• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Co wybrać – druk cyfrowy DTG czy sitodruk?

9 listopada 2016

Stosunkowo rzadko zamawiasz odzież i masz problem z doborem odpowiedniej techniki? To zrozumiałe, możliwości jest bardzo dużo. My dzisiaj skupimy się na dwóch metodach znakowania, które najczęściej wybierają nasi klienci. Omówimy sitodruk oraz druk cyfrowy DTG. Mamy nadzieje, ze po przeczytaniu tego artykułu, przy następnym składaniu zamówienia będziecie wiedzieć, co doglądnie wybrać. Czynników, na które powinno się zawracać uwagę jest wiele, między innymi ilość kolorów, wielkość zamówienia i wiele innych.

Kiedy powinniśmy zdecydować się na druk cyfrowy DTG?

Druk cyfrowy to bardzo nowoczesna technologia, która znakomicie oddaje głębie kolorów, dzięki temu nadruk jest bardzo intensywny i efektowny, a do tego bardzo trwały. Kiedy najlepiej wybrać właśnie tą metodę? Przede wszystkim wtedy, kiedy na odzieży chcemy umieścić pełnokolorową grafikę. Te technologia pozwala nam drukować na materiale zdjęcia niemal z fotograficzną dokładnością. Na cenę nadruku nie wpływa ilości kolorów występująca w projekcie, jedynie ogólna ilość znakowanej odzieży. Co jest jeszcze bardzo istotne? To, że druk cyfrowy DTG opłaca się już od 1 szt., ponieważ nie ponosi się kosztów przygotowalni.

Znakwoanie odzieży - druk cyfrowy DTG 

Kiedy wybrać sitodruk?

W ostatnim czasie na naszym blogu pojawiło się sporo wpisów nawiązujących właśnie do tej metody znakowania. Także nikogo nie powinno dziwić, że jest to jedna z najstarszych metod znakowania. Sitodruk to jedna z najtrwalszych metod znakowania, trwalsza nawet od DTG, co wcale nie jest łatwe. W projekcie możemy umieścić 8 kolorów, jednak cena nadruku jest uzależniona właśnie od tej ilości. Sitodruk sprawdzi się szczególnie, jeśli chcemy umieścić na odzieży reklamowej logotyp lub nazwę firmy. Sitodrukiem możemy znakować niemal wszystko, między innymi koszulki, bluzy, koszulki polo, koszule, koszulki sportowe, czy odzież roboczą. Ze względu na koszty przygotowania (między innymi naświetlenie sita) ta technologia znakowania jest opłacalna przy zamówieniu powyżej 20 sztuk.

Znakowanie odzieży - sitodruk

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,286 Klientów
162,028 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku