• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Hafciarnia online wypiera stacjonarną coraz częściej, ale czy słusznie?

8 września 2020

W naszych czasach technologia jest nam bardzo bliska. Coraz więcej czynności możemy wykonać przez Internet, bez wychodzenia z domu. Jest to już bardzo popularne i lubiane – dziś przelewy w banku, sprawy w urzędach czy zakupy zrobimy w domu i nie jest nam to straszne, a wręcz przeciwnie to wspaniałe udogodnienie. Każda branża rusza do przodu i tak też dzieje się ze znakowaniem odzieży. Dzisiaj zajmiemy się haftem – porozmawiamy o tym czy hafciarnie online przebiją te stacjonarne?

Czym jest haft komputerowy?

Haft komputerowy jest najstarszą znaną nam metodą znakowania odzieży. Historia sięga początków Naszej Ery – tkane wzory towarzyszą nam od stuleci. Historia haftu wywodzi się od haftu ręcznego. Aktualnie bardziej popularna jest maszyna do haftu komputerowego. Pozwala ona na wykonanie bardziej szczegółowych wzorów. Metoda ta cieszy się popularnością ponieważ przede wszystkim, jest praktycznie niezniszczalna. Hafty nie tracą koloru ani formy podczas prania, można też swobodnie prasować je żelazkiem, choć sama powierzchnia haftu docelowo tego nie wymaga.

Hafciarnia stacjonarna czy online?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, wszystko rusza do przodu i tak samo jest ze znakowaniem odzieży. Kiedyś hafciarnie wykonywały hafty ręcznie, a dziś na specjalnych maszynach. Kiedyś haft można było zamówić tylko w stacjonarnym sklepie, a dziś możemy zrobić to przez Internet wysyłając swoje projekty i wizualizacje. Sprawdźmy jakie są wady i zalety hafciarni internetowych:

+ wszystko możesz ustalić z domu,
+ projekty przygotowujesz samodzielnie,
+ otrzymujesz wizualizację projektu przed wykonaniem haftów,
+ możesz wybrać przesyłkę do swojego miasta,
+ nie musisz ograniczać się do hafciarni w swoim mieście, możesz wybrać każdą,
+ wybierając firmy z dużym parkiem maszynowym, możesz liczyć na szybką realizację,

– dla osób lubiących załatwić wszystko osobiście, lepsza jest hafciarnia stacjonarna,
– wyszywanie personalizowanych napisów może być kosztowniejsze,
– produkcja opłacalna od większych nakładów,

Ile kosztuje haft komputerowy?

Na cenę haftu komputerowego wpływają cztery czynniki: nakład, wielkość haftu, produkt na którym wykonujemy znakowanie oraz rodzaj nici. Wykonanie haftów komputerowych wiąże się z przygotowalnią. Oznacza to, że pojedyncze sztuki dla tej metody będą nieopłacalne.
Przygotowaliśmy orientacyjną symulację w kalkulatorze dla znakowania jednej sztuki czapki w wymiarze 50 cm2, zapłacimy około 130 zł netto*. Natomiast jak zdecydujemy się na np. 50 sztuk takich samych czapek zapłacimy już około 5 zł netto* za sztukę.
Najbardziej opłacalne zamówienie przy powyższej konfiguracji będzie w wypadku zamówienia 100 sztuk – wówczas cena to koło 3,50 zł netto*. Więcej symulacji cenowych możecie przeprowadzić sami w kalkulatorze na naszej stronie – haft komputerowy.
Analizując powyższe ceny możemy zobaczyć, że haft opłacalny jest od nakładów około 50-100 sztuk. Oczywiście im mniejszy haft tym cena jest niższa, warto jednak pamiętać, że nasz projekt musi spełnić minimalne wymagania maszyn hafciarskich.

(*ceny aktualne na dzień 8.09.2020, nie jest to oferta wiążąca)

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,987 Klientów
161,476 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku