• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Ciepło i stylowo – czapka zimowa z logo firmy

14 grudnia 2023

Czapki są często nieodłącznym elementem naszych stylizacji. Najczęściej nosimy je zimą, ale także chętnie korzystamy z czapek z daszkiem latem, gdy chcemy ochronić się przed słońcem. Dzisiaj powiemy sobie trochę więcej o czapkach zimowych, o tym jak je odpowiednio dobrać oraz jak oznakować by prezentowały się jak najlepiej. Dodatkowo czapka zimowa z logo firmy to idealny pomysł na prezent świąteczny dla pracowników. Zostań z nami i sprawdź jak przygotować takie zamówienie.

Czapka z własnym nadrukiem

Zima zaskakuje nas co roku, nie pozwól by teraz zaskoczyła również Ciebie. Lubimy, gdy jest nam ciepło, dlatego ważnym elementem zimowej stylizacji jest czapka zimowa. Ochroni nas przed chłodem, a dodatkowo zabezpieczy przed ewentualnym przeziębieniem, o które nietrudno w takie dni. Przez większość roku ta czapka, leży samotnie, zapomniana w szafie – a gdy nadchodzą mrozy, wracamy do niej z utęsknieniem. Czapka z logo to bardzo praktyczny gadżet, który idealnie nadaje się na upominek. Jeżeli zastanawiasz się co przygotować dla swoich pracowników, uważamy że czapka zimowa z logo firmy jest idealnym rozwiązaniem. Jak zabrać się za przygotowanie takiego zamówienia?

Zaczniemy przede wszystkim od wyboru odpowiedniego modelu. Zastanów się jakie czapki najbardziej będą odpowiadać Twoim pracownikom. W naszej hurtowni OpenWear znajdziesz ogromny wybór czapek w przeróżnych kolorach. Nasze czapki zostały wykonane z dzianiny dwuwarstwowej, dzięki czemu podwójnie jesteśmy chronieni przed zimnem. Dodatkowo oprócz ciepła, dają nam możliwość personalizacji i dodania na nią własnego nadruku. Spraw niespodziankę swoim współpracownikom i wykonaj dla nich oryginalne czapki z własnym nadrukiem

Kolor czapki możesz dopasować do swojej firmy, a na czapce możemy wykonać znakowanie logo lub wybranej przez Ciebie grafiki. Czapki nie muszą być nudne – zdecyduj się na coś zarówno praktycznego, ale i modnego. W kolejnej części artykułu pokażemy Wam kilka najbardziej popularnych w tym roku modeli, a teraz skupimy się na znakowaniu.

Idealna na prezent – czapka z logo

Idealna na prezent - czapka z logo

Wybór metody znakowania jest zależny od wybranego modelu czapki oraz od przygotowanego pliku do nadruku. Czapki z nadrukiem znakujemy zazwyczaj metodami takimi jak haft komputerowy, naszywki, termotransfer czy folie flex, latex itp. Poniżej krótka specyfikacja tych metod:

Haft komputerowy – to metoda z wieloletnią tradycją. Hafty znane są nam od lat i kojarzą się z elegancją. Tą metodą wykonamy piękne hafty, tworzone za pomocą specjalnych maszyn. Dobrze sprawdzi się do oznakowania gładkich czapek zimowych. Metoda wymaga przygotowalni i jej opłacalny nakład to około 30 sztuk jednego wzoru. Plik do druku przygotuj w wektorach – kolor haftu dobierzesz z naszej palety kolorów nici. Tą metodą wykonujemy również naszywki, które później można nanieść na czapkę. Metoda praktycznie niezniszczalna, uszkodzić można go wyłącznie mechanicznie. 

Folia flex i flock – to metoda druku wykonywana przy pomocy specjalnych ploterów i wgrzewana na odzież za pomocą prasy przemysłowej. Plotery wycinają nadruk ze specjalnych folii w jednym kolorze. Mamy dostępne folie flex w standardowych kolorach lub takich z efektem specjalnym (jak np. brokat czy odblask). Natomiast folia flock to folia z meszkiem, dostępna w kilku wariantach kolorystycznych. Do druku potrzebny jest plik w wektorze. Kolor nadruku dobierzesz z naszej palety kolorów folii. Folie opłacalne są od jednej sztuki. Dobrze sprawdzą się na czapkach, które posiadają specjalne miejsce do oznakowania.

Folia lateksowa – jest to wielokolorowy druk wykonywany na folii i nanoszony na odzież za pomocą prasy. Idealnie sprawdzi się przy kolorowych grafikach, jednak jest mało elastyczny i nie przepuszcza powietrza, dlatego zalecamy wykonywanie mniejszych projektów. Opłacalny od jednej sztuki. Tak samo jak w wypadku foli flex i flock, można nanieść ją tylko na czapki ze specjalnym miejscem do nadruku.

Termotransfer – to metoda bardzo podobna do sitodruku. Nazywana jest sitodrukiem pośrednim. Nadruki wykonywane są za pomocą maszyny sitodrukowej na specjalnych kalkach wraz z klejem. Nanoszone później na odzież za pomocą prasy. Idealnie sprawdza się do znakowania produktów, których nie można oznakować sitodrukiem – tak samo jak folie, do oznakowania czapki potrzebne jest specjalne miejsce. Opłacalna od około 20 sztuk. Do druku musisz przygotować wektory. 

Po ocenie pliku i wybraniu odpowiedniego modelu czapki, możesz złożyć zamówienie. Jeżeli nie masz pewności co wybrać, napisz do nas – pomożemy w doborze modelu, nadruku oraz przygotowaniu odpowiedniego pliku.

Czapka zimowa z logo firmy – popularne modele

Czapka zimowa z logo firmy - popularne modele

Tak jak obiecaliśmy, czas na najpopularniejsze modele czapek, dostępne w naszej hurtowni OpenWear:

Czapka Original Cuffed Beanie Beechfield B45, nr art: CB45 – to zdecydowanie najpopularniejszy i najchętniej kupowany model. Jest bardzo uniwersalny – odpowiedni zarówno dla Pań i Panów. Dwuwarstwowa, zwijana w ponad 50 kolorach. Idealna do haftu komputerowego lub naszywek.

Czapka Original Patch Beanie Beechfield B445, nr art: CB445 – czapka ze specjalnym miejscem do nadruku np. termotransferu czy folii. Bardzo ciepła i wygodna. Dostępna w 11 kolorach.

Czapka Wind Beanie Atlantis WIND, nr art: AT703 – klasyczny model z wywijanym mankietem. Dostępna w 28 kolorach. Najlepiej znakować ją haftem lub naszywką.

Czapka Snowstar® Beanie Beechfield B450, nr art: CB450 – kreatywny model z pomponem w 14 kolorach. 

Czapka Snowstar® Patch Beanie Beechfield B443, nr art: CB443 – kolejny model z pomponem, jednak tym razem również ze specjalnym miejscem na znakowanie foliami. Dostępna w 7 kolorach.

Mamy nadzieję, że pomoże Wam to w dobraniu odpowiedniego modelu czapki z napisem lub logo i zdecydujecie się na wykonanie tego niebanalnego prezentu dla swoich współpracowników. W razie dodatkowych pytań, zapraszamy do kontaktu.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,974 Klientów
161,452 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku