Na rynku znajdziemy wiele firm, które na co dzień zajmują się świadczeniem usług haftu komputerowego. Nic w tym dziwnego, bo jest to jedna ze starszych znanych nam metod znakowania, która kiedyś była wykonywana ręcznie przez nasze babcie na chustach i ubraniach. W dzisiejszych czasach wszystko przeszło już na sferę cyfrową i doczekaliśmy się naprawdę zaawansowanych maszyn, które potrafią zdziałać cuda. Co za tym idzie haft komputerowy stał się powszechnym rodzajem znakowania, na który decyduje się coraz większe grono klientów. Znudzeni starymi, sprawdzonymi nadrukami na koszulkach firmowych, wybierają znakowanie o charakterze premium, które świetnie prezentuje się nawet na odzieży roboczej. Jest metodą bardzo trwałą i szlachetną, nieco zapomnianą i mało wykorzystywaną z racji na dość wysoki koszt wykonania. Na własnych oczach widzimy jak odradza się na nowo i głęboko wierzymy w to, że znów na stałe zagości w codziennej rzeczywistości.
Jak wykonuje się haft komputerowy na odzieży?
Jednym z najbardziej powszechnych produktów, które możemy oznakować haftem komputerowym jest odzież. Mamy z nią styczność codziennie, w pracy, w domu, nawet podczas snu. Kojarzycie pewnie takie marki premium jak Lacoste lub Polo Ralph Lauren i w jaki sposób naniesione jest logo ich marki na klasyczne produkty odzieżowe jak np. koszulka polo? Myślę, że odpowiedź jest wam dobrze znana. Tak, jest to haft komputerowy w jego najlepszym wydaniu. Wyobraźcie sobie, że wasza marka również może robić haft na koszulce i jest to prostsze niż myślisz. Wystarczy znaleźć odpowiedniego wykonawcę w sieci i zlecić mu wykonanie próbnych egzemplarzy z Twoim znakowaniem. Renomowane firmy w Polsce posiadają maszyny z najwyższej światowej półki. Zdecydowanym liderem w produkcji maszyn do haftu jest japońska marka Tajima. Uchylę rąbka tajemnicy, że nasza firma również posiada w swoim parku maszyn urządzenie tej marki i jesteśmy zachwyceni tym, jakie cuda możemy zrobić dla naszych klientów. Wykonanie nadruku haftem komputerowym przy obecnej technologii jest dość proste. Wystarczy dobrze zaprojektowany plik w odpowiednim rozszerzeniu graficznym, który następnie jest wgrywany do oprogramowania maszyny haftującej. Operator maszyny musi tylko umieścić produkt w odpowiednim miejscu, sprawdzić czy wgrany plik jest poprawny i nacisnąć przycisk start. Brzmi banalnie, prawda? Finalnie, po kilku minutach pracy otrzymujemy pięknie oznakowany produkt odzieżowy ze znakowaniem premium.
Haft komputerowy jest eko!
Z czym kojarzy się przeważnie szeroko pojęty druk? Oprócz tego, że z fascynującymi produktami, to często kojarzy nam się z nieprzyjemnym zapachem farby, sporą ilością odpadów poprodukcyjnych oraz negatywnym wpływem na środowisko np. poprzez używanie tuszy, które nie zawsze są przyjazne dla nas i dla środowiska. Dodatkowym aspektem mogą być również maszyny, które przy niektórych metodach znakowania wytwarzają sporą ilość gazów. A jak ma się haft komputerowy do ekologii? Ma się wyśmienicie i jest praktycznie w pełni ekologiczną metodą znakowania. Nici, które są wykorzystywane do wykonania haftu komputerowego posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty, które potwierdzają to, że są w pełni bezpieczne. Dodatkowo maszyna hafciarka podczas swojej pracy nie wytwarza żadnych szkodliwych dla zdrowia gazów. Co najważniejsze, taka koszulka z haftem jest całkowicie bezpieczna dla osoby wykonującej znakowanie jak i dla samego użytkownika, co jest sprawą kluczową i zdecydowanie przemawia za tym, żeby następnym razem wybrać koszulki haftowane oraz naszywki haftowane dla siebie i swojej firmy.