• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

4 materiały biznesowe, o których powinieneś wiedzieć więcej!

29 lutego 2016

Biznesowych koszul jest naprawdę wiele. Bez znaczenia, czy są to koszule damskie czy męskie. Można wyróżnić przynajmniej kilka głównych rodzajów: oxford, poplin, tencel, ultimate. A wiecie skąd wzięły się te nazwy? Bynajmniej nie jest to nazewnictwo kroju, a materiału, z jakiego koszule zostały uszyte. Warto więc wiedzieć, jaki materiał biznesowy wybrać dla siebie lub swoich pracowników. Postaramy się ułatwić Wam ten wybór 🙂

Koszule Oxford

Najpopularniejszy materiał biznesowy. Amerykański styl w eleganckim i gustownym wydaniu.

Koszula z materiału oxford

To tkanina wręcz stworzona do casualowych koszul. Doskonale przepuszcza powietrze, dzięki czemu jest bardzo komfortowa. Świetnie nadaje się dla pracowników korporacji i firm. Tkanina ta tkana jest z pastelowych nici, których podstawą jest kolor biały, natomiast osnowa występuje w delikatnym kolorze pastelowym. Splot materiału oxfort jest na tyle luźny, że zapewnia wygodę i oddychanie tkaniny. Koszule oxford polecamy wszystkim, którzy szukają elegancji i wygody.

Koszule Poplin

Poplin to cienki, delikatny i gładki materiał ciasno tkany, co sprawia, że koszula świetnie wygląda, ale nie do końca równie świetnie się nosi.

Koszula z materiału poplin

Niestety, poplin dużo mniej przepuszcza powietrze, niż oxford, dodatkowo bardzo się gniecie, jeśli więc wybieracie się w podróż służbową, lepiej zrezygnujcie z koszulki uszytej z tego materiału. Niewątpliwym plusem tego materiału jest jednak bardzo szeroki wybór kolorów, dlatego koszule poplin świetnie nadadzą się do różnych strojów, ponieważ każdy znajdzie kolor dla siebie.

Koszule tencel

Bardzo wytrzymała tkanina biznesowa tencel sprosta specyficznym wymaganiom każdego pracownika czy klienta. Materiał ten jest bardzo trwały i dodatkowo przepuszcza powietrze, dzięki czemu świetnie się nosi!

Koszula z materiału tencel

I niech trwałość nie kojarzy Wam się z grubością czy szorstką powierzchnią. Oj nie. Ta tkanina jest bardzo delikatna w dotyku. Jedynym minusem tego materiału jest trudny proces barwienia, przez co zazwyczaj koszule tencel występują w jasnych, pastelowych kolorach.

Koszule ultimate

Ten materiał większości przypadnie go gustu, ponieważ nie wymaga prasowania. Dzięki czemu bez obaw można wpakować koszulę wykonaną z tkaniny ultimate do służbowej walizki i jechać na targi branżowe.

Koszule z materiału ultimate

Co sprawia, że materiału ultimate nie trzeba prasować? Po pierwsze, składa się on z bardzo zbitej bawełny, po drugie, na bawełnę tę oddziałuje się parą, co skutkuje jeszcze cieśniejszym splotem nie wymagającym prasownia. Koszule ultimate są nie do zdarcia!

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,987 Klientów
161,476 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku