• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Folia flex i lateks wykonywana przez najlepszych, dla największych

16 lutego 2018

Firma Reflect oferuje Państwu wiele sposobów znakowania odzieży reklamowej, w tym technikę znakowania folia flex oraz lateks. Z naszych usług, właśnie w tych metodach znakowania odzieży reklamowej korzystali m.in. X-Kom, Orlen czy Carlsberg. Tak duże marki nie mogą pozwolić sobie na wpadki, dlatego skorzystały z naszych usług. Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące druku folii flex oraz lateks.

 

Do czego wykorzystywana jest technika druku folia flex oraz lateks

Technika ta wykorzystywana jest najczęściej do nanoszenia logotypów. Spowodowane jest to stosunkowo niskim kosztem produkcji, przy zachowaniu wysokiej wytrzymałości nadruku. Należy pamiętać, że ten sposób znakowania odzieży idealnie sprawdza się przy mało skomplikowanych logotypów. Na poniższym filmiku mogą Państwo zobaczyć, jak firma Reflect w praktyce wykonuje znakowanie odzieży techniką druku folii flex oraz lateks.

 

 

Sukces dobrego znakowania odzieży rozpoczyna się w planowaniu

Aby nadruków, wykonany folią flex lub folią lateks był wykonany poprawnie, należy dobrać odpowiedni rodzaj folii do odzieży, na której ma odbyć się znakowanie. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów:

Folia lateks zwykła – idealnie nadaje się do odzieży bawełnianej
Folia lateks z blokadą sublimacji – stosowana jest przy odzieży z domieszkami poliestru bądź wykonanej wyłącznie z poliestru.
Folia ultima – jest to folia uniwersalna, którą można stosować na wielu rodzajach odzieży.

Przy wybraniu złego rodzaju folii do danej odzieży, znakowanie może być nieestetyczne oraz nietrwałe. W niektórych przypadkach może dojść do uszkodzenia odzieży.

 

maszyna do wycinania folii

Monotonne znakowanie? Z pewnością nie w znakowaniu odzieży folią

Nowe technologie utworzyły przed branżą drzwi, zwane foliami specjalnymi. Folie specjalne są droższe od standardowych folii, jednakże wyróżniają się swoim wyglądem. W ofercie firmy Reflect znajdą Państwo m.in. folie 3D, folie hologramowe, odblaskowe,silikonowe,duoflex,fluorescencyjne czy folie flocks, który posiadają efekt zamszu.

folie flex specjalne

Dbanie o szczegóły podczas procesu produkcyjnego

Podczas wyboru folii oraz odzieży, na której odbędzie się znakowanie, ważny jest czynnik temperatury. Optymalnie dobrana temperatura pozwoli na danym rodzaju odzieży np. z bawełny, uzyskać wytrzymały nadruk.

Warto również wspomnieć o folii ultima, która jest uniwersalna. Temperatura oraz czas wygrzewania tej folii zależy od składu odzieży, na której odbyć się ma znakowanie.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,286 Klientów
162,028 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku