• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Czym charakteryzuje się nowoczesne haftowanie?

3 sierpnia 2023

Haft w naszej kulturze obecny jest od lat i przez ten czas, jak wszystko – bardzo się zmienił. Od haftu ręcznego po haft komputerowy. Mimo wielu zmian w tej technice, metoda ta jest wciąż jedną z popularniejszych zdobień odzieży i gadżetów. Powiemy sobie jak dzisiaj wygląda nowoczesne haftowanie i jak najlepiej przygotować się do złożenia zamówienia.

Haft nowoczesny a haft tradycyjny

Haft nowoczesny a haft tradycyjny

Haft to zdecydowanie najbardziej efektywna metoda znakowania. Historia haftu wywodzi się od haftu ręcznego. Dawniej tkano szaty, proporce. Wszystko wykonywane ręcznie. Aktualnie wiele się zmieniło i bardziej popularny jest haft komputerowy który wykonywany jest za pomocą specjalnych maszyn. Metoda ta pozwala na wykonanie bardziej szczegółowych wzorów. Cieszy się popularnością ponieważ jest przede wszystkim praktycznie niezniszczalna, a oprócz tego wygląda bardzo elegancko i idealnie nadaje się na znakowanie np. koszul firmowych. Hafty nie tracą koloru ani formy podczas prania, można też swobodnie prasować je żelazkiem, choć sama powierzchnia haftu docelowo tego nie wymaga. Dodatkowo haft wygląda dobrze nie tylko na koszulach. Idealnie sprawdza się do znakowania polarów, czapek ale też wygląda dobrze na zwykłych t-shirtach, jeżeli dobierzemy odpowiednią grafikę oraz odpowiedni model koszulki. Nowoczesne haftowanie jest bardzo popularne i chętnie wybierane przez klientów do wielu projektów. 

Jak wygląda nowoczesne haftowanie?

Haft nowoczesny różni się od klasycznego jego sposobem wykonania. W firmie Reflect wykonujemy haft na koszulkach ale także na różnego rodzaju innej odzieży i gadżetach np. na bluzach, koszulach, polówkach, polarach, ale także na czapkach, ręcznikach czy torbach. W naszej hafciarni posiadamy duży wybór nici przez standardowe gładkie, ale także nici metalizowane, wypukły haft 3D, nici neonowe oraz bardzo trwałe nici ognioodporne. Haft na zamówienie będzie nie tylko oryginalny, ale także profesjonalny.

Usługa haftu komputerowego, którą oferujemy należy do jednych z najlepszych na rynku. Świadczy o tym kilkunastoletnie doświadczenie w branży haftu, profesjonalny park maszynowy oraz współpracę ze znanymi markami. Nasza firma posiada przemysłową hafciarkę marki Tajima. Jest to najnowocześniejsza i najlepsza maszyna na świecie, dzięki czemu daje gwarancję najwyższej jakości nowoczesnego haftowania reklamowego. 

Oprócz wielu estetycznych zalet haftu, warto wspomnieć o jego cenie. Na cenę haftu komputerowego wpływają cztery czynniki: nakład, wielkość haftu, produkt na którym wykonujemy znakowanie oraz rodzaj nici. Wykonanie haftów komputerowych wiąże się z przygotowalnią. Oznacza to, że pojedyncze sztuki dla tej metody będą średnio opłacalne. Natomiast przy większym nakładzie wyjdzie ona bardzo korzystnie i może być nawet jedną z tańszych metod znakowania.

Jak przygotować się do znakowania haftem?

Jak przygotować się do znakowania haftem?

Jeżeli Twoje nowoczesne haftowanie ma prezentować się perfekcyjnie, musisz odpowiednio przygotować plik. Grafika do znakowania tą metodą musi spełniać wymagania maszyny hafciarskiej. Do znakowania haftem komputerowym konieczne jest przygotowanie grafiki w wektorach. Należy pamiętać, żeby w projekcie wszystkie obrysy i fonty były zamienione na krzywe. Jeżeli będzie inaczej to grafika może błędnie odtworzyć się na komputerach w hafciarni. Projekt przygotuj w wymiarze 1:1 (rzeczywistym), dzięki temu będziesz mógł określić czy projekt na pewno spełnia wymagania. Swój plik zapisz w formacie zamkniętym – .pdf (dzięki temu nie będzie problemów z różnicą programową). Haft posiada pewne ograniczenia technologiczne, bardziej wymagające niż inne metody znakowania. Sprawdź parametry w swojej grafice:

  1. Jaka może być najcieńsza grubość linii? 1,0 mm,
  2. Jaka może być najmniejsza wysokość litery standardowej (np. Arial)? 6,0 mm,
  3. Jaka może być najmniejsza kropka lub dziura w nadruku w formie koła (średnica)? 2,0 mm,
  4. Znakowanie możliwe tylko w pełnych kolorach – nie wykonamy przejść tonalnych.

Na podstawie takiego projektu opracowujemy program hafciarski, który zostanie naniesiony na Twoją odzież. Na początek wykonujemy próbę na zbliżonym materiale i przesyłamy do Twojej akceptacji. Jeżeli nie naniesiesz żadnych zmian, rozpoczniemy produkcję całego zamówienia.

Mamy nadzieję, że dzięki tej instrukcji już wiesz przygotować się do Twojego zlecenia. Jeżeli jednak masz wątpliwości co do przygotowania pliku, zawsze możesz skonsultować się z naszym Biurem Obsługi Klienta i przesłać swoją grafikę do sprawdzenia. Nasi konsultanci pomogą oraz doradzą w każdej kwestii dotyczącej zamówienia. Skontaktujesz się z nami za pomocą maila, telefonu oraz czatu.

Trwałość haftu nowoczesnego 

Haft komputerowy cieszy się popularnością ponieważ przede wszystkim dlatego, że praktycznie niezniszczalny. Hafty nie tracą koloru ani formy podczas prania oraz można też swobodnie prasować je żelazkiem. Dzięki temu taka metoda świetnie sprawdza się dla odzieży firmowej, która często wymaga częstego prania czy prasowania, a dodatkowo prezentuje się bardzo profesjonalnie. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat haftu, sprawdź inne nasze artykuły lub porozmawiaj z naszym konsultantem Biura Obsługi Klienta.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,728 Klientów
162,844 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku