• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Gramatura materiału a komfort pracy

1 marca 2019

Podczas tworzenia zamówienia, klienci bardzo często pytając o poradę jaki model odzieży wybrać, podają jako wyznacznik gramaturę. Takie podejście świadczy o utożsamianiu gramatury z jakością wyboru. Nic bardziej mylnego – koszulka o gramaturze 200g może być dużo gorsza, niż nie jedna 150g.

Czym jest gramatura?

Gramatura to waga jednego metra kwadratowego materiału wyrażona w gramach. Jeżeli przygotujemy wykroje koszulki i je zważymy, uzyskamy odpowiedź na pytanie, jaka jest gramatura danego materiału. Należy jednak pamiętać iż prawo pozwala na tolerancję w granicy 5%. Oznacza to iż t-shirt opisany jako 200g, równie dobrze może mieć 190g i wszystko jest w normie.

Jakość, a gramatura

Tak jak zostało wspomniane wcześniej, nie powinniśmy utożsamiać gramatury z jakością wybieranej odzieży. Jakość wybranych produktów w dużej mierze zależy od rodzaju materiału z jakiego jest wykonana. Niby oczywiste, jednak często nam to umyka. Najlepszą bawełną jest bawełna czesana i półczesana. Najbardziej popularnym wzorem koszulki z naszej oferty wykonanej z bawełny półczesanej jest Sol’s Imperial. Natomiast gdy decydujemy się na bawełnę czesaną warto zwrócić uwagę na model James&Nicholson Workwear-T.

Oprócz rodzaju bawełny, przy wyborze odpowiedniego modelu odzieży należy zwrócić uwagę także na krój, sposób barwienia, konstrukcję ściągacza, czy rodzaje przeszycia.

Jaki rodzaj wybrać?

Zanim podejmiemy decyzję musimy zadać sobie najważniejsze pytanie – do czego potrzebne będą koszulki? Zmiennych jest wiele. Jeden woli „przewiewne” modele – czyli pasowała by odzież o gramaturze około 150 g/m2, a inny woli grubsze koszulki o „mięsistej” bawełnie 210 g/m2. Dlatego tak ważne jest pytanie o przeznaczenie odzieży. Gramaturę należy dopasować okazji. Czy to koszulki na jednorazowy event, promocyjny gadżet, czy odzież pod markę odzieżową? Zazwyczaj t-shirt na np. trzydniowe targi nie musi spełniać wygórowanych wymagań, bo nie będzie ponownie wykorzystany. Z drugiej strony, gadżet reklamowy przekazuje obraz Twojej firmy, więc nie może być tandetny. Im jaśniej sprecyzujesz potrzebę, tym łatwiej będzie dopasować konkretne rozwiązanie.

Producenci

Trwające przekonanie że za jakość trzeba płacić jest prawdą, natomiast na dzisiejszym rynku posiadamy ogromną liczbę producentów odzieży, którzy oferują produkty od tych najbardziej klasycznych do klasy premium. Dzięki temu możemy znaleźć odzież w świetnej jakości i w dobrej cenie. Najczęściej wybieranymi przez Polaków markami są:

Sol’s

Stedman

Gildan

JHK

TeeJays

Russel

Wybór jest ogromny, ponieważ w naszej ofercie hurtowni odzieży OpenWear znajdziemy prawie 6000 produktów odzieżowych.

Podejmowanie decyzji

Jeżeli chcesz mieć pewność że dane modele będą odpowiadać Twoim wymaganiom i chcesz dokonać bardzo przemyślanego wyboru, proponujemy zamawianie próbek. W ten sposób najprościej można przekonać się co najbardziej pasuje przed złożeniem zamówienia i wydaniem dostępnego budżetu. Koszulkę taką będzie można sprawdzić nie tylko w codziennym użytkowaniu, ale także zobaczyć jak zachowuje się podczas prania.

Warto wziąć także pod uwagę to jak będziemy chcieli oznakować naszą odzież. Koszulki o wyższych gramaturach będą lepiej sprawdzać się przy wykonywaniu nadruków czy haftów. W doborze odpowiedniej metody pomogą nasi konsultanci. Dzięki temu będą mieli Państwo pewność, że niezależnie od gramatury, ostateczny efekt spełni Wasze oczekiwania.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,974 Klientów
161,452 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku