• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Fullcap vs. Snapback

29 lutego 2016

Najmodniejszymi czapkami z daszkiem są obecnie fullcapy lub snapbacki. Świetnie się prezentują, są niezwykle młodzieżowe, a co najważniejsze, są fantastycznym dodatkiem do różnego rodzaju stylizacji. Jednak czym się różnią większość z nas niestety nie wie. Nie potrafimy dostrzec różnic w tych dwóch rodzajach czapek, nie rozróżniamy ich krojów oraz budowy. Dziś postaramy się wyjaśnić, na czym polegają te różnice.

Tył

Najważniejszą i najbardziej zauważalną różnicą pomiędzy fullcapem a snapbackiem jest tył czapek. Fullcapy, jak sama nazwa wskazuje, są całkowicie zabudowane z tyłu. Co to oznacza? Że czapek tych niestety nie można regulować. W związku z tym w tego rodzaju czapkach z daszkiem występują określone rozmiary, które należy indywidualnie dopasować do osoby ją noszącej.

Fullcap Snapback

                                         Fullcap                                                                                           Snapback

W czapkach typu snapback istnieje możliwość regulacji z tyłu, w związku z tym czapki te zazwyczaj występują w jednym rozmiarze z danego modelu. Może się przez to wydawać, że są bardziej uniwersalne.

Przód

Na pierwszy rzut oka fullcapy nie różnią się z przodu od snapbacków. Wyglądają niemalże tak samo. 

Snapback i fullcap

Kiedy przyjrzymy się dokładnie zauważamy drobne różnice:

1. Snapbacki mają nieco bardziej strome czoło czapki, niż fullcapy.

2. Fullcapy mają bardziej zaokrąglone daszki, niż snapbacki, których daszek wycięty jest bardziej na kształt litery E, natomiast fullcapów przypomina zaokrągloną podkowę.Oczywiście różnica ta najlepiej widoczna jest w rzeczywistości, kiedy porównamy na żywo oba modele. Wówczas zauważamy, że kształt daszków znacząco się od siebie różni.

3. Snapbacki wydają się głębsze, niż fullcapy. Jest to jednak tylko złudzenie spowodowane bardziej stromym czołem oraz delikatnie wypukłym daszkiem.
Wybór konkretnego modelu i kroju czapek zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji. Różnice w wyglądzie fullcapów i snapbacków nie są duże, warto jednak potrafić odróżnić je od siebie, aby móc dobrać odpowiedni model do własnego gustu.

Zapoznaj się z pełną ofertą czapek.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,987 Klientów
161,476 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku