• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Dlaczego warto przemyśleć nadruki na koszulki? Wpływ metody na finalny efekt

25 sierpnia 2020

Czasami w głowie rodzą się nam niezliczone pomysły na znakowanie koszulek. Wymyśle wzory, różne techniki, przejścia tonalne i ostre kolory. Jednak nie zawsze wykonanie pomysłu jest możliwe ze względu na ograniczenia techniczne, ale nie tylko. Jest jeszcze jedna kwestia nad którą trzeba się zastanowić. Jak taki pomysł będzie wyglądał na koszulce? Często nasze wyobrażenie, nijak ma się do finalnego efektu. Co zrobić, żeby projekt był oryginalny i zarazem estetyczny?

Oryginalne wzory

Nie raz mieliśmy już sytuację w której klient opisuje nam swój pomysł na wzór, chcąc zaprojektować fajne koszulki, a nasi konsultanci – specjaliści w branży – musieli wyjaśnić, że jego pomysł będzie wyglądał nieciekawie. Nie robimy tego z niechęci do wykonania, a z troski o dobrą jakość wzorów. Oczywiście nie rzucamy słów na wiatr. Jeżeli klient będzie chciał się przekonać – wykonamy wizualizację w wersji komputerowej, która pomoże w ocenie jakości projektu.
To jasne, że w naszym wyobrażeniu może coś wyglądać lepiej, niż kiedy zobaczymy to na żywo. Dodatkowo niestety czasami zdarza się, że czegoś nie da się wykonać. Np. projekt ma za małe elementy i wiemy, że się zaleją farbą, albo grafika jest w bardzo słabej jakości i nie da się tego podciągnąć – wówczas na wydruku będą widoczne piksele.
Z każdego problemu można wybrnąć – na etapie składania zamówienia, możemy dopracować wszystkie kwestie, tak by każda strona była zadowolona. Wtedy koszulki z nadrukiem wyjdą pięknie.

Co mogę nadrukować?

Projektowanie koszulek to niełatwa sprawa. Musimy wziąć pod uwagę na jaki rodzaj koszulki chcemy nanieść nadruki. Czy mamy przygotowany wzór? Jeżeli tak, w jakiej jest jakości. Jak duże chcemy nadruki? Tutaj w zależności od modelu i grafiki będziemy musieli dopasować nadruki na koszulki. Chcemy przedstawić Wam parę ważnych punktów na które warto zwrócić uwagę podczas projektowania koszulki z własnym nadrukiem:

1. Sprawdź jakość – do niektórych metod potrzebujesz wektory, a do niektórych bitmapę. Jeżeli nie jesteś profesjonalistą w kwestii grafiki, zachęcamy do skorzystania z naszego poradnika. Jest on przygotowany dla każdego!

2. Sprawdź metody znakowania – mamy ich w swojej ofercie, aż 8. Jej dobór zależny jest od rodzaju odzieży, grafiki oraz nakładu. W tym może pomóc nasze Biuro Obsługi Klienta – natomiast polecamy także sprawdzić nasze porównanie metod znakowania.

3. Wizualizacja projektu – jeżeli masz taką możliwość, przygotuj dla nas wizualizację swojego pomysłu. Sprawdzimy czy wszystko się zgadza i jest możliwe do wykonania. Jeżeli natomiast nie potrafisz jej przygotować, nie martw się – napisz do nas, przygotujemy ją wspólnie.

4. Jaki nakład chcesz wykonać? – jeżeli chcesz stworzyć ze swojego pomysłu koszulki na sprzedaż warto będzie skorzystać z naszej oferty. Natomiast jeżeli chcesz stworzyć pojedyncze koszulki z nadrukiem polecamy nasz sklep dla zamówień indywidualnych MegaKoszulki gdzie znajdziecie bardzo intuicyjny kreator koszulki i projekt będziecie mogli przygotować samodzielnie.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,974 Klientów
161,452 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku