• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Jak dzięki gadżetom budować świadomość marki cz. 3

1 lutego 2019

Druk UV

Metoda druku, która ze względu na wiele swoich zalet cieszy się coraz większym powodzeniem. Można ją wykorzystywać najczęściej do znakowania powierzchni płaskich. Niezależnie od podłoża, wydruki zachowują niesamowitą jakość. Stosunkowo młoda technologia druku cały czas się rozwija, zapewniając coraz większą perfekcję i fotograficzna jakość nadruku. Nadruk nanoszony bezpośrednio na powierzchnię wykonywany jest specjalnymi farbami i utrwalany lakierami uszlachetniającymi UV. Ogromną zaletą tej metody, jest możliwość naniesienia grafiki do krawędzi, dzięki czemu Wasze gadżety będą maksymalnie spersonalizowane. Wszystko to sprawia, żdruk UV jest coraz bardziej popularny i coraz częściej używany w reklamie.

Przykładowe realizacje

Sublimacja

Druk sublimacyjny to technika znakowania wykorzystująca zjawisko sublimacji. Wydruki przygotowywane w kolorystyce CMYK wykonywane są specjalnymi atramentami na papierze termotransferowym, a następnie nanoszone na produkt za pomocą pras przemysłowych pod wysoką temperaturą. Tym sposobem wykonuje się znakowanie na kubkach porcelitowych ze specjalną powłoką poliestrową, oraz na tkaninach poliestrowych. Kolorowe wydruki wykonujemy wyłącznie na białych materiałach, wówczas można osiągnąć najlepsze odwzorowanie grafik. W wypadku tkanin ta metoda jest jedną z najtrwalszych. Nadruk przenika w tkaninę i jest praktycznie niewyczuwalny w dotyku. Inaczej ma się to do znakowania kubków. Nie jest to najtrwalsza z dostępnych metod jeżeli kubki będą myte w zmywarkach. Wówczas taki nadruk posłuży nam na około 50-80 myć. Sublimacja doskonale oddaje głębie kolorów. 

Przykładowe realizacje

Sitodruk

Najstarsza metoda znakowania odzieży i gadżetów. W metodzie tej kluczowym urządzeniem jest sito. Część oczek w sicie jest zasklepiona, natomiast wolne oczka tworzą matrycę. Podczas drukowania, gęsta, mazista farba jest rozprowadzana na całej powierzchni siatki za pomocą rakla. Przeciska się ona jednak tylko przez wolne oczka bezpośrednio na znakowany artykuł reklamowy. W ten sposób powstaje efektowny nadruk. Dzięki zastosowaniu bardzo wytrzymałych farb drukarskich, nadruki są bardzo odporne. Grafiki wykonywane są w pełnych kolorach PANTONE. Nasza drukarnia wykonuje nadruki w palecie kolorów Solid Coated. Sitodruk jest bardzo uniwersalny i może być wykonywany zarówno na powierzchniach płaskich, jak i cylindrycznych. Jest to bardzo trwała metoda, najbardziej opłacalna przy dużych nakładach. 

Przykładowe realizacje

Oferujemy największą liczbę metod znakowania na rynku, dlatego tworząc gadżety dla Twojej firmy jesteśmy wstanie zaproponować najlepsze rozwiązania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą gadżetów reklamowych.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,987 Klientów
161,476 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku