• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Haft – metoda druku zdolna przetrwać najcięższe warunki

14 czerwca 2019

Haft komputerowy to najstarsza metoda znakowania odzieży. Tkane wzory towarzyszą nam od stuleci, kojarzą się z elegancją i profesjonalizmem. Dzisiaj odpowiemy sobie na pytanie czy rzeczywiście haft komputerowy to metoda zdolna przetrwać najcięższe warunki?

Haft komputerowy, co to takiego?

Haft komputerowy jest najbardziej ekskluzywną metodą znakowania. Metoda znana i lubiana od stuleci. W naszej firmie znakujemy haftem na różnego rodzaju odzieży i gadżetach wykonujemy np. bluzy, koszule, polówki, polary, ale także na czapki, ręczniki czy torby. Przy wyborze projektu nie trzeba się ograniczać – w naszej hafciarni posiadamy duży wybór nici przez standardowe gładkie, ale także nici metalizowane, wypukły haft 3D, nici neonowe oraz bardzo trwałe nici ognioodporne.

Do znakowania haftem komputerowym konieczne jest podesłanie plików w wektorach. Nie przyjmujemy plików otwartych typu .cdr, czy .ai, więc plik musi zostać wyeksportowany do formatu pdf. Przy tworzeniu grafiki pamiętaj, że wszystkie czcionki, obrysy i obiekty muszą być zamienione na krzywe.

Haft posiada pewne ograniczenia, przedstawiamy parametry:

  1. Jaka może być najcieńsza grubość linii? 1,0 mm,
  2. Jaka może być najmniejsza wysokość litery standardowej (np. Arial)? 6,0 mm,
  3.  Jaka może być najmniejsza kropka lub dziura w nadruku w formie koła (średnica)? 2,0 mm
  4. Znakowanie możliwe tylko w pełnych kolorach – nie wykonamy przejść tonalnych.

Jak powstaje haft komputerowy?

Po złożeniu zamówienia i przysłaniu do nas grafiki, przygotowujemy dla Państwa program hafciarski. Etap ten obejmuje między innymi dopasowanie wymiarów, dobór kolorów, rodzaju i grubości nici, rodzaj ściegów, programowanie kierunku i liczby nakłuć igły. Każdy detal grafiki przerabiamy na wizualizacje haftu, tak aby maszyna wiedziała w którym miejscu jak poprowadzić igłę oraz jakich nici użyć. Prototyp przygotowany w programie graficznym zostanie odtworzony na materiale przez maszynę. Do każdej realizacji przygotowujemy fizyczną próbę przed finalną produkcją. Po wykonaniu wzoru, przesyłamy do Państwa zdjęcie do akceptacji i nanosimy ewentualne poprawki. Po akceptacji wzoru rozpoczynamy proces produkcji. Wykonanie jednego haftu może trwać nawet kilka godzin, w zależności od ilości użytych kolorów i rozmiaru projektu.

Czy metoda haftu jest najtrwalsza?

Zdecydowanie możemy potwierdzić, że ta metoda znakowania jest jedną z najtrwalszych dostępnych na rynku. Hafty są precyzyjnie wykonywane przez specjalne maszyny, które wpływają na trwałość produktu. Ta metoda idealne nada się jeżeli chcą Państwo wykonać np. odzież roboczą dla pracowników.

W naszej hurtowni odzieży OpenWear znajdziecie Państwo odzież roboczą (np. spodnie robocze), a w niej produkty takie jak:
– spodnie, obuwie, kurtki, bluzy, kamizelki, koszulki i akcesoria.
Praktycznie większość możesz ozdobić swoim logo w formie haftu.

Podsumowując – haft to najtrwalsza metoda znakowania – praktycznie niezniszczalna. Hafty nie tracą koloru ani formy podczas prania, można też swobodnie prasować je żelazkiem, choć sama powierzchnia docelowo nie wymaga prasowania.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,597 Klientów
160,756 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku