• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Do czego sitodruk? Czyli co oznakujemy metodą druku sitowego.

29 czerwca 2017

W poprzednim artykule pisaliśmy o tym, jak wykonać sitodruk domowym sposobem. Dzisiaj natomiast skupimy się na innym aspekcie związanym z tą popularną metodą znakowania odzieży i innych powierzchni. No właśnie. Sitodrukiem nie tylko oznakujemy odzież, ale wiele innych przedmiotów, a niektóre z nich również są związane z branżą reklamową. Chcąc w takim razie oznakować wybrany przez nas przedmiot, będziemy mogli użyć sitodruku? Odpowiadamy!

Zalety sitodruku

Sitodruk, zwany inaczej drukiem sitowym ma wiele zalet, które znacząco wpłynęły na fakt, że ta metoda znakowania stała się niezwykle popularna. Do jego zalet należą:

  • Trwałość druku – sitodruk jest niezwykle odporny na takie czynniki zewnętrzne jak wilgoć, promienie UV czy pranie. Znajduje się on na podium, jeśli chodzi o trwałość metod znakowania.
  • Bardzo niska cena- druk sitowy słynie ze swojej niskiej ceny – jest najtańszą metodą znakowania na rynku. Należy pamiętać, że czym większy nakład, tym niższa cena.
  • Szeroki wybór farb – farb do sitodruku jest całe mnóstwo, dlatego sitodrukiem możemy uzyskać głębię kolorów oraz pełnię nasycenia.

sitodruk na koszulkach

Sitodruk ma jednak jeszcze więcej innych znaczących zalet…

Jedną z nich, jest szerokie zastosowanie. Sitodrukiem możemy oznakować powierzchnie płaskie, ale również cylindryczne (wypukłe). Ponadto można go stosować nie tylko na tkaninach, ale sitodrukiem oznakujemy też tworzywa sztuczne, drewno oraz dzianiny.

Jakie przedmioty oznakuję sitodrukiem?

Oprócz odzieży reklamowej, sitodruk świetnie sprawdza się przy znakowania takich przedmiotów jak:

Jak widzimy sitodruk to technika znakowania, która może pochwalić się dużą ilością zalet i szerokim zastosowaniem w branży reklamowej. Jego uniwersalność sprawia, że tak często firmy decydują się na znakowanie właśnie tą metodą.

czym jest sitodruk?

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,728 Klientów
162,844 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku