• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Czy nadruk na koszulce można zrobić samemu?

6 maja 2022

Własny nadruk na koszulce to coś oryginalnego. Nic więc dziwnego, że dużo osób chciałoby taką koszulkę posiadać. Jeżeli zastanawiacie się czy można bezpiecznie wykonać nadruk na własną rękę – w dzisiejszym artykule odpowiemy sobie na to pytanie. Jesteś ciekaw? Zostań z nami!

 Jak samodzielnie wykonać nadruk na koszulce?

Mamy tak naprawdę kilka sposobów na to by zrobić nadruk na koszulkach. Mamy na rynku bardzo dużo dostępnych metod znakowania, które zazwyczaj wymagają specjalnych maszyn, drukarek i profesjonalistów do nanoszenia wzorów. Dzisiaj jednak skupimy się na początku na takich sposobach, które można wykonać samodzielnie w domu, bez posiadania specjalistycznego sprzętu.

Takie znakowanie jest możliwe z pomocą naprasowanek lub farbek do ubrań. Oto najlepsze opcje:

  1. Naprasowanka – możesz zakupić w sklepie gotowe wzory lub zakupić specjalny papier do drukowania naprasowanek. Na tym papierze będziesz mógł w programie graficznym przygotować projekt, wydrukować opracowany wzór i nanieść na koszulkę.

  2. Farbki na ubrania – zakupienie farbek do ubrań to ciekawa opcja, jednak jest bardziej wymagająca niż naprasowanki. Możesz spróbować własnych sił i narysować jakiś wzór lub np. wyciąć go z kartonu i wypełnić względem szablonu na koszulce.

Najbardziej jednak popularną metodą wykonywania własnych nadruków jest zamówienie ich w drukarni. Jest to najbezpieczniejsza i najpewniejsza opcja wydruku. Masz pewność, że Twój projekt został naniesiony profesjonalnie, że nadruk nie zejdzie podczas prania oraz dodatkowo masz dostępny ogromny wybór odzieży i gadżetów do oznakowania. W ofercie Reflect znajdziecie wszystkie dostępne na rynku metody znakowania więc nadruk na koszulce  na pewno będzie oryginalny i będzie prezentował się profesjonalnie. Oprócz tego kupisz u nas przystosowaną odzież do znakowania w hurtowni OpenWear. Zamówienie złożysz przez formularz  na stronie lub pisząc do nas maila bezpośrednio na adres zamowienia@reflect.pl. Możesz także skonsultować się telefonicznie lub poprzez czat – nasi konsultanci udzielą Ci wszelkich informacji dotyczących znakowania.

Koszulki z nadrukiem w domu

Powyżej wymieniliśmy możliwe sposoby na znakowanie koszulek. Jeżeli chcesz spróbować samodzielnie, oto nasz krótki poradnik – jak zrobić własny nadruk na koszulce.

W Internecie oraz w sklepach stacjonarnych możemy znaleźć gotowe naprasowanki z różnymi wzorami, które możemy samodzielnie nanieść na odzież w domu. Często są to grafiki nawiązujące do filmów, gier, bajek, albo imię czy ciekawy wzór z cyrkoniami. Jak się robi naprasowanki? Wszystko zależy od producenta. Powinniśmy przy zakupie, otrzymać instrukcję naniesienia takiego produktu. Wybierajmy naprasowanki które są dobrej jakości żeby nadruk bez problemu można było nanieść na odzież oraz żeby służył nam jak najdłużej.

Naprasowanki możesz także wykonać samodzielnie. Potrzebujesz oczywiście drukarkę, specjalny papier transferowy (dobrej jakości), papier do pieczenia i oczywiście koszulkę. Kiedy przygotujesz już grafikę w odpowiedniej jakości, zapisz ją w odbiciu lustrzanym. Na opakowaniu papieru, znajdziesz dokładną instrukcję przygotowania. Drukujemy na matowej stronie papieru. Po wydrukowaniu i wycięciu z papieru wzoru, dokładamy go do przeprasowanej odzieży. Na naprasowankę nakładamy jeszcze papier do pieczenia i znów prasujemy. Po zakończeniu odczekujemy chwilę i ściągamy wierzchnią warstwę, która zabezpieczała nadruk. Twój nadruk jest już gotowy.

Przy naprasowance gotowej, zakupionej w sklepie tak jak pisaliśmy wcześniej – należy postępować zgodnie z załączoną instrukcją. Do jej naniesienia również potrzebujesz żelazko i prawdopodobnie papier do pieczenia.

W wypadku znakowania farbkami, wiele zależy od Twoich umiejętności. Jeżeli samodzielnie chcesz narysować wzór, zrobisz to z pomocą specjalnych produktów oraz pędzelków. Jeżeli jednak nie masz do tego talentu, możesz przygotować szablon, wycinając wzór z kartonu i zamalowując go na koszulce. Odczekaj, aż wszystko wyschnie i będziesz miał gotowy produkt.

Na koniec zachęcamy oczywiście do wykonania koszulki w drukarni. Tutaj również możesz samodzielnie wykazać się własną kreatywnością, tworząc w programach graficznych swój własny projekt. Swój pomysł zrealizujesz w firmie Reflect, a konsultanci na pewno pomogą Ci w doborze odpowiedniej odzieży czy metody znakowania.

Przygotowanie koszulki do samodzielnego znakowania

Naprasowanki na żelazko to popularny domowy sposób na zmianę swojej odzieży. Jak najlepiej się przygotować? Odzież przed nanoszeniem naprasowanki musi zostać odpowiednio przystosowana. Przede wszystkim musi to być odzież świeża lub nowa. Musicie ją przeprasować tak, by miejsce w którym nałożycie naprasowankę było idealnie gładkie. Ważne jest, by przy nakładaniu nie używać w żelazku pary.

Samo przygotowanie naprasowanki jest względnie proste. Należy usunąć z niej wszelkie zabezpieczenia, a następnie przyłożyć do ubrania. Później przykładamy żelazko i ruszając nim rozgrzewamy produkt przez zalecany w instrukcji czas.

Kiedy już to zrobimy, należy chwilkę odczekać i powoli ściągnąć folię. Po kilku sekundach nasza koszulka będzie gotowa do użycia!

Po nałożeniu nadruku, pozostaje kwestia późniejszej pielęgnacji produktu. Chcemy aby grafika cały czas wyglądała elegancko i dobrze się prezentowała na naszej odzieży. Najlepiej jeżeli zdecydujemy się na ręczne pranie, w średniej temperaturze, na lewej stronie. Jeżeli jednak wybieracie pralkę, wówczas nastawiamy ją na maksymalnie niską temperaturę (np. 30 stopni), bez funkcji wirowania. Suszymy ją na stojącej suszarce, bez bezpośredniego kontaktu z np. kaloryferem.

Czy to się opłaca?

Naszym zdaniem najbardziej bezpiecznym i pewnym znakowaniem odzieży jest wykonanie nadruku na koszulkach w drukarnii. Dzięki temu mamy pewność o sukcesie znakowania, nie musimy przejmować się przygotowaniami czy ewentualnym błędem przy nanoszeniu naprasowanki. Nadruki wykonywane w firmie Reflect są wysokiej jakości i posłużą na długo. Jeżeli powyższy tekst zainspirował Was do stworzenia własnej koszulki z nadrukiem, zapraszamy Was do kontaktu!

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,974 Klientów
161,452 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku