• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Czym najlepiej wykonać druk na koszulkach? Porównanie metod

21 lipca 2020

W firmie Reflect oferujemy, aż 8 metod znakowania, a każda z nich ma wiele do zaoferowania. Wybór metody zależy od wielu czynników i osobie, która nie miała nigdy styczności z tym tematem może być ciężko podjąć właściwą decyzję. W dzisiejszym artykule przedstawimy dostępne metody znakowania i polecimy na co należy zwracać uwagę przy zamówieniu.

Dostępne metody znakowania

Sitodruk to technika, która posiada wyjątkowo długą tradycję. Taki nadruk jest wykonywany jest za pomocą specjalnych naświetlonych sit i farb sitodrukowych – w naszej firmie wykorzystujemy; plastizolowe, metalizowane, rozpuszczalnikowe, wywabowe, wodne, puchnące, fluorescencyjne. Kolorystyka dla pełnych kolorów dobierana jest z palety PANTONE Solid Coated. Sitodruk to metoda idealna, zarówno w przypadku materiałów poliestrowych, jak i tych wykonanych z bawełny. To idealne rozwiązanie dla osób planujących zamówienie powyżej 20-30 sztuk. Jego cena uzależniona jest od nakładu, wymiaru oraz kolorów użytych w projekcie.

Druk cyfrowy DTG metoda z niezwykłą precyzją i dokładnością oddaje nawet najdrobniejsze elementy projektu. Nadruki na koszulki wykonane tą metodą wyglądają bardzo profesjonalnie. Metoda ta idealnie sprawdzi się dla małych nakładów – opłacalna jest już od jednej sztuki oraz przy nadrukach full color. Wytrzymałość szacuje się na około 50-100 prań. Projekty drukowane są w kolorystyce CMYK.

Haft komputerowy jest najbardziej ekskluzywną metodą znakowania. W naszej firmie znakujemy haftem na różnego rodzaju odzieży i gadżetach wykonujemy np. bluzy, koszule, polówki, polary, ale także na czapki, ręczniki czy torby. W naszej hafciarni posiadamy duży wybór nici przez standardowe gładkie, ale także nici metalizowane, wypukły haft 3D, nici neonowe oraz bardzo trwałe nici ognioodporne. Metoda ta jest praktycznie niezniszczalna. Jedynym ograniczeniem pozostają minimalne wymiary projektu, które są bardziej restrykcyjne niż w przypadku pozostałych technik.

Sublimacja to metoda stosowana do znakowania jasnych tkanin poliestrowych. Doskonale nadaje się do druku na odzieży sportowej. Nie tylko odwzorowuje projekt przy zachowaniu głębi kolorów, ale również jest niewyczuwalna w dotyku i przepuszcza powietrze, dzięki czemu odzież sportowa nie traci swoich właściwości. Sublimację można stosować jedynie na jasnych tkaninach, ponieważ jest to proces chemiczny, który na trwałe wnika w struktury materiału i przyjmuje kolory jedynie na jasnych materiałach. Metoda jest niezniszczalna – to najtrwalsza metoda znakowania. Sublimacją można znakować nie tylko koszulki, ale także czapki, torby, czy worki poliestrowe.

Folia flex i flock to metoda wykonywana na specjalnych foliach wycinanych według projektu przez ploter. Folia flex wykonywana jest w pełnych kolorach – jako gładka folia. Folia flock to natomiast folia z tzw. meszkiem. Drukowanie koszulek tą metodą opłacalne jest od 1 sztuki. Folie są na tyle wytrzymałą metodą znakowania, że nadruk starcza nawet do 500 prań.

Flex lateksowy metoda ta oddaje pełną głębię kolorów, dlatego idealnie nadaje się do przenoszenia wielokolorowych grafik, na większość materiałów: odzież sportową, kurtki, koszulki poliestrowe. Znakowanie na materiałach poliestrowych można wykonać za pomocą specjalnej wersji folii – sublistop, która zapobiega ewentualnej migracji kolorów w wypadku kolorowej odzieży.

Znakowanie folią wykonywane jest w kolorystyce CMYK, a jej trwałość określa się na około 100 prań. Opłacalna od jednej sztuki.

Termotransfer plastizolowy to metoda inaczej zwana sitodrukiem pośrednim. Jest to bardzo trwała i elastyczna metoda znakowania koszulek, czapek, bluz, odzieży sportowej, a także gadżetów. Znakowanie wykonywane w kolorystyce z palety PANTONE Solid Coated. Tą metodą wykonamy znakowanie w pełnych kolorach. Najbardziej opłacalny jest dla nakładu powyżej 50 szt. Trwałość metody określa się na około 100 prań.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,286 Klientów
162,028 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku