• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

5 przykładów odzieży, na których sprawdzi się nadruk cyfrowy

5 listopada 2021

Najpopularniejsza metoda znakowania – nadruk cyfrowy, czyli druk DTG ma wiele zalet i zastosowań. Mimo szerokiej gamy możliwości, nie zawsze możemy ją wykonać. Wyszczególniamy pewne ograniczenia techniczne, które mogą uniemożliwić wybór takiego znakowania. Sprawdźmy zatem na czym najlepiej sprawdzi się wspomniany druk.

T-shirt z nadrukiem DTG

Druk cyfrowy na koszulkach

Znakowanie na t-shirtach to najpopularniejsze ze zleceń. Często wykonywane zarówno przy pojedynczych sztukach, jaki i dużych nakładach. Przy materiale bawełnianym, nadruk cyfrowy sprawdzi się idealnie. Możemy wykonywać nadruki zarówno na przodzie, jak i tyle koszulki. Druk cyfrowy daje możliwość wyboru nadruku w różnych rozmiarach – nawet do 50×70 cm (jeżeli pozwala na to wielkość materiału). Takie koszulki możemy dowolnie spersonalizować i np. przy większym zamówieniu, dopasować wielkości nadruku do różnych rozmiarów koszulek. Nie musimy się ograniczać, dopasowując nadruk do najmniejszej koszulki np. S i drukować taki sam nadruk na XL, tylko wykorzystać pełne możliwości tej metody, drukując grafikę w różnych – dopasowanych rozmiarach.

Koszulki z nadrukiem cyfrowym DTG będą świetnie odwzorowywać projekt nadruku, nawet przy wielokolorowych, szczegółowych grafikach.

Nadruku DTG nie polecamy na koszulkach wykonanych z innych materiałów – typu poliester. Przy niewielkich domieszkach jest to możliwe, jednak przy 100% poliestrze nadruk nie jest możliwy. Zawsze jednak zalecamy przy niestandardowych materiałach, przed finalnym drukiem test – który sprawdzi możliwości techniczne.

Nadruk cyfrowy na bluzach

Druk cyfrowy na bluzach

Przy znakowaniu na bluzach, wiele zależy od materiału. Jeżeli nasza bluza jest w 100% bawełniana, albo posiada domieszki innych materiałów maksymalnie do 20%, to nadruk jest możliwy do wykonania i będzie wyglądał bardzo dobrze. Również format bluzy ma wpływ na wykonanie druku. Mamy bluzy wciągane przez głowę bez kaptura lub kangurki z kapturem. Mamy też bluzy rozpinane. Na bluzach z zamkiem nie wykonamy nadruku na całym przodzie, a przy bluzach z kangurkiem, nadruk musi kończyć się kawałek przed kieszenią. Również jak w wypadku koszulek, znakować je możemy z tyłu lub z przodu, jeżeli format bluzy na to pozwala.

Jakość takiego nadruku będzie równie wysoka, a trwałość przy zachowaniu odpowiedniego prania odzieży z nadrukiem, będzie bardzo wysoka – do 150 prań.

Jeżeli jakiegoś znakowania nie można wykonać drukiem cyfrowym, na pewno będzie można dobrać do Twojego zlecenia inną metodę, która sprawdzi się do tego zadania idealnie.

Torby bawełniane z nadrukiem bezpośrednim

Druk cyfrowy DTG na torbie bawełnianej

Torby bawełniane to kolejny popularny produkt wybierany przy wykonywaniu nadruków. Dobrze sprawdzi się ona przy znakowaniu drukiem cyfrowym. Mamy dostępne wiele kolorów toreb bawełnianych i możemy zadrukować je zarówno z przodu, jak i z tyłu. Możemy wykonać dla Ciebie pojedynczą sztukę lub większy nakład. Taka torba będzie wyglądać nie tylko zjawiskowo, ale także pozwoli Ci dodatkowo zadbać o środowisko. Dzięki niej, nie będziesz już musiał korzystać z jednorazowych siatek podczas zakupów.

Koszulki polo z własnym nadrukiem

Koszulki polo w większości mają odmienną fakturę materiału w porównaniu do koszulek. Dlatego nadruk cyfrowy na niej będzie prezentował się inaczej. Polecamy w wypadku polówek estetyczne, minimalistyczne wzory – żeby osiągnąć jak najlepszy efekt. Znajdziemy jednak także bawełniane polówki o gładkim materiale, wówczas nadruk będzie wyglądał jak na t-shircie. Warto jednak pamiętać, że polówka ma na przodzie guziczki, więc nadruk powinien zaczynać się pod nimi (w zależności oczywiście od rodzaju projektu).

Nadruk cyfrowy na fartuchu kuchennym

Fartuchy kuchenne przydają się w pracy, ale także mogą posłużyć jako prezent dla pasjonata gotowania. W związku z tym, że nadruk cyfrowy jest możliwy do wykonania od jednej sztuki, możesz jak najbardziej przygotować taki projekt na fartuch. Umiejscowienie znakowania będzie zależne od formatu fartucha. Każdy z modeli może mieć inne umiejscowienie np. kieszeni lub może w ogóle jej nie posiadać. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, nie polecamy nadruku na szwach, dlatego przygotowanie projektu, musi uwzględniać ewentualne kieszenie itp. Ważne, żeby fartuch był wykonany w większości z materiału bawełnianego.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,974 Klientów
161,452 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku