komputerowy?

Do wyceny konieczny jest projekt który chcesz nanieść na produkt. Polecamy skorzystać z naszego kalkulatora znakowania – haft komputerowy cennik, który znajduje się na stronie.

Jeżeli mamy odpowiednio przygotowany projekt do haftu musimy odpowiedzieć na pytania:

 • Na jakiej odzieży chcę wykonać znakowanie? Rodzaj materiału i odzieży ma duże znaczenie. Inaczej przygotowujemy się do znakowania koszul, a inaczej do znakowania czapek z daszkiem czy czapek zimowych.

 • Jaki nakład potrzebuję? To główny czynnik wpływający na cenę. Im większy nakład tego samego wzoru, tym korzystniejsza cena za sztukę.

 • Jak duży ma być mój haft? Cenę haftu obliczamy na podstawie wymiaru projektu w cm2, jak to obliczyć? Sprawdź szerokość oraz wysokość swojego projektu i pomnóż. Otrzymany wynik to twoja powierzchnia grafiki.

 • Jakie jest wypełnienie grafiki? O co chodzi? W cenniku znajdują się grafiki podpowiadające jak określić wypełnienie projektu. Dla ułatwienia obrysuj swój projekt w prostokąt lub kwadrat i oceń ile miejsca w nim zajmuje Twój projekt. Jeżeli całość to na pewno będzie powyżej 71%. Napis, który wypełnia małą część obrysu będzie zapewne zajmował do 40% powierzchni. Jeżeli nie jesteś pewien, możesz tą kwestię skonsultować z naszym Biurem Obsługi Klienta.

 • Wybierz nici jakimi chcesz żeby był wykonany Twój projekt – standardowymi, niestandardowymi, złotymi, srebrnymi, z efektem 3D czy metalizowane.

Jeżeli znasz odpowiedzi na te pytania, wycena kosztów znakowania haftem komputerowym nie powinna być dla Ciebie trudna. Oczywiście wszystkie kalkulacje możesz skonsultować z nami. W razie potrzeby pomożemy i sprawdzimy czy wszystko się zgadza.

Ile kosztuje haft komputerowy?

Najczęściej zadawane pytanie przez klientów to pytania o cenę. Chociaż orientacyjną! Jak widzicie powyższą rozpiskę to ile kosztuje haft komputerowy zależy od wielu czynników i ciężko podać orientacyjną cenę. Dlatego najważniejsze jest by znać odpowiedzi na powyższe pytania, wówczas z łatwością samodzielnie można wykonać kalkulację w naszym kalkulatorze cen znakowania. Znajdziecie w nim nie tylko haft komputerowy, ale wszystkie dostępne w firmie Reflect metody znakowania.

Poznanie orientacyjnej ceny zamówienia może być możliwe jedynie przy założeniu niektórych wytycznych. Przykładowo nakład 100 szt, czapki, haft do 20 cm2. Przygotowaliśmy dla Was takie trzy zestawienia przykładowych zamówień i załączyliśmy aktualną cenę. Zobaczcie jak prezentują się koszty przy różnych produktach i nakładach:

Koszulki polo w nakładzie 100 sztuk z haftem do 40% wypełnienia w wymiarze 20 cm2, nici standardowe – 2,55 zł/netto za sztukę*

Czapki zimowe w nakładzie 500 sztuk z haftem do 40% wypełnienia w wymiarze 30 cm2, nici standardowe – 2,99 zł/netto za sztukę*

Ręczniki w nakładzie 1000 sztuk z haftem od 41-71% wypełnienia w wymiarze 50 cm2, nici złote lub srebrne – 5,50 zł/netto za sztukę*

*ceny aktualne na dzień 27.09.2022, nie jest to oferta wiążąca.

Jak widzicie ceny są różne w zależności od podanych wytycznych. Dlatego najdokładniejszą wycenę otrzymacie po odpowiednim wypełnieniu formularza kalkulatora wg swojego zamówienia.

Jak powinna wyglądać grafika do haftu?

Wiemy już ile kosztuje haft komputerowy ponieważ wiemy jak go wycenić. Teraz powiemy sobie o docelowej grafice do haftu. Musi być ona odpowiednio przygotowana. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, koniecznie zapoznaj się z tymi poradami:

Plik do haftu musi być przygotowany w wektorach. Grafikę zapisujemy w 1:1 czyli w wymiarze rzeczywistym, w formacie pdf. Nie wysyłamy grafik w formatach otwartych, takich jak .cdr czy .ai, ponieważ różnice programowe między komputerami mogą wprowadzić niechciane zmiany w projekcie. Dodatkowo pamiętaj, żeby wszystkie fonty i obrysy w grafice były zamienione na krzywe. Projekt nie może także zawierać soczewki. Jeżeli te wszystkie wytyczne spełnia Twoja grafika, sprawdź jeszcze wymagania techniczne dotyczące projektów.

Haft posiada pewne ograniczenia technologiczne, bardziej wymagające niż inne metody znakowania. Poniżej przedstawiamy parametry:

1. Jaka może być najcieńsza grubość linii? 1,0 mm,

2. Jaka może być najmniejsza wysokość litery standardowej (np. Arial)? 6,0 mm,

3. Jaka może być najmniejsza kropka lub dziura w nadruku w formie koła (średnica)? 2,0 mm,

4. Znakowanie możliwe tylko w pełnych kolorach – nie wykonamy przejść tonalnych.

Na podstawie takiego projektu opracowujemy program hafciarski, który pozwoli na przenoszenie grafiki na materiał.

Tak samo jak w przypadku wyceny, przy grafice również możecie skonsultować się z Biurem Obsługi Klienta w celu oceny zgodności pliku z wytycznymi. W razie potrzeby istnieje także możliwość skorzystania z pomocy naszego zespołu grafików, którzy mogą pomóc w stworzeniu projektu. Wycena takiej usługi jest zależna od stopnia skomplikowania grafiki.

Co można znakować haftem komputerowym?

Haft

Znakowanie najlepiej wygląda na grubszych materiałach, dlatego zalecamy produkty takie jak:

 • polówki,

 • koszule,

 • polary,

 • bluzy,

 • czapki z daszkiem,

 • czapki zimowe,

 • wykroje,

 • torby,

 • ekoskóry,

 • skóry,

 • t-shirty z większą gramaturą,

Jeżeli posiadasz produkt, który nie znajduje się na liście, również skonsultuj to z nami, na pewno sprawdzimy czy jest to możliwe.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Wam w odpowiedniej ocenie kosztów znakowania oraz pomoże w przygotowaniu odpowiedniego pliku. Zapraszamy do zamówień!

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,506 Klientów
160,588 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku