• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Druk cyfrowy na maszynie Kornit Storm II

9 listopada 2018

Jedną z najnowocześniejszych technik bezpośredniego znakowania odzieży jest druk cyfrowy DTG (ang. “direct to garment printing”), który z niezwykła precyzją i dokładnością oddaje nawet drobne elementy projektu. Druk DTG daje możliwość personalizacji odzieży poprzez nanoszenie różnych projektów na odzież, dlatego też ta metoda ta nadaje się zarówno do zamówień od jednej sztuki jak i zleceń wysokonakładowych. Druk cyfrowy służy głównie do znakowania odzieży bawełnianej, jednak istnieje możliwość druku na materiałach z niskimi domieszkami innych materiałów. Na cenę druku DTG mają wpływ: ostateczny nakład, wielkość nadruku, a także kolor materiału, na który zostanie naniesiony projekt.

Kornit Storm II

W naszej firmie wykonujemy DTG przy użyciu maszyn Kornit Storm II, które cechują się nie tylko dużą prędkością druku, ale przede wszystkim wysoką jakością i trwałością znakowania. Jeśli jeszcze zastanawiasz się nad drukiem cyfrowym- ten artykuł jest dla Ciebie. Do druku cyfrowego używamy obecnie maszyn Kornit Storm II, które są idealnym rozwiązaniem dla osób wymagających wysokiej jakości, trwałości a także niesamowitych efektów końcowych.

druk cyfrowy dtg

Kornit Storm II zbudowany jest m.in. z 1,5 litrowego zbiorczego systemu farby, całkowicie zautomatyzowanego procesu, 8 głowic przemysłowych oraz zautomatyzowanego systemu odgazowywania, który zapewnia płynny przepływ farby. Maszyna ta została stworzona z myślą o całodobowym, nieprzerwanym systemie pracy (co pozwala maksymalnie wykorzystać jej możliwości). Posiada zdolność do produkcji elementów drukowanych w najszerszej gamie kolorystycznej. Cieszy oko niezrównaną jakością wydruku, a, co równie ważne, jest szybki i ekonomiczny. Dodatkowo, dzięki zupełnie biodegradowalnym surowcom produkcyjnym wpływa pozytywnie na środowisko.

Kornit Storm II w naszej firmie wyposażony jest w kilka wymiennych palet, które pozwalają uzyskać wiele wielkości nadruków, dostosowanych do rozmiaru odzieży lub jej rodzaju. Są to palety o wielkości : 70cm x 50xm, 50cm x 40cm, 38 cm x 30cm i 32 cm x 27 cm.

Najistotniejszym elementem druku na maszynie Kornit nie jest jednak samo wykonanie znakowania, a jego utrwalenie. W naszej firmie stosujemy więc dosyć złożony proces utrwalający, polegający na wiązaniu się kwasu z zasadą. Proces ten zaczyna się w momencie gdy farba styka się z odzieżą, spryskaną utrwalaczem, co powoduje ścięcie się farby i jej żelowanie. Następnie produkt zostaje poddany obróbce termicznej która przyspiesza proces utrwalający i wyciąga wilgoć z tkaniny. Cały ten proces jest zautomatyzowany i odbywa się wewnątrz maszyny. Drugim etapem utrwalania jest obróbka termiczna. W naszej firmie stosowane są tunele suszące, ustawione na temperaturę około 160 – 170 stopni Celsjusza oraz na około 4 minutowy proces.

Maszyna kornit Storm II posiada 8 głowic Spectra Nova, posiadająca po 256 dysz każda. Nadruki są drukowane za pomocą 5 kolorów CMYK & White czyli : Cyjan, Magenta, Yellow, Black, White. Dzięki temu możliwy jest wydruk niemal każdego wzoru w idealnym jego odwzorowaniu. Kluczem do uzyskania jak najlepszego wydruku jest oczywiście samo przygotowanie pliku. Istotną kwestią jest ustawienie odpowiedniej przestrzeni barwnej – czyli CMYK o profilu iso coated v2 300 eci, który jest domyślnym profilem maszyny Kornit w naszej firmie.

Druk cyfrowy jest możliwy do wykonania na niemal każdym rodzaju odzieży, począwszy od klasycznych t-shirtów, przez koszulki polo i bluzy, a na fartuchach i odzieży sportowej kończąc. DTG jest także jedną z tańszych i najszybszych metod znakowania, co sprawia, że druk cyfrowy jest najczęściej wybieraną metodą oznakowania odzieży reklamowej.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,506 Klientów
160,588 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku