• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Dlaczego warto mieć własną metkę odzieżową?

5 sierpnia 2016

Masz już swoją markę i chcesz rozszerzyć jej działalność na odzież reklamową? A może sam zastanawiasz się nad założeniem swojego biznesu oraz stworzeniem własnej marki odzieżowej? Jeśli takie plany chodzą Ci po głowie, powinieneś zdawać sobie sprawę z tego, że metka, podobnie jak samo logo, stanie się wizytówką Twojej marki. Metka jest bardzo istotnym elementem, ponieważ dzięki niej klienci będą utożsamiać jakość, fason i same wzory właśnie z Twoim marką.

Trzy główne powody, dzięki którym zaprojektujesz swoją metkę odzieżową

1. Posiadanie własnej metki sprawia, że klienci postrzegają markę, jako bardziej prestiżową. T-shirt z nadrukiem, dzięki spersonalizowanej metce prezentują się estetyczniej, przez co sam brand wydaje się być bardziej profesjonalny. 

2. Metki odzieżowe są dla marki reklamą. Ile razy przytrafiła Ci się sytuacja, że ktoś zapytał „Gdzie kupiłeś tę koszulkę?”? Nie zawsze pamiętamy, gdzie dokonaliśmy zakupu i w takiej sytuacji sprawdzamy to właśnie na metce.

3. W jaki sposób klienci postrzegają własną markę odzieżową? Niezależnie od rodzaju stosowanych metek, klienci taką markę postrzegają, jako lepszą jakościowo. Chcesz, żeby produkty Twojej marki w oczach klientów posiadały jeszcze wyższą jakość? Nic prostszego! Zaprojektuj swoją własną metkę odzieżową.

Typy metek odzieżowych dostępnych na rynku:

1. Metki żakardowe – są one zdecydowanie najpopularniejsze na rynku odzieżowym. Cechują się dużą trwałością, z tego powodu są najczęściej wykorzystywane w produkcji odzieży. Prezentują się one bardzo elegancko, pozwalają odwzorowanie najdrobniejszych detali projektu. Metki żakardowe najczęściej są wszywane w kark ubrania lub na jego wierzchnią część w miejscu szwów. Minusem metek tego typu jest wysoki nakład produkcyjny – aż 500 szt. z jednego rodzaju.

Zakardowa metka odzieżowa

2. Metki drukowane – są nadrukowywane bezpośrednio na odzież za pomocą różnorodnych metod znakowania (w zależności od rodzaju tkaniny, z której wykonana jest odzież). Metki tego typu są wytrzymałe, oddają szczegóły projektu, dodatkowo nie wypływają na komfort noszenia. Metki drukowane są realizowane już od 1 szt. Realizowany nakład oraz ilość kolorów użytych w projekcie wypływa na ostateczną cenę zamówienia.

Odzieżowa metka drukowana

3. Metki sublimacyjne – dzięki procesowi chemicznemu, o którym każdy z nas miał okazję uczyć się w szkole, są bardzo wytrzymałe. Nadruk trwale wnika w strukturę taśmy poliestrowej, z której wykonana jest metka. Nadają się również do wielokolorowych projektów. Metki są bardzo delikatne w dotyku, są niewyczuwalne podczas noszenia odzieży. Minimalny nakład to 200szt.

Odzieżowa metka sublimacyjna

4. Metki flexowe – są one nie tylko nadrukowywane, co wygrzewane bezpośrednio na odzież za pomocą wysokiej temperatury. Są gładkie w dotyku, dzięki temu nie wpływają na komfort noszenia. Nakład realizowany jest już od 1 szt. Metki tego typu nie nadają się niestety do projektów wielokolorowych oraz takich, które posiadają drobne i cienkie litery lub cyfry.

Flexowa metka odzieżowa

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,728 Klientów
162,844 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku