• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Chcesz założyć własny sklep z odzieżą? Sprawdź najlepsze techniki znakowania

29 marca 2019

Jeżeli w planach masz założenie swojej marki odzieżowej, bardzo ważne jest żeby na początek zapoznać się z tematem znakowania produktów. W naszej ofercie możecie skorzystać z 8 głównych metod znakowania, które chcemy Wam dzisiaj przybliżyć.

Sam pomysł na własny sklep z odzieżą to dopiero początek przygody – czeka Cię kilka etapów przygotowania. Jeżeli nie decydujesz się na szycie odzieży, na pewno musisz skorzystać z hurtowni odzieży. W naszej hurtowni OpenWear znajdziesz tysiące produktów od klasycznych t-shirtów po bluzy fashion. Następnym elementem jest decyzja o nadrukach i personalizacji odzieży.

Jaką metodę wybrać?

Docelowo wszystko zależne jest od projektu jaki chcesz nadrukować. Techniki znakowania z naszej oferty różnią się parametrami, finalnym efektem oraz ceną. Jeżeli wiesz już jaki przeznaczenie będzie miał twój sklep z koszulkami, zapoznaj się z opisem naszych metod znakowania.

Sitodruk 

Sitodrukowe nadruki na koszulkach cechują się wyjątkową trwałością, żywotność nadruku przy praniu odzieży zgodnie z zasadami liczymy na około 150 prań. Takie nadruki nanoszone są bezpośrednio na odzieży specjalnymi farbami. Będzie to najlepszy wybór, jeżeli decydujesz się na wydruk dużego nakładu. Cena będzie dla Ciebie najkorzystniejsza przy większej ilości (od ok. 30 szt. jednego wzoru).

Druk cyfrowy DTG 

DTG jest aktualnie najpopularniejszą metodą. Pozwala na niesamowite odwzorowanie głębi kolorów i niezwykłą precyzję. Nadruki są wykonywane na najnowocześniejszych maszynach Kornit Storm II. Trwałość tego znakowania oceniamy na ponad 100 prań. Zaletą tej metody jest także możliwość nanoszenia nadruków na szwy czy ściągacze. DTG jest opłacalne już od jednej sztuki.

Haft komputerowy

To jedna z najtrwalszych technik. Przy spełnieniu parametrów grafiki taki haft możemy nanieść na różne produkty – między innymi na czapki, koszule, ręczniki czy torby. W ofercie posiadamy standardowe gładkie nici, metalizowane oraz neonowe. Istnieje także możliwość wyboru haftu 3D.

Opłacalny przy większych nakładach dla wzoru. Pojedyncze sztuki są bardzo kosztowne.

Sublimacja

To najtrwalsza metoda wykonywana na jasnej odzieży poliestrowej. Najczęściej wybierana dla odzieży sportowej, natomiast można nią znakować także torby poduszki, czy kubki. Metoda ta doskonale odwzorowuje kolory grafiki – zarówno zdjęcia jak i logotypy. Metoda opłacalna jest praktycznie od 1 szt.

Folia flex/flock

Są to folie w jednokolorowych odcieniach drukowane przez ploter i nanoszone na odzież za pomocą prasy przemysłowej. Folia flex to gładki nadruk w standardowych kolorach, natomiast istnieje możliwość wyboru kolorów specjalnych jak brokat, neon czy holo. Folia flock to nadruki z tzw. „meszkiem”. Dostępne kolory można sprawdzić na naszej stronie. Metoda opłacalna jest od 1 szt.

Folia flex lateksowa

Metoda ta oddaje pełną głębię kolorów, dlatego idealnie nadaje się do przenoszenia zdjęć i grafik na wszystkie materiały, również poliestrowe. Metoda opłacalna jest od 1 szt.

Termotransfer plastizolowy

Inaczej zwany jest sitodrukiem pośrednim. To bardzo trwała metoda znakowania różnego rodzaju odzieży, a także gadżetów. Nadruk wykonywany za pomocą sitodruku na papierze termotransferowym, później nanoszony na odzież za pomocą prasy. Najbardziej opłacalny jest dla nakładu powyżej 50 szt.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,974 Klientów
161,452 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku