• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Druk cyfrowy od kuchni

29 lutego 2016

Jedną z najnowocześniejszych metod znakowania odzieży, opłacalną już od 1 sztuki, jest bezpośredni druk cyfrowy DTG. Właśnie jemu poświęcimy dzisiejszy wpis na blogu. Wprowadzimy Was w tajniki naszej pracy, aby pokazać, jaką drogę muszą przejść ubrania, aby umieszczony na nich nadruk prezentował się rewelacyjnie.

1. Przygotowanie plików do druku

Przygotowanie plików do druku cyfrowego DTG

Standardowo wszystkie pliki, które są przeznaczone do druku, muszą zostać przygotowane w kolorystyce CMYK w wysokiej rozdzielczości (najlepiej 300dpi). Jest to gwarantem dobrego wydruku, pozbawionego pikseli oraz rozmyć. Warto o tym pamiętać jeśli naprawdę chcemy w pełni wykorzystać możliwości druku cyfrowego. W tym momencie to Klient ma wpływ na wygląd koszulek. Jeżeli jednak przygotowanie plików do druku sprawia problemy, można skorzystać z pomocy grafików, którzy w pełni profesjonalnie zajmą się zaprojektowaniem grafiki oraz specyfikacją plików.

2. Przygotowanie koszulek

Przed nałożeniem na koszulkę nadruku, należy ją odpowiednio przygotować, aby nadruk był trwały i efektowny. W tym celu należy wygrzać koszulkę na prasie rozgrzanej do wysokiej temperatury, aby odparować z niej wilgoć. Trwa to kilka sekund, ale dzięki temu nadruk na T-shircie będzie się lepiej prezentował. Następnie na koszulkę nakłada się warstwę primeru, czyli specjalistycznego utrwalacza, dzięki któremu nakładanie farb na koszulkę w ogóle jest możliwe. Po nałożeniu primeru ponownie należy wygrzać koszulkę na prasie, aby wyrównać jej strukturę, uniknąć wystających włosków, które mogłyby sprawić, że nadruk nie będzie dobrze wyglądał. Tak przygotowaną koszulkę można poddać znakowaniu. Taką techniką można z powodzeniem stworzyć, zarówno koszulki, jak i bluzy czy body z nadrukiem.

3. Drukowanie

Po przygotowaniu pliku oraz koszulki, nareszcie można rozpocząć drukowanie. Nie jest to długi proces. W zależności od wielkości nadruku oraz koloru koszulki, na który ma on zostać naniesiony, czas drukowania może wynosić 2-15 minut.

Druk cyfrowy DTG

W przypadku koszulek kolorowych, uprzednio kładziony jest poddruk, który zapobiega ewentualnym prześwitom nadruku. Natomiast na koszulki białe, farby kładzione są bezpośrednio bez wcześniejszego poddruku.
Druk na koszulce przypomina wydruk z drukarki na kartce papieru. Bezpośrednio na koszulkę nakładana jest farba przy pomocy głowic drukarki. Metoda ta jest jedną z najnowocześniejszych i tak, jak wspominaliśmy, opłaca się ją stosować nawet przy 1 sztuce. Dla większych nakładów polecamy inną technikę, jaką jest sitodruk.
Zobacz film, na którym krok po kroku przedstawiony jest proces znakowania metodą druku cyfrowego.

4. Ostateczny efekt

Druk cyfrowy DTG na koszulkach bawełnianych oversize dla kozackimops.pl

Po nałożeniu nadruku przy pomocy drukarek, ponownie należy wygrzać koszulkę, tym razem nieco dłużej, niż wcześniej. Zapewni to długą trwałość nadruku przez wiele prań! Efekt końcowy jest niesamowity. Druk cyfrowy DTG doskonale odzwierciedla głębię barw i kolorów, nadruk wykonany tą metodą jest niezwykle intensywny i efektowny, a co najważniejsze trwały.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,584 Klientów
160,732 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku