• polski
 • PLN
  • EUR
  • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Hips, Stadur, Dibond, plexi?! Co to jest?! I jeszcze to PVC.

29 lutego 2016

Może rozboleć głowa. Obco brzmiące nazwy, niezrozumiałe dla laików. Przerażają Cię? Nie taki diabeł straszny, jak go malują! Pod tymi dziwnymi nazwami w rzeczywistości kryją się proste rzeczy, które łatwo wyjaśnić. Gutenberg nie mógł przewidzieć, że zapoczątkowany przez niego druk, nie tylko rozpowszechni się na taką skalę, jak obecnie, ale dodatkowo będzie wykorzystywany nie tylko do druku na papierze, ale również na wielu innych materiałach. Pewnie gdyby dzisiaj żył, byłby z siebie dumny 🙂

Płyta PVC

Obecnie możemy drukować na płytach, które naprawdę mogą być użyteczne. Do czego? Wytrzymajcie jeszcze chwilę.
Jeżeli poszukujesz materiału, na którym chciałbyś umieścić ładną grafikę (może to być logotyp firmy), a jednocześnie nie chcesz wydać za dużo pieniędzy i pragniesz czegoś, co będzie odporne na warunki atmosferyczne – płyta PVC twarda będzie idealna. Tym bardziej, że możesz ją dociąć do dowolnego kształtu! Istnieje również drugi rodzaj takich pły – PVC spieniona. Jest lżejsza od twardej, jednak nie polecamy wieszać jej na zewnątrz ze względu na piankę, którą zawiera w środku, bez umieszczenia jej w ramie.

Płyta PVC

Doskonale sprawdzi się jako:

 • tablica informacyjna lub reklamowa
 • szyld
 • plansza
 • reklama wielkoformatowa

 

Stadur

Alternatywa dla PVC. Dlaczego? Jest lżejsza, tańsza i grubsza, niż PVC. Świetnie sprawdza się do liter przestrzennych, dzięki czemu spełnia rolę szyldu reklamowego.

Płyta stadur

Plexi

Noo… tu możemy zaobserwować nutę nonszalancji. Płyta plexi bezbarwna jest bardzo elegancka i fantastycznie się prezentuje, przez co jest bardzo często wykorzystywana jako tablica informacyjna w dużych biurowcach, hotelach czy restauracjach. I słusznie! Z tego względu, że jej struktura przypomina szkło, grafika pod nią wygląda naprawdę świetnie, doskonale odwzorowuje kolory oraz ich głebię, dzięki czemu mówi o naszej firmie „Tak, oni są profesjonalistami”. Z powodzeniem można ją umieszczać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Płyty plexi

Plexi w wersji mlecznej spełnia takie same funkcje, jednak wygląda mniej elegancko.
Dodatkowo można ją zastosować do zabudowy stoisk targowych, jako obraz będący dekoracją domu lub biura, w podświetlanych ściankach, gdzie będzie bardzo efektownie wyglądać.

Dibond

Można powiedzieć, że pod względem elegancji jest na równi z plexi bezbarwną. Różnią się jednak od siebie zdecydowanie.

Płyta dibond

Płyta dibond złożona jest z warstw metalu, które przedzielone są od siebie pianką. Jednak nadruk na powierzchni aluminiowej wygląda niezwykle pięknie i naprawdę elegancko.

Hips

Produkowana z giętkiego tworzywa. Jest bardzo cienka, dzięki czemu również zawdzięcza swoją elastyczność. Dzięki temu, że nadruk jest wykonywany na niej nowoczesną i trwałą metodą druku, podobnie, jak w przypadku pozostałych płyt, z powodzeniem może być umieszczana na budynku, jak i wewnątrz.

A do czego najczęściej się ją stosuje?

 • jako tablica informacyjna w wystawie sklepowej,
 • jako tablica informacyjna na zewnątrz budynku.

Płyta hips

Frezowanie do dowolnego kształtu

Co to takiego? Frezowanie to nic innego, jak po prostu docięcie. Wszystkie opisane płyty można docinać do dowolnych kształtów, co pozwala na możliwość personalizacji nie tylko za pomocą grafiki, ale również wzoru.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,974 Klientów
161,452 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku