• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Druk cyfrowy czy sublimacja? Przyglądamy się z bliska.

16 sierpnia 2017

Wybierasz odzież reklamową dla firmy, przeszukujesz wyszukiwarkę w celu wybrania odpowiedniego zleceniobiorcy, w końcu udaje Ci się ją znaleźć i przechodzisz do bardziej złożonego zadania – wyboru odpowiedniej metody znakowania. Nie znasz się na tym i wcale nie musisz, a te wszystkie nazwy technik znakowania nic Ci nie mówią. Robi się gorąco, deadline się zbliża, a Ty nadal szukasz informacji o technikach znakowania, a te informację nie są w ogóle pomocne. Taki scenariusz nie musi być prawdziwy! A to dlatego, że w tym artykule poznasz różnice pomiędzy drukiem cyfrowym DTG, a sublimacją i dobierzesz odpowiednią technikę, bez żadnego problemu.

Sublimacja – co nią oznakuję?

Druk sublimacyjny nadaje się do znakowania jasnych materiałów (najlepiej poliestrowych), czyli będzie doskonałą wręcz techniką do znakowania odzieży sportowej – koszulek, bluz oraz dodatków dla domów, takich jak poszewki na poduszki.

Druk cyfrowy – jakie materiały mogę nim oznakować?

Druk cyfrowy natomiast jest jedną z najnowocześniejszych technik znakowania na rynku. Ponadto ważną informacją, jest to, ze druk cyfrowy DTG sprawdza się przy znakowaniu bawełnianych materiałów – ewentualnie z małą domieszką poliestru. Dlatego dzięki niemu oznaczymy bawełniane koszulki firmowe czy bluzy.

druk cyfrowy na koszulce

Wady i zalety sublimacji

Sublimacja nadaje się do znakowania tylko materiałów poliestrowych w jasnym kolorze, jeśli chcemy oznakować nią ciemną koszulkę, to możemy użyć jedynie czarnego koloru farby, co sprawi, że nadruk może nie być widoczny. Wielką zaletą sublimacji natomiast jest fakt, że jest naprawdę trwała, co zawdzięcza procesowi chemicznemu, który zachodzi w trakcie tworzenia nadruku. Nadruk wnika w strukturę tkaniny, wpływa to również na to, że sublimacja jest niewyczuwalna w dotyku, a materiał mimo nadruku zachowuje swoją przepuszczalność powietrza. Dodatkową zaletą sublimacji, jest to, że jest opłacalna już od niskich nakładów

sublimacja na koszulkach

Wady i zalety druku cyfrowego

Oznakujemy nim jedynie materiały bawełniane z małą domieszką poliestru, co może być zaletą, jak i wadą, jednak zdecydowaną zaletą tej techniki jest to, że jest opłacalna od jednej sztuki, co może być przydatne dla małych, lokalnych firm, które nie potrzebują dużych nakładów odzieży.

Podsumowując

Druk cyfrowy doskonale sprawdzi się przy znakowaniu bawełnianych tkanin zarówno przy małych jak i dużych nakładach, sublimacja natomiast jest świetna przy znakowaniu materiałów poliestrowych, również przy dużych i małych nakładach.

druk cyfrowy bezpośredni

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,974 Klientów
161,452 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku