• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Czapka z daszkiem, fullcap, czy snapback?

6 sierpnia 2019

Bardzo popularnym i funkcjonalnym gadżetem reklamowym są czapki. W dzisiejszych czasach rynek pozwala nam na szeroki wybór modeli i rodzaju takich czapek. Czy to przy wybieraniu czapek, jakie w swojej ofercie ma mieć Twoja własna marka odzieżowa, czy przy wyborze firmowych gadżetów reklamowych na event staniemy przed decyzją wyboru rodzaju czapki i jej znakowania. Czy zdecydujesz się na czapkę z daszkiem, fullcap, czy snapback? Jeżeli nie wiesz co wybrać spieszymy z wyjaśnieniem jak łatwiej podjąć decyzję.

W ofercie naszej hurtowni odzieży OpenWear znajdziemy bardzo szeroki wybór najróżniejszych modeli czapek. W kategorii czapki na stronie znajdziemy specjalnie wydzielone pomocne podkategorie, takie jak: Fullcapy, Snapbacki i czapki z daszkiem podzielone na 3,5,6,7 – panelowe. O klasycznych czapkach z daszkiem nie będziemy dzisiaj pisać, ale przybliżymy rodzaje fullcap i snapback.

Co to takiego fullcapy?

Fullcap to czapka podobna do bejsbolówki, lecz z płaskim daszkiem i bez regulacji rozmiaru.
Nazwa fullcap jest popularna jest w Polsce, choć w krajach anglojęzycznych tego typu czapki nazywa się po prostu flat-brimmed hat, czyli czapka z płaskim daszkiem lub fitted cap, czyli dopasowana czapka. Fullcapu nie należy mylić z czapką typu snapback. Główną różnicą jest to, że snapback ma z tyłu zapięcie umożliwiające regulację rozmiaru oraz półokrągłe wycięcie nad szyją, co jest przydatne dla osób z długimi włosami. Fullcap takiej regulacji nie posiada i wybierając czapkę trzeba dobrać odpowiedni rozmiar.
Innym charakterystycznym elementem fullcapów są naklejki hologramowe lub odblaskowe na daszkach, których nie da się ponownie przykleić po odklejeniu. Wiele osób uważa, że nie powinno się ich usuwać, ponieważ świadczą one o oryginalności czapki.
W naszym sklepie znajdziemy około 12 różnych modeli Fullcapów. Większość z nich wykonana jest przez znanego producenta Flexfit. Jednym z polecanych modeli czapki jest Melange Solid Snapback FLEXFIT 6089MS. Modna wykonana z niezwykłą starannością, o klasycznym kroju – posiada modny dwukolorowy odcień – czarny daszek i melanżowy przód.

Czym są snapbacki?

Snapback, z angielskiego dosłownie „zapinany tył”, to popularny rodzaj czapki z daszkiem stawianej w opozycji do fullcapa, który nie jest regulowany zapięciem. Snapbacki, dzięki temu, że ich szerokość można łatwo dopasować do głowy noszącego, występują na ogół w jednym lub dwóch rozmiarach, w przeciwieństwie do fullcapów produkowanych w dużej liczbie rozmiarów. Warto dodać, że pod pojęciem snapback kryje się wyłącznie czapka regulowana plastikowym paskiem. Na rynku coraz częściej pojawiają się także modele z zapięciem strapback, co oznacza, że pasek z tyłu jest skórzany lub materiałowy. Niezależnie od tworzywa, z którego został wykonany pasek, to wygodne rozwiązanie zapewnia idealne dopasowanie do kształtu głowy.
Tak samo jak w przypadku fullcapów, na daszkach czapek znajdziemy hologramowe naklejki.

W naszej hurtowni reklamowej OpenWear znaleźć mogą państwo ponad 30 modeli Snapbacków. Bardzo dużo modeli jest również wykonanych przez markę Flexfit, natomiast w tym wypadku mamy także dużo modeli czapek Beechfield. Lubianymi modelami czapek z naszej oferty są wzorzyste czapki Flexfit:
– Hawaiian Snapback FLEXFIT 6089HW
– Roses Snapback FLEXFIT 6089R
– Floral Snapback FLEXFIT 6089F

Wszystkie wykonane są w fasonie pro-style baseball, z usztywnionym przodem i modnym wzorem na daszku.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,286 Klientów
162,028 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku