• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Czym charakteryzuje się druk cyfrowy (DTG)?

30 sierpnia 2019

Metody znakowania odzieży dobieramy w zależności od naszych potrzeb. Przed złożeniem zamówienia odpowiadamy sobie na pytania takie jak: przeznaczenie odzieży, nakład, projekt nadruku, kolory i rodzaj odzieży. Kiedy mamy odpowiedzi, możemy dobrać odpowiednią metodę. Dzisiaj przybliżymy sobie charakterystykę druku cyfrowego, czyli DTG.

Druk cyfrowy bezpośredni DTG  czyli Direct To Garment to metoda nadruku bezpośredniego. Wykonywana jest przy pomocy maszyny drukarskiej, która tworzy obraz bezpośrednio na podstawie danych przesłanych z komputera, co pozwala zaoszczędzić na koszcie ich przygotowania i skrócić czas realizacji. Z tych samych względów możliwa jest niemal dowolna personalizacja (własny nadruk na koszulce np. z imieniem, czy numerem gracza) każdej pojedynczej kopii drukowanych materiałów. Również w związku z tym DTG jest opłacalne praktycznie od jednej sztuki.

Do jakich grafik wybrać druk cyfrowy?

Druk cyfrowy idealnie nadaje się do druku pełnokolorowych prac w małym nakładzie, wymagających szybkiej produkcji i elastyczności. Jest jedynym wyjściem gdy trzeba wydrukować mały nakład (czy jedną sztukę) koszulek z nadrukiem. Jest jedynym rozwiązaniem dla prac spersonalizowanych czyli takich dopasowanych dokładnie do konkretnej osoby.

Zalety druku cyfrowego

Przed wyborem metody, patrzymy też na zalety danej metody. Jakie są dla DTG?
• przepuszcza powietrze – ciało oddycha,
• idealna opcja dla indywidualnych nadruków – opłacalny od 1 szt.,
• nie kurczy się,
• nie pęka,
• nie obciąża koszulki,
• słabo wyczuwalny w dotyku na białych koszulkach,
• nie marszczy się,
• przy zachowaniu zasad prania odzieży z nadrukiem starcza na prawie 100-150 prań,

Na cenę druku DTG mają wpływ: ostateczny nakład, wielkość nadruku, a także kolor materiału, na który zostanie naniesiony projekt. W przypadku kolorowych tkanin zawsze kładziony jest biały poddruk pod całością, który zapewnia większą trwałość nadruku oraz idealne nasycenie kolorystyczne. Odmiennie, niż w przypadku sitodruku, ilość kolorów użytych w projekcie nie ma wpływu przy wycenie. Druk DTG pozwala na duży obszar zadruku – 50x70cm.
Do nadruku konieczne będzie podesłanie grafiki bitmapowej w kolorystyce CMYK, o jakości przynajmniej 300 dpi przy wymiarze 1:1.

Na czym drukujemy w firmie Reflect?

W naszej firmie druk wykonywany jest na największym i najnowocześniejszym w Polsce parku maszynowym uznanej na świecie marki Kornit. Maszyny Kornit Storm II pozwalają na niezwykła precyzję i z dokładnością oddają nawet drobne elementy projektu. Dzięki temu również większe realizacje nie stanowią problemu. Trwałość znakowania przy stosowaniu zasad prania odzieży z nadrukiem liczona jest na około 100-150 prań – jest to porównywalna wartość do sitodruku.

Technika druku cyfrowego, w przypadku najpopularniejszych obecnie maszyn elektrofotograficznych, bardzo przypomina sposób pracy drukarki laserowej, chociaż nieporównywalnie przewyższa ją jakością i szybkością przygotowania wydruku. Wykonywane nadruki w kolorystyce CMYK są w bardzo dobrej jakości oraz z dużym z odwzorowaniem kolorów.

Druk wykonywany jest na koszulkach głównie bawełnianych z ewentualną niewielką domieszką innego materiału. Większość nieznanych materiałów wymaga wcześniejszej próby druku – w celu sprawdzenia jakości wykonania, w związku z tym polecamy skorzystanie z naszej hurtowni odzieży OpenWear.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,974 Klientów
161,452 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku