• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Haft na skórze – czy jest możliwy?

11 kwietnia 2023

Skórzane ubrania i gadżety zawsze wyglądają stylowo, a takie z dodatkowym haftowanym zdobieniem jeszcze lepiej. Jeżeli zastanawiasz się czy haft na skórze jest możliwy, odpowiadamy – jak najbardziej! Zostań z nami i dowiedz się jak zrobić własne znakowanie na skórzanych ubraniach!

Wyszywanie na skórze metodą haftu komputerowego

Jeżeli pierwszy raz jesteś na naszej stronie, powiemy sobie na początek czym tak naprawdę jest haft komputerowy i czym różni się od klasycznego wyszywania wzorów. Haft komputerowy, a właściwie to sam haft jest najstarszą znaną nam metodą znakowania odzieży. Historia sięga początków Naszej Ery – tkane wzory towarzyszą nam od stuleci. Początkowo wyszywane ręcznie, obecnie za pomocą maszyn. Stąd nazwa haft komputerowy. Usługa haftu komputerowego, którą oferujemy należy do jednych z najlepszych na rynku. Świadczy o tym kilkunastoletnie doświadczenie w branży haftu, profesjonalny park maszynowy oraz współpracę ze znanymi markami. W związku z tym wyszywanie na skórze jest u nas jak najbardziej możliwe.

Jak wspomnieliśmy, historia haftu wywodzi się od haftu ręcznego. Maszyny do haftu pozwalają na wykonanie bardziej szczegółowych wzorów. Haft komputerowy na odzieży opłacalny jest od nakładu 20-30 sztuk jednego wzoru. Cena dla pojedynczej sztuki jest dość wysoka ponieważ wymagana jest przygotowalnia. Komputerowe haftowanie idealnie sprawdzi się nie tylko do użytku własnego, ale także jako odzież firmowa dla pracowników czy jako nowy produkt w Twoim sklepie odzieżowym. To także świetny pomysł na upominki dla Twoich klientów. Haft na skórze będzie zdecydowanie oryginalniejszym pomysłem na nowy model odzieży niż klasyczne bluzy czy koszulki.

W firmie Reflect wykonujemy haft na skórze ale także na innych materiałach różnego rodzaju – odzieży i gadżetach np. na bawełnianych bluzach, koszulach, polówkach, polarach, ale także na czapkach, ręcznikach czy torbach. Przy wyborze projektu nie trzeba się ograniczać – w naszej hafciarni posiadamy duży wybór nici przez standardowe gładkie, ale także nici metalizowane, wypukły haft 3D, nici neonowe oraz bardzo trwałe nici ognioodporne. Haft na skórze będzie nie tylko oryginalny, ale także profesjonalny.

Nasza firma posiada przemysłową hafciarkę marki Tajima. Jest to najnowocześniejsza i najlepsza maszyna na świecie, dzięki czemu daje gwarancję najwyższej jakości haftu. Przed rozpoczęciem produkcji wyszywania na skórze, przygotowujemy dla Was próbkę wzoru, która dopiero po akceptacji, wyszywana jest na docelowym produkcie.

Zaprojektuj haft na skórze – grafika do znakowania

Jeżeli Twój haft na skórze ma prezentować się perfekcyjnie, musisz odpowiednio przygotować plik. Grafika do znakowania tą metodą musi spełniać wymagania maszyny hafciarskiej. Do znakowania haftem komputerowym konieczne jest przygotowanie grafiki w wektorach. Należy pamiętać, żeby w projekcie wszystkie obrysy i fonty były zamienione na krzywe. Jeżeli będzie inaczej to grafika może błędnie otworzyć się na komputerach w hafciarni. Projekt przygotuj w wymiarze 1:1 (rzeczywistym), dzięki temu będziesz mógł określić czy projekt na pewno spełnia wymagania. Swój plik zapisz w formacie zamkniętym – .pdf (dzięki temu nie będzie problemów z różnicą programową). Haft posiada pewne ograniczenia technologiczne, bardziej wymagające niż inne metody znakowania. Sprawdź parametry w swojej grafice:

  • Najcieńsza grubość linii? 1,0 mm,

  • Najmniejsza wysokość litery standardowej (np. Arial)? 6,0 mm,

  • Najmniejsza kropka lub dziura w nadruku w formie koła (średnica)? 2,0 mm,

  • Znakowanie możliwe tylko w pełnych kolorach – nie wykonamy przejść tonalnych.

Na podstawie takiego projektu opracowujemy program hafciarski, który zostanie naniesiony na Twoją skórzaną odzież. Na początek wykonujemy próbę na zbliżonym materiale i przesyłamy do Twojej akceptacji. Jeżeli wprowadzisz żadnych zmian, rozpoczniemy produkcję całego zamówienia.

Mamy nadzieję, że dzięki tej instrukcji już wiesz jak zaprojektować wzór haftu do Twojego zlecenia. Jeżeli jednak masz wątpliwości co do przygotowania pliku, zawsze możesz skonsultować się z naszym Biurem Obsługi Klienta i przesłać swoją grafikę do sprawdzenia. Nasi konsultanci pomogą oraz doradzą w każdej kwestii dotyczącej zamówienia. Skontaktujesz się z nami za pomocą maila, telefonu oraz czatu.

Czy haft na skórze będzie trwały?

Haft komputerowy cieszy się popularnością ponieważ przede wszystkim dlatego, że praktycznie niezniszczalny. Hafty nie ulegną uszkodzeniu podczas prania czy pielęgnacji odzieży. W wypadku materiałów skórzanych, odzież wymaga innej pielęgnacji niż standardowa odzież. Tym bardziej dzięki temu haft nie będzie narażony na żadne specyfiki. Ta metoda świetnie sprawdza się dla odzieży firmowej, która często wymaga częstego prania czy prasowania, a dodatkowo prezentuje się bardzo profesjonalnie. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat haftu, sprawdź inne nasze artykuły lub porozmawiaj z naszym konsultantem Biura Obsługi Klienta.

Czy wyszywanie na skórze się opłaca?

Wszystko zależy od składanego zamówienia. Na cenę haftu komputerowego wpływają cztery czynniki: nakład, wielkość haftu, produkt na którym wykonujemy znakowanie oraz rodzaj nici. Wykonanie haftów komputerowych wiąże się z przygotowalnią. Oznacza to, że pojedyncze sztuki dla tej metody będą średnio opłacalne.

Analizując ceny możemy zauważyć, że haft najbardziej opłacalny jest od nakładów około 50-200 sztuk. Jednak już od 20-30 możemy zauważyć korzystniejsze ceny. Oczywiście im mniejszy haft tym cena jest niższa, warto jednak pamiętać, że nasz projekt musi spełnić minimalne wymagania maszyn hafciarskich, które opisaliśmy wyżej.

Jeżeli zastanawiasz się nad złożeniem zamówienia, ale nie jesteś pewien ile będzie to kosztować, skontaktuj się z nami – opisz swoje zamówienie, prześlij chociaż poglądowy plik i podaj nakład. Przygotujemy dla Ciebie bardziej szczegółową kalkulację. Zapraszamy do kontaktu!

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,974 Klientów
161,452 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku