• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Czy haft to najlepsza metoda znakowania? O tym kiedy się opłaca, a kiedy nie.

24 maja 2019

Haft komputerowy jako najstarsza metoda znakowania odzieży jest bardzo często wybierana przez klientów. Taka forma znakowania kojarzy nam się z dużymi kosztami wykonania – nic bardziej mylnego. W tym artykule opiszemy kiedy haft komputerowy jest opłacalny, a kiedy nie.

Czym jest haft komputerowy?

Na początek przybliżymy sobie tą metodę. Haft komputerowy jest najbardziej ekskluzywną i trwałą metodą znakowania. Metoda znana i lubiana od stuleci. W naszej firmie znakujemy haftem na różnego rodzaju odzieży i gadżetach wykonujemy np. bluzy, koszule, polówki, polary, ale także na czapki, ręczniki czy torby. Przy wyborze projektu nie trzeba się ograniczać – w naszej hafciarni posiadamy duży wybór nici przez standardowe gładkie, ale także nici metalizowane, wypukły haft 3D, nici neonowe oraz bardzo trwałe nici ognioodporne.

Do znakowania haftem komputerowym konieczne jest podesłanie plików w wektorach. Nie przyjmujemy plików otwartych typu .cdr, czy .ai, więc plik musi zostać wyeksportowany do formatu pdf. Przy tworzeniu grafiki pamiętaj, że wszystkie czcionki, obrysy i obiekty muszą być zamienione na krzywe.

Haft posiada pewne ograniczenia, przedstawiamy parametry:
1. Jaka może być najcieńsza grubość linii? 1,0 mm,
2. Jaka może być najmniejsza wysokość litery standardowej (np. Arial)? 6,0 mm,
3. Jaka może być najmniejsza kropka lub dziura w nadruku w formie koła (średnica)? 2,0 mm
4. Znakowanie możliwe tylko w pełnych kolorach – nie wykonamy przejść tonalnych.

Jakie zamówienia na haft są opłacalne?

Na cenę haftu komputerowego wpływają cztery czynniki: nakład, wielkość haftu, produkt na którym wykonujemy znakowanie oraz rodzaj nici.
Wykonanie haftów komputerowych wiąże się z przygotowalnią. Oznacza to, że pojedyncze sztuki dla tej metody będą nieopłacalne.

Dla przykładu zrobiliśmy symulację w kalkulatorze dla znakowania jednej sztuki na polówce w wymiarze 100 cm2, zapłacimy około 150 zł netto*. Natomiast jak zdecydujemy się na np. 20 sztuk takich samych polówek zapłacimy już około 20 zł netto* za sztukę.
Najbardziej opłacalne zamówienie przy powyższej konfiguracji będzie w wypadku zamówienia 100 sztuk – wówczas cena to koło 7 zł/netto*. Sprawdzając dalej i np. zmieniając wytyczne, zrobimy kalkulację na polówce dla małego wzoru do 20 cm2, wówczas cena dla 50 sztuk to około 4 zł/netto za sztukę*.
Więcej symulacji cenowych możecie przeprowadzić sami w kalkulatorze na naszej stronie – haft komputerowy

Analizując powyższe ceny możemy zobaczyć, że haft opłacalny jest od nakładów około 50-100 sztuk. Oczywiście im mniejszy haft tym cena jest niższa. Musisz zastanowić się jaki produkt, w jakiej ilości zamierzasz znakować to pozwoli na lepszą ocenę czy ta metoda będzie dla Ciebie opłacalna.
(*ceny na dzień 23.05.19, nie jest to oferta wiążąca)

Decydując się na haft komputerowy możesz być pewien najwyższej jakości wykonania. Niezależnie od nakładu, każde zamówienie wykonujemy profesjonalnie o czym będziesz mógł się przekonać jeszcze przed realizacją – poproś o przesłanie próbek z poprzednich realizacji swojego konsultanta BOK Reflect.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,728 Klientów
162,844 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku