• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Haft komputerowy w Reflect – gwarancja jakości

22 stycznia 2018

Haft komputerowy należy do segmentu znakowania odzieży premium. Spowodowane jest to odpornością na czynniki zewnętrzne, prezentację znakowania, trwałością ale również wysokim kosztem tego sposobu znakowania odzieży reklamowej. Większość firm używa znaczenia „wysokiej jakości haft komputerowy”, jednak czym konkretnie on jest i czym się cechuje.

Dobre nici, podwójna korzyść

Dobrej jakości nici do haftu komputerowego podnoszą nie tylko jakość i wytrzymałość haftu, ale również przyczyniają się do zmniejszenia kosztów produkcyjnych.

Korzyści dla klientów

Wytrzymałe nici, które zostały poprawnie naniesione na materiał, cechują się dużą wytrzymałością na czynniki zewnętrzne. Są mniej podatne na uszkodzenia, przez co wyhaftowany wzór dłużej zachowuje swój kształt.

Korzyści dla firmy

Strzępienie lub zerwanie nitki powoduje zatrzymanie maszyny, przez co w zależności od placu maszynowego, nawet cała produkcja może zostać zatrzymana. Powszechnie wiadomo, że przerwy w produkcji generują straty. Po ponownym uruchomieniu maszyny bardzo często występują zniekształcenia motywu, zwłaszcza przy “tatami” Dzieje się tak, ponieważ maszyna wykonuje najpierw parę nakłuć, a dopiero później zaczyna haftować.

Przez to osoba obsługująca haft komputerowy musi cofnąć maszynę o kilkanaście wkłuć, aby nitka się zakotwiczyła dobrze w materiale. W ten sposób nadruk staje się nieestetyczny, poprzez nachodzenie na siebie nici lub poprzez lukę między nimi.

Z jakich nici korzysta firma Reflect?

Firma Reflect wykorzystuje do haftu komputerowego nici poliestrowe. Nici te są zdecydowanie trwalsze od powszechnie używanych nici wiskozowych. Dodatkowo w naszej ofercie znajdą Państwo następujące rodzaje nici:

  • Nici metalizowane
  • Nici neonowe
  • Nici fosforyzujące

nici do haftu komputerowego

 

Igły wykorzystywane w hafcie komputerowym

Oprócz nici, bardzo ważny jest wybór igieł. Słabej jakości igły mogą dziurawić materiał oraz łamać się, co wpływa na negatywny efekt końcowy haftu komputerowego. W firmie reflect wykorzystujemy igły tytanowe, które należą do ścisłej czołówki igieł na rynku. Igły tytanowe są wytrzymalsze, a ich zużycie jest mnie, przez co jakość haftu pozostaje na wysokim poziomie.

 

hafciarki komputerowe

 

Maszyny wykorzystywane do haftu komputerowego

Oczywiście maszyny bądź ich obsługa również mają znaczący wpływ na jakość haftu komputerowego. Wykwalifikowana kadra musi świadomie dobierać grubość igieł do danego materiału oraz optymalizować pracę maszyn tak, by wykonywały swoje zadania jak najlepiej. W firmie Reflect wykorzystujemy hafciarki marki Melco. Marka ta jest liderem na rynku.

 

hafciarki komputerowe

 

Podsumowując

Na wysokiej jakości haft komputerowy składają się: wysokiej jakości igły, wytrzymałe nici, wyszkolona kadra oraz wysokiej jakości sprzęt. To wszystko mogą Państwo znaleźć w firmie Reflect

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,987 Klientów
161,476 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku