• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Na czym polega haft komputerowy na odzieży?

7 stycznia 2020

Haft jest najstarszą znaną nam metodą znakowania odzieży. Historia sięga początków Naszej Ery – tkane wzory towarzyszą nam od stuleci. Usługa haftu komputerowego, którą Państwu oferujemy należy do jednych z najlepszych na rynku. Świadczy o tym kilkunastoletnie doświadczenie w branży haftu, profesjonalny park maszynowy oraz współprace ze znanymi markami. Jednak na czym tak naprawdę polega haft komputerowy?

Historia haftu wywodzi się od haftu ręcznego. Aktualnie bardziej popularna jest maszyna do haftu komputerowego. Pozwala ona na wykonanie bardziej szczegółowych wzorów. Metoda ta cieszy się popularnością ponieważ przede wszystkim, jest praktycznie niezniszczalna. Hafty nie tracą koloru ani formy podczas prania, można też swobodnie prasować je żelazkiem, choć sama powierzchnia haftu docelowo tego nie wymaga.

Kiedy zdecydować się na haft?

Haft komputerowy najczęściej wykorzystywany jest do oznakowania odzieży logiem bądź mniejszymi projektami graficznymi. W przypadku dużych obszarów, haft staje się nieopłacalną techniką. Jednak na taką sytuację, również znaleźliśmy rozwiązanie. W swoim portfolio posiadamy odzież reklamową, która została oznakowana najpierw techniką sitodruku, a następnie haftem komputerowym. W ten sposób został otrzymany niepowtarzalny efekt, a odzież prezentowała półkę premium.

Jakie są ograniczenia haftu komputerowego?

Haft posiada pewne ograniczenia technologiczne, bardziej wymagające niż inne metody znakowania. Poniżej przedstawiamy parametry:
1. Jaka może być najcieńsza grubość linii? 1,0 mm,
2. Jaka może być najmniejsza wysokość litery standardowej (np. Arial)? 6,0 mm,
3. Jaka może być najmniejsza kropka lub dziura w nadruku w formie koła (średnica)? 2,0 mm,
4. Znakowanie możliwe tylko w pełnych kolorach – nie wykonamy przejść tonalnych.
Grafiki muszą zostać przygotowane w wektorach i zapisane do formatu pdf. Nie przyjmujemy plików otwartych. Na podstawie takiego projektu opracowujemy program hafciarski.

Ile kosztuje haft komputerowy?

Na cenę haftu komputerowego wpływają cztery czynniki: nakład, wielkość haftu, produkt na którym wykonujemy znakowanie oraz rodzaj nici. Wykonanie haftów komputerowych wiąże się z przygotowalnią. Oznacza to, że pojedyncze sztuki dla tej metody będą nieopłacalne.
Przygotowaliśmy orientacyjną symulację w kalkulatorze dla znakowania jednej sztuki czapki w wymiarze 100 cm2, zapłacimy około 135 zł netto*. Natomiast jak zdecydujemy się na np. 50 sztuk takich samych bluz zapłacimy już około 8 zł netto* za sztukę.
Najbardziej opłacalne zamówienie przy powyższej konfiguracji będzie w wypadku zamówienia 100 sztuk – wówczas cena to koło 5 zł netto*. Więcej symulacji cenowych możecie przeprowadzić sami w kalkulatorze na naszej stronie – haft komputerowy.

Analizując powyższe ceny możemy zobaczyć, że haft opłacalny jest od nakładów około 50-100 sztuk. Oczywiście im mniejszy haft tym cena jest niższa, warto jednak pamiętać, że nasz projekt musi spełnić minimalne wymagania maszyn hafciarskich.

(*ceny aktualne na dzień 20.12.2019, nie jest to oferta wiążąca).

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,286 Klientów
162,028 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku